Toevallig zag ik vanmorgen de Telegraaf waarin een stuk staat over de oprichting van een specialistisch politiekorps dat ingezet wordt tegen zware criminaliteit en terroristische acties.
Zij zijn op zoek gegaan naar een interventie hond, omdat het lieverdje nog iets meer moet kunnen dan surveillance en speurhonden.
De Dienst Levende Have Politie DLHP, heeft Simon Prins in dienst, die een valse Mechelaar, te zien van de foto, voor deze taak heeft opgeleid.
Hij heeft het operant conditioneren van Bob Baley geleerd ( ongetwijfeld met kippen

) en is dus met de valse Iwan met de verschrikkelijke als toevoeging, gaan clikkeren.
Hij heeft hem daarmee afgeleerd om zomaar iedereen te bijten, maar alleen op commando aan te vallen.
Hij legt in het stuk uit wat hij doet, natuurlijk exact wat clikkeraars met huin paard doen en won met Iwan een Europese wedstrijd voor arrestatie honden.
Een valse hond zijn valsheid afleren, door hem door zijn gedrag zover aan te passen dat hij zijn bijtgerichtheid alleen nog op commando vertoont en dit alleen met belonen en niet straffen, is voor mij hoger trainersvakmanschap
Wie nog steeds denkt dat clikkeren alleen maar een trucje is om spelletjes en kunstjes te leren aan je paard raad ik aan, om desnoods voor 1 keer de Telegraaf te kopen en het stuk te lezen.
Misschien moet ik proberen die man eens te bereiken en hem vragen of hij ergens een clinic aan belangstellende PNers wil geven?
Piet