InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
7960 berichten
Pagina 173½ van 531
Je leest nu alle berichten van "e m kraak"
Volg datum > Datum: woensdag 6 juni 2007, 1:046-6-07 01:04 Nr:86935
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:86931
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Punten systeem FNRS voor maneges, (zwartboek!!)?? Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Esther schreef op woensdag 6 juni 2007, 0:03:

> muriel schreef op dinsdag 5 juni 2007, 23:35:
>
>> Over het algemeen ben ik enkel actief paardnatuurlijk meelezer

> kunt pakken en een voet aan de grond kunt krijgen. Weet wel
> waar je aan begint ;-)
>
> Es

Ik heb dit ook de hele dag al zitten meelezen. Het idee is applauswaardig. De invulling wordt vanwege veelvormigheid denk ik problematisch. Toch is er vooral aan de onderkant van de ladder veel winst voor de paarden te halen als er publiek (de klanten) mee getrokken kan worden.

In de simpelste, overkoepelende vorm gaat het qua huisvesting om de beëindiging van solitaire opsluiting, stallen in de vorm van "stand" en "box" c.q. sta-plaats en doos.
Hier is, met decennia terugwerkende kracht, een overvloed van documentatie voor te vinden (ook op wetenschappelijk niveau), tevens vergelijk met ontwikkelingen in intensieve veehouderij waarin groepshuisvesting allang gemeengoed is. SCHARRELPAARDEN dus, lijkt me duidelijk. Maar ik zou zeer voorzichtig zijn met verdere invulling.

Wat werkelijk paardgericht mogelijk en verstandig is hangt denk ik nogal van plaatselijke omstandigheden af, niet in het minst van de kenmerken van het paardenbestand (sexen, leeftijden, rassen, stabiliteit, etc.).
"Scharrelpaarden unlimited" lijkt mij niet bij voorbaat een goede optie, vooral niet bij wisselbestanden, vergelijkbaar met dat scharrelkippenschuren nmm pertinent geen verbetering zijn t.o.v. legbatterijen (de publieke opinie gaat dat alweer te diep echter).

Blabla! , Egon
Reinforcement is a contingency - Bob Bailey
Volg datum > Datum: woensdag 6 juni 2007, 10:076-6-07 10:07 Nr:86948
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:86940
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Sjippen Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Huertecilla schreef op woensdag 6 juni 2007, 1:57:

> Hoor net op het nieuws, jawel!, dat George Bush naar de G3 in
> Duitsland komt maar dat we ons geen zorgen hoeven te maken want
> hij in gechipt en gevaccineerd. Serieus, was de grap van de
> journaliste.
>
> HC

En dat heb je toevallig niet ge-mp3'd? LOL

Blabla! , Egon
Reinforcement is a contingency - Bob Bailey
Volg datum > Datum: woensdag 6 juni 2007, 10:216-6-07 10:21 Nr:86950
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:86945
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Punten systeem FNRS voor maneges, (zwartboek!!)?? Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
clarissa ruijgrok schreef op woensdag 6 juni 2007, 9:25:

> Dank je voor meedenken! Ik dacht meer aan persoonlijke
> verhalen, niet van de bedrijven zelf (om sponsor of
> belangenverstrengeling uit te sluiten) Gevaar hiervan is
> natuurlijk dat je dan verhalen krijgt die misschien niet
> helemaal kloppen, maar die kunnen dan weer weerlegd worden
> door een andere inzending.
> Ik denk dat het een goed idee is om Machteld te vragen, maar ik
> wil me graag richten op hoe we het wel willen,

Nogmaals, ik wil jullie enthousiasme voor de goeie zaak niet torpederen. Weet je/weten "we" dan zo goed hoe het wél moet? Ik wil graag voor voorzichtigheid pleiten als het om wensen gaat.

> en niet foto's
> van bloedmonden door bitten, en dat soort dingen. Ik denk dat
> we er best op kunnen vertrouwen dat een consument zelf kan zien
> dat een paard in de wei het leuker heeft dan een paard aan een
> touw met de kop tegen de muur in een stand.

