Ik meld het hier ook maar even, voor wie de nieuws pagina altijd overslaat

***********************************************************************************
Er is, sinds we begonnen met de cursus Natuurlijk Bekappen, veel vraag geweest naar andere locaties. Tot voor kort waren er drie locaties, we zijn trots nu de vierde te kunnen aankondigen! Het is in Noord-Holland, op minder dan een uur rijden van Amsterdam. De bedreven en enthousiaste cursusleiders zijn Jantine en Arno.
Voor de cursussen wordt gebruik gemaakt van een gezellig leslokaal, voorzien van moderne multimedia apparatuur.
Ligging
Tuitjenhorn ligt in Noord-Holland, tussen Alkmaar en Schagen in. Het ligt op minder dan een uurtje rijden van Amsterdam! Het is bovendien goed te bereiken met het openbaar vervoer; treinen rijden naar Alkmaar en Schagen en vanaf Alkmaar rijdt er elk half uur een bus naartoe (30 min reistijd) Gedetailleerde routebeschrijving en adres worden circa een week voor de cursus toegestuurd.
De cursusleiders
De cursus wordt gegeven door Jantine Leeflang en Arno Hendriks. Jantine volgde de cursus in het prille begin bij Frans en Ilona, Arno later bij Piet. Beiden raakten erg enthousiast en zo verdiepten zij zich meer en meer in het natuurlijk bekappen.
Jantine studeerde analytische chemie en is momenteel werkzaam als promovendus, ze zit sinds haar tiende in de paardenwereld. Ze stond eerst wat sceptisch tegenover het "natuurlijk" bekappen omdat het wat zweverig klonk, na het volgen van de cursus wist ze wel beter.
Jantine raakte alleen maar enthousiaster toen ze verschillende paarden met succes van de ijzers afhaalde en steeds meer kennis kreeg van hoeven en alles wat daarbij hoort door alle theorie die ze las en alles wat ze in de praktijk toepaste. Ze kreeg uitgebreid de gelegenheid de theorie aan de praktijk te toetsen toen ze werkzaam was bij een paardenfokkerij.
Arno bekapte diverse paarden en speelde serieus met het idee om als fulltime natuurlijk bekapper aan het werk te gaan. Helaas kwam hij tot de conclusie dat een dergelijke toekomst niet samen gaat met een lange rug (Arno is 1.94m). Daarom besloot hij eerst zijn opleiding journalistiek te voltooien en zich ondertussen nog verder in te lezen in werken van bijvoorbeeld Hiltrud Strasser en Pete Ramey.
Via onze interactieve agenda kun je bekijken welke cursusdata en -locaties beschikbaar zijn en je online aanmelden.
http://www.paardnatuurlijk.nl/cgi-bin/agenda.cgi**************************************************************************************