InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2652 berichten
Pagina 84½ van 177
Je leest nu alle berichten van "Michiel"
Volg datum > Datum: zaterdag 30 juni 2007, 15:1830-6-07 15:18 Nr:89339
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:89324
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoe iets trainen dat pijn doet? Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
Ans Jondral schreef op zaterdag 30 juni 2007, 11:49:

> Inge,...of wat dan ook. Dat ben ik niet van plan. Want ik ben
> van mening, dat zoiets 'leuk' moet zijn. Dat het een spel moet
> zijn, een meerwaarde in de omgang met m'n paard. En calll me
> crazy, maar dat zie ik er niet in voor mij en Pête.

Helemaal mee eens Ans!
Al kan de clicker manier zoals ik omschreef bij wonden,
prima bij Pete, omdat daar geen voorbereidingstijd in zit.
De wond verzorgen moet toch, en dan kun je het net zo
goed met click beloon doen. Heb je het wel gelezen, mijn
bericht stond bij propolis? Maar goed, dan nog je eigen keuze
oftewel intuitie wat het beste werkt samen.

Jur lijkt wel wat op Pete qua karakter geloof ik, de buigoefeningen
die we doen, gaat echter ook met click beloon het beste om er
niet de pest in te krijgen. De beloningen zijn bij ons gras eten,
ook onder zadel. Net zoals wond verzorging zijn buigoefeningen
een must voor hem, dus dan maar met eten tussendoor, als beloning.
Hier is het clicker principe gebruikt als stemmings verbeteraar
en in mindere mate om het paard begrip bij te brengen over de oefening.
Dat ook wel, maar is voor ons van iets minder belang.

Groetjes, Michiel
Volg datum > Datum: zondag 1 juli 2007, 15:091-7-07 15:09 Nr:89418
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:89409
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: SubtielTrainen Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
Piet schreef op zondag 1 juli 2007, 12:53:

> Ik kan je intussen wel zeggen dat het opbouwen van druk,
> niet voorkomt bj SubtielTrainen. Het is een vraag stellen
> via contact maken (bv een druk van 100 gram, je houdt
> gewoon het touw vast en trekt nooit) met het hoofd van
> het paard

Je gebruikt geen fysieke druk, echter de druk bij Subtiel trainen is imens groot. Je vraagt niet echt het paard, op een vraag mag immers ja en nee geantwoord worden, wil het een echte vraag zijn. De "vraag" blijft echter staan bij de nee, totdat het paard zich in alle bochten wringt om er onder uit te komen en er woest om wordt en we een cap nodig hebben en moeten oppassen voor bijten, hoezo geen druk?

Ik zeg niet dat het geen mooi proces is, om stipte gehoorzaamheid te verkrijgen met subtiel trainen, maar de benodigde geestelijke druk is fors. En de fysieke druk is bijna nul.

Groetjes, Michiel
Die het subtiel trainen ook toepast samen met eigen manieren en nog veel meer. Maar vooral zoals Eddy zo mooi beschreef, het je goed voelen op je eigen manier en rekening houden met wat je paard wil en nodig heeft.
Volg datum > Datum: zondag 1 juli 2007, 23:481-7-07 23:48 Nr:89467
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:89444
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: SubtielTrainen Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
Spirithorses schreef op zondag 1 juli 2007, 22:10:

> Confrontaties ontstaan wanneer je je paard eerst heel veel
> leiderschap liet nemen en nu plots de rollen wilt gaan
> omdraaien. Paard is gewend zijn ding te mogen doen en plots sta
> jij dat niet meer toe.
> Ik kan me heel goed voorstellen dat zo'n paard zijn vrijheid
> niet zomaar wilt opgeven en daartegen in opstand komt. Tja, dan
> krijg je confrontaties.

Ja dat heb ik met Jur ook meegemaakt. Na zijn herstelperiode van zijn beenwond wou hij niet meer meewerken met mij. Ik heb dit wel vaker gehoord na een ziekte periode, waarin het paard geheel ontzien word en wel vertroeteld. Er was niets meer met hem aan te vangen, een gevaar gewoon als ik met hem op de graslanen kwam. Precies op dat moment heb ik en Tessel lessen van Conrad genomen. En je begrijpt dat er geestelijke druk nodig was om hem zijn leiderschap terug aan ons te geven. Vandaar dat ik zeg dat subtiel trainen een immense druk op een paard kan leggen, en alleen als het nodig is. Onze lessen van Josien gingen gewoon door, en met haar hebben we "jouw plaats is mijn plaats gedaan", ook dat werkt met geestelijke druk, als het niet vanzelf gaat. Jur deden we los in de bak en dan zijn favorite plek bij de uitgang innemen en hem op een afstandje houden. Controle vragen stelde hij hierbij soms ook, zoals hard op me afrennen, waarbij ik naar voren stapte in plaats van naar achteren. Alles bij elkaar heeft het wel een aantal weken geduurd. Met als resultaat dat hij daarna weer goed luisterde en we alles met hem konden doen als voorheen.