Maar is die (NL) wei paardgericht? Heb ik in toenemende mate twijfels over....
Daarom is het beter te verdedigen om "alle paarden de stal uit" te willen zonder verder te koeioneren over hoe het dan allemaal wel moet dan "alle paarden in de wei" in te vullen.
Het grote verschil dat "scharrelpaarden" maakt is het niet solitair opgesloten en/of vastgebonden zijn op 3x3. Zo simpel ligt het. Zelfs de term scharrelpaarden is allerminst nieuw.

Eerder op dit forum o.a.:
http://paardnatuurlijk.nl/index_js.htm?http://paardnatuurlijk.nl/cgi-bin/forumreader.cgi?forum=pn&_skip=23511&open=1&aantal=1&nomenu=1
http://paardnatuurlijk.nl/index_js.htm?http://paardnatuurlijk.nl/cgi-bin/forumreader.cgi?forum=pn&_skip=25486&open=1&aantal=1&nomenu=1

Literatuur, om te beginnen:
- Kiley-Worthington, M. (1987): The behaviour of horses - in relation to management and training. ISBN 0 85131 688 3
- Van Dierendonck, M. C. (2006): The importance of social relationships in horses. ISBN 90 393 4190 7
Beide uiteraard met literatuurlijsten waar je verder mee kunt. De eerste om anciënniteit van de bevindingen aan te tonen, de tweede om contemporain belang aan te tonen. Ingewikkelder hoeft niet.

> Maar we kunnen dit wel professionaliseren, met
> onderzoeksresultaten e.d. Ik moet wel eerlijk bekennen dat toen
> ik de reportage over Machteld haar onderzoek las in de krant
> dacht: iemand onderzoekt een open deur, maar nu gelooft
> iedereen het pas, omdat een 'wetenschapper' het heeft

Is 25 jaar geleden al door wetenschappers onderzocht... [zucht]... er is ondertussen al zo'n stapel literatuur over dat het te maf voor woorden is dat diverse andere vormen van bioindustrie sneller gemoderniseerd zijn dan "paarden".

> 'onderzocht'. Maar als het nodig is om dingen te veranderen,
> dan moet het kennelijk. Wat me ook interessant lijkt, is een
> onderzoek of er op maneges met 24/7 buitenpaarden minder

> motivatie om paarden buiten te gaan houden, dat is wat een
> bolwerk als FNRS zou kunnen doen wankelen! Is daar een
> onderzoek over? Wellicht is men op maneges helemaal niet zo
> open over ongelukken.....

Er zijn (o.a. ministeriële) rapportages, of zie CBS, omtrent veiligheid en risico's waarop de conclusie gebaseerd is dat "paarden" top scoren in onveiligheid. Vergelijkend onderzoek tussen opgesloten manegepaarden en buitenpaarden is er niet zover ik weet. Of er een significant verschil uit zou komen valt niet zomaar te verwachten omdat uit de bestaande gegevens blijkt dat niet eens zozeer het paardrijden voor de meeste blessures zorgt (wel voor de meest ernstige) maar vooral de omgang met.

Blabla! , Egon
Reinforcement is a contingency - Bob Baile
Volg datum > Datum: woensdag 6 juni 2007, 11:066-6-07 11:06 Nr:86957
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:86952
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wat een club! Dat PaardNatuurlijk op Equistyle Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
eddy DRUPPEL schreef op woensdag 6 juni 2007, 10:49:

> Caatje schreef op woensdag 6 juni 2007, 10:17:
>
>> Ans Jondral schreef op dinsdag 5 juni 2007, 19:10:

>
> Hey !!!!! iemand die reageert :-D .Yep volmondig akkkoord ,
> probeer maar eens een voorhand opzij te treken dwz de schouders
> dus he niet de hals of nekpartij

Ben ik even volmondig mee akkoord hoor. Ben er alleen een beetje moe van de "dressuurmatige" benadering in oneindige herhaling af te branden. Mijn libra-idee is er uit ontstaan indertijd, als een bitloos-variant waarmee "constante aanleuning" in uiterste lichtheid mogelijk is maar welke slechts cues toestaat, geen fysieke "overtuigingskracht" (tenzij je werkelijk heel kundig bent en dat met een instabiele libra in evenwichtigheid kan; soit, dan heb je het denk ik niet nodig toch?)

Blabla! , Egon
Reinforcement is a contingency - Bob Bailey
Je leest nu alle berichten van "e m kraak"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
7960 berichten
Pagina 173½ van 531
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact