Coralie schreef op maandag 9 juli 2007, 19:28:
> Mijn paard heeft nu 10 dagen ijzers onder.
> Ik zag geen andere oplossing.
> En het is niet voor eeuwig (hoop ik).

> Toch kom ik er mee, want ik wil dit met jullie delen, dat het
> soms gewoon even niet anders kan. (Zucht.)
> Groet,
> Coralie
Ik ga je niet beschuldigen Coralie, ben blij dat je dit hier vertelt.
Het is onzin om problemen onder de mat te vegen alsof blootvoetse paarden geen problemen kunnen hebben! Jammer dat je het niet deed voordat die ijzers eronder gingen. Dan hadden we mee kunnen denken.
Ik zie haar op drie van de 4 foto's in dezelfde stand staan, met de achterbenen heel smal, bijna op 1 spoor.
Het is dan verklaarbaar dat de buitenkant van de hoef sneller slijt.
Als ik naar de voorvoeten kijk, lijkt het of ik daar verschil in hielhoogte zie.
Exact wat ook bij heel veel "kromme" paarden voorkomt.
Dit is dan ook mijn vraag. Heb je dat al eens laten onderzoeken?
Ook vind ik het vreemd, misschien dat het meer voorkomt, dat de aangemeten schoenen van Smit drukplekken veroorzaken bij dagelijks gebruik. Waar zaten die?
Als een paard niet op blote voeten kan lopen hoort de mogelijkheid dat je haar hoefschoenen aantrekt te bestaan.. Als ze echter meer problemen veroorzaken dan oplossen is daar nog veel aan te verbeteren.
Ik heb Smit dan ook gemaild met de vraag wat hij te zeggen heeft op het feit dat zijn schoenen blijkbaar niet goed werken.
Heb je wel eens een ander merk geprobeerd?
De beslissing om de oplossing in ijzers te zoeken kan ik alleen maar betreuren. Je probeert dan het ene gat met het andere te vullen. De kennis die we tegenwoordig hebben over wat hoefijzers aanrichten, niet alleen in de voeten, maar ook in de rest van het paard, maakt ijzers voor geen paard ooit een optie.
Verder heb ik nog zelden gezien dat er meer hiel ontstond door er een ijzer en een wig onder te slaan. Wat ik wel altijd zie, is niet het stijler worden van de voet, maar het op termijn langer worden van de toon, een verergering van het probleem. Kon je dit in het verleden tegen gaan door de toonhoefwand zo dicht mogelijk bij de zool te houden, nu is deze mogelijkheid je ontnomen. Let dus a.u.b goed op het verschijnen van flares.
Piet