Groetjes, Michiel
Volg datum > Datum: maandag 2 juli 2007, 13:112-7-07 13:11 Nr:89512
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:89486
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mok? Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
Jacqueline v d Berg schreef op maandag 2 juli 2007, 10:21:

> Heb op de site gekeken maar je kunt niks meer bestellen. Waar
> kun je die producten eventueel dan wel kopen?

Hier koop ik het:
www.brookn.nl

Groetjes, Michiel
Volg datum > Datum: dinsdag 3 juli 2007, 22:593-7-07 22:59 Nr:89687
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:89608
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: SubtielTrainen Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
Nele schreef op dinsdag 3 juli 2007, 0:21:

> Als we het dan toch
> ijzerloos, bitloos, stalarrest-loos en krachtvoer-loos doen...
> waarom kan het hier op het forum dan niet stekel-loos? :-P

Nu kan ik wel een curus stekel-loos schrijven geven,
maar .... een cursus stekel-proof worden is een stuk efficiënter,
daar er altijd wel iemand is die achter loopt bij de eerste genoemde cursus.

Stekel-proof wordt je niet door verharding, verharding is blijven geloven dat je gestoken wordt en toch denken dat je niets voelt.

Stekel-proof wordt je ook niet door maar niet meer te reageren. De doorn blijft daardoor zelfs vaak langer zitten.

Stekel-proof wordt je niet door met argumenten je standpunt te gaan verdedigen. Dat is een steekspel met als winnaar diegene die het minst gestoken is.

Stekel-proof wordt je alleen, als je door begrip inziet dat er niemand is die steekt. Dat vergt net een laagje dieper kijken dan de uiterlijke vorm. Wat wil iemand uitdrukken achter zijn facade van stekeligheid? Daar is altijd zinvolle info te vinden, daar zijn altijd argumenten waar je het mee eens kunt zijn. Op dat nivo kun je elke stekelaar zien als gewoon mooi mens met een leerzaam standpunt. De stekels zijn niet meer dan het kado verpakt in papier met horror print. Gewoon uitpakken en kijken wat er gegeven wordt. En dank je wel zeggen, oeps iets te soft, mijn verpakking LOL

Voorbeelden:
HC zegt dat pien en eddy hier beter niet meer kunnen schrijven. Zijn conclusie op het horror-papier. Wat is het leerzame van zijn inhoud? Wel iedereen heeft er een persoonlijk belang bij als hij hier schrijft. Of je nou iets wilt leren, iets wilt delen, iets wilt verdienen, iets wilt bereiken, etc. HC wijst naar dat persoonlijke belang en eenieder kan die vingerwijzing gebruiken voor zelf onderzoek, of er zijn gedachten over laten gaan. Meer is het niet, HC doet dat, ik heb dat gedaan, en beide hebben we tegenstelde conclusie op onze verpakking staan, van vereering tot verbanning :-D

Volgende voorbeeld:
Later

Groetjes, Michiel
Volg datum > Datum: woensdag 4 juli 2007, 0:494-7-07 00:49 Nr:89701
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:89668
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Verzet Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
Esther schreef op dinsdag 3 juli 2007, 20:29:

> In Drenthe zit ook Wim Vonck, hij is ook erg toegankelijk en
> zonder enig waarde oordeel, hij zal je ook vast verder willen
> helpen en zoals Wil al zei, Conrad komt ook overal.

En in ruinerwold zit Josien van der Poel, die geeft mij les in zwolle dus zal ook bij jou in de buurd kunnen komen. www.clerx.nl/jvdpoel/index.html

Groetjes, Michiel
Volg datum > Datum: woensdag 4 juli 2007, 12:184-7-07 12:18 Nr:89728
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:89723
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: de gloeiende pook Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
trea hoex schreef op woensdag 4 juli 2007, 10:45:

> Peter Donck schreef op woensdag 4 juli 2007, 10:43:
>
> Als er dan maar wel geknipt wordt.
> Vroegtijdige reuma aan de wijsvinger van het scrollen is geen
> pretje ;-)

Knippen !

Mischien denken een aantal mensen wel dat dit onbeleefd is door te knippen in een bericht. het tegengestelde is waar. Knippen is veel socialer en verstandiger. Soms hoor je wel dat mensen zeggen, dat je niet zo selectief moet knippen. Bij uitzondering is dit ook nog mogelijk, dat er eens een keertje teveel weg gehaald word. Bij een felle discussie is er dan zo geknipt dat het standpunt van de ander er dan zo belanchelijk mogelijk op staat. Een hoge zeldzaamheid echter dat dit gebeurdt.

Knippen doe je door alleen die tekst te laten staan waar je op reageerd, dat kleine stukje tekst blijft staan, zodat mensen het opnieuw kunnen lezen en jouw reactie nog beter kunnen begrijpen.

Hele lappen tekst laten staan, heeft geen enkele zin, je herleest dat toch niet, je scrolt je het apelazerus, het neemt bij frans enorm veel ruimte in, en de toevoeging onderaan kan veel minder goed begrepen worden.

Knippen is toch niet zo moeilijk, vooral als je begrijpt waarom knippen gedaan wordt.

Groetjes, Michiel
Volg datum > Datum: donderdag 5 juli 2007, 9:055-7-07 09:05 Nr:89857
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:89769
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Schrik voor zweep Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
trea hoex schreef op woensdag 4 juli 2007, 15:40:

> Ik kan niet grondwerken en rechtrichten zonder. Op de volte
> moet soms het achterbeen even aangeraakt worden om het te
> helpen herinneren aan het onderplaatsen.

> Het is jouw bekrompen
> geest die je de dingen anders laat zien dan ze zijn.

Zo lees ik Eddy en Pien niet met hun keuze van zweeploos.
Ik denk ook met mijn beperkte ervaring dat een zweep net iets nauwkeuriger, net iets sneller, net iets duidelijker werkt. Josien wou soms ook dat ik een zweep bij de oefeningen nam, en dan zie je dit resultaat.

Het is alleen geen reden voor mij om de zweep te gaan gebruiken bij oefeningen. Met Josien heb ik afgesproken, dat we het zonder proberen en als blijkt dat het echt niet zonder kan, ik de zweep er bij pak. Het resultaat is dat, het heel goed zonder kan, het aanleren duurd een tikkeltje langer, geen probleem toch. Jur doet zijn oefening daarna even goed. Ik gebruik geen zweep om een voorbeeld te stellen dat het ook zonder kan. Pas als het bewezen duidelijk is, dat de zweep helemaal niet echt nodig is, kunnen we tegen de massa zeggen, dat de zweep niet alleen "niet voor slaan is, maar dat hij bovendien helemaal niet nodig is"!!! Dat is een dubbel sterk argument tegen het vele slaan ... dat zelf aangeleerd wordt door de trainer die bij ons op de manege les geeft aan de meeste mensen.
Bij sporen het zelfde verhaal.

Groetjes, Michiel
Volg datum > Datum: donderdag 5 juli 2007, 10:015-7-07 10:01 Nr:89867
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:89849
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Carlos.... Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
Piet schreef op donderdag 5 juli 2007, 1:15:

> Ik heb het
> weggehaald en z'n oren omhoog gezet, z'n stijve rechte
> voorbenen in een galophouding gelegd. Z'n hals gebogen met
> hoofd "laag en snel" Als alles inderdaad een geest heeft,
> dan was ie natuurlijk allang weg, maar ik heb het
> lichaam, voor het geval zijn geest nog even achterom kijkt,
> laten zeggen: "Ren! have fun! Ren"!!

Een heerlijk ritueel Piet, laten we dat herinneren en als het nodig is toepassen. Dit kleine stukje tekst, hoe kunnen we dat levend houden en terug laten komen om anderen te inspireren?

Groetjes, Michiel
Volg datum > Datum: donderdag 5 juli 2007, 17:285-7-07 17:28 Nr:89962
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:89893
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paardenwormen Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
Unartica schreef op donderdag 5 juli 2007, 11:17:

> Ik heb laatst ook mestonderzoek laten doen van mijn 3 paardjes
> bij een kliniek hier in de buurt. Ze hadden alle 3 een enkele
> spoelworm. Toen ik vroeg wat ze met "een enkele" spoelworm
> bedoelden zeiden ze dat ze er elk 2 of 3 hadden. Dus ik neem
> aan dat ze wel heel concrete aantallen kunnen waarnemen onder
> de 50?

> Ik kreeg als advies mee om over 2 maanden eens te ontwormen,
> maar daar trap ik niet zomaar in.

Jolanda je kunt veel beter na het woud gaan, www.wormbestrijding.nl die geven betere adviezen en hebben een betere mentaliteit en zijn nog goedkoper ook. < 50 (=kleiner dan 50) is gewoon de internationale afspraak, te geven bij alles onder de 50. Waarom? Waarschijnlijk om gezeur bij die lage getallen te voorkomen. < 50 is bij mij tot dusver altijd geweest niet ontwormen en het volgende onderzoek afhankelijk van de situatie thuis ergens tussen de 4 en 10 maanden.

Groetjes, Michiel
Je leest nu alle berichten van "Michiel"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2652 berichten
Pagina 84½ van 177
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact