InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
1662 berichten
Pagina 22 van 111
Je leest nu alle berichten van "Nathalie Lagasse"
Volg datum > Datum: dinsdag 24 april 2007, 20:5224-4-07 20:52 Nr:83422
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:83371
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De stelling: SeMe en inentingen Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Wil schreef op maandag 23 april 2007, 20:58:

> Hallo Tineke, in het hooiland, waar het gras alweer aardig aan
> de groeispurt is begonnen, STIKT het van de Culloiden.... Geen
> gras, is zeker minder knutten!

>
> Groetjes,
>
> Wil.

Hoi Wil, het wordt steeds interessanter, dus ik heb een paar vraagjes... Ik had begrepen dat Chaser niet op het gras ging omdat oa. bij Pien een grasloos dieet (bij haar paarden dus ;-) ) soms een verbetering van de SeME geeft. Nu begrijp ik dat Chaser wel gras eet (op de middag) maar dat hij er enkel uitgaat als er culloides (of hoe heten die beesten juist?) zijn? De volledig grasloze test leek mij nu juist interessanter. En, als het je enkel om de cullodinges te doen zijn en niet om graasbeperking, kan Chaser dan niet 's nachts in het gras? Donker en koel en vliegjesvrij?
Verder met de vragen: waarom dacht je dat de insectenbeten door eiwit zouden zijn veroorzaakt? Bij een paard vol bulten denk je toch eerst aan insectenbeten? Vertel eens meer over eiwitbulten? Want dat ken ik niet, tenminste, niet bij mensen. Je schreef ergens over het eiwit in gras, dat hij dat nu niet meer krijgt (hoewel, dan heb ik toch ergens iets fout begrepen, ik weet alleen niet wat). Maar in hooi zitten toch dezelfde eiwitten als in gras? Ik kan fout zijn hoor, weet jij iets anders?

Groetjes,
Nathalie
Volg datum > Datum: dinsdag 24 april 2007, 21:4024-4-07 21:40 Nr:83428
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:83394
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Queenie kiest haar beloning zelf Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Eva Saegerman schreef op dinsdag 24 april 2007, 10:20:

> Jawel! We hebben weer wat bijgeleerd!
> Ik dacht ineens: kan ik bij het clickeren aan queenie de keuze
> laten of ze een wortelschijfje wilt of een paar korreltjes biks

> Als ze nl het witte target dan staat ze helemaal voor het witte
> papiertje en soms staat ze zelf op het zwarte alsof het haar
> niets waard meer is. Dan ineens: stap achteruit, schouder
> draaien en het zwarte gaan targetten.

Leuk Eva dat je zo'n dingen gaat uitproberen! Kan je nu ook eens proberen te laten kiezen tussen zwart (een beetje biks) en wit (veel biks)? Gewoon om te testen? Veel biks moet logischerwijs interessanter zijn, maar wie weet...

Groetjes
Nathalie
Volg datum > Datum: dinsdag 24 april 2007, 21:4424-4-07 21:44 Nr:83429
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:83403
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Queenie kiest haar beloning zelf Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Eva Saegerman schreef op dinsdag 24 april 2007, 11:58:

> Maar een aanvulling op je renetmesje:
> queenie leren haar eigen voeten bekappen, maar VOORAL:
> leren mesten op een plaats: de mesthoop!

Jaaa! Yes!
Als je dat kan dan mag je tegen betaling hier bij mij ook komen trainen. Daarmee kan je een carriere uitbouwen!! Doen! Na al die paardenfluisteraars eindelijk de drolfluisteraar! De deuren van alle maneges en sportstallen zullen voor u open gaan volgens mij! En dan gaan die allemaal aan het clickeren!
:-)

Nathalie
Volg datum > Datum: dinsdag 24 april 2007, 22:3024-4-07 22:30 Nr:83438
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Bitloos: sidepull Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Hoi, ik heb wat vragen over de sidepull...

Waarom ik een sidepull heb aangeschaft: Ik rijdt niet zo vaak (één keer in de week), als ik rijd dan is dat buiten op wandeling met het touwhalster, of thuis in de bak zonder hoofdstel of met touwhalster ook. Met touwhalster probeer ik wel eens wat meer dressuurderig te rijden, dwz. met contact op beide teugels, ook zijgangen. Lolita en ik hebben vroeger allebei gedressuurd, apart en samen, en soms komt dat nog eens boven... Nu gaan een paar dingen met touwhalster minder goed. Het verschil in stelling en buiging bij wijken, schouderbinnenwaarts en travers kon ik minder goed duidelijk maken dan met een bit. Minidingetjes maar wel onder andere een reden waarom ik vijf à tien keer per jaar wel eens de moeite deed om het bit van onder het stof te halen. Nog iets wat met touwhalster niet ideaal gaat is 'mennen', lange teugels aan het halster en ik achter Lolita. Met touwhalster kan ik vaak niet volstaan met discrete bewegingen zonder mijn plaats achter haar te verlaten. Hiervoor heb ik nog geen bit willen gebruiken omdat dit (denk ik) snel te zwaar inwerkt als ik niet op haar rug zit maar achter haar meeloop. Toch zoek ik hiervoor nog een oplossing.

Maar. Gezien de vele 'antibit' berichten hier gaat een mens al wel eens nadenken en dus wou ik toch proberen helemaal bitloos te gaan. Een Dr. Cook kon ik lenen en heb ik uitgeprobeerd. Dat is die met de kruiselingse banden onder de kaak die in de teugels doorlopen. De neusriem heb ik niet dichtgedaan. Hij was daarvoor net wat krap, ik ben niet voor strakke neusriemen en voor de werking leek het mij (kan fout zijn) geen wezenlijk verschil. Lolita vond het niet geweldig. Ze deed al vaak haar mond open en begreep mij duidelijk slechter dan met touwhalster. Ook lateral flexion ging duidelijk minder goed trouwens. Exit Dr. Cook.
In de ruitershop gezocht naar zo'n ouder model (duitse?) lage neusriem omdat die ringetjes heeft opzij, maar niet gevonden, die is kennenlijk helemaal uit de mode.

Omdat Eddy zo lovend was over de capaciteiten van de sidepull (juist ook voor travers ed.) heb ik die besteld. Zwart gladleren uitvoering, geen touw of vlechtwerk. Ik heb er twee keer mee gereden nu en eerlijk, als ik geblinddoekt zou geweest zijn (of verrast zoals de kennis van Nils!) zou ik het verschil met het bit niet hebben geweten. Misschien in positieve zin, dat ze er makkelijker aanleuning op durft nemen. Ik moet wel eerlijk zeggen dat ik te lui was geweest om helemaal op te zadelen dus ik zat op de barebackpad waardoor mijn zithulpen ook duidelijker doorkwamen natuurlijk. Volledige test met zadel volgt nog. Mennen ben ik ook benieuwd naar.

Nu mijn vragen. Waarom is dat ding zo ingewikkeld met al die ringen aan? Nu ik hem in het echt zie lijkt mij inderdaad gewoon een neusriem met teugels aan weerskanten net dezelfde werking te hebben toch? Terwijl die sidepull heeft een extra riempje van bakstuk naar neusriem, met weer een ringetje, en dan nog een ringetje... Waar dient dat voor? Het ziet er vanop afstand wel meer een 'echt' hoofdstel uit, altijd handig natuurlijk voor als ik nog eens op de manege kom en niet wil opvallen. ;-) Nu snap ik ook dat sommigen hier (Nils en anderen) gewoon aanraden de teugels aan de neusriem vast te maken, dat werkt denk ik net hetzelfde.

Tweede vraag. Ik ben niet zo voor neusriemen (had er dus ook geen in huis) en belemmer niet graag de mogelijkheid tot mondopening van mijn paard. Graag zie ik of ze haar mond opendoet om mij te vertellen als ik ergens stress veroorzaak, ook moet ze haar beloning vlot kunnen wegkauwen uiteraard. En de sidepull zit om de neus heen! Nu heb ik die maar op het allergrootst gezet, dus ik kon nog net met mijn vuist tussen riem en neus (net zoals tussen de singel en de buik :-) ) Hoe doen jullie dat en wat denk je erover?

Groetjes,
Nathalie
Volg datum > Datum: dinsdag 24 april 2007, 22:3124-4-07 22:31 Nr:83439
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:83435
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: steunsels Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Nils Vellinga schreef op dinsdag 24 april 2007, 22:11:

> helena schreef op dinsdag 24 april 2007, 13:41:
>
>> Ik zie altijd op foto's en bij andere paarden dat de steunsels

> Dus nog even geduld hebben en regelmatig op harde ondergrond
> lopen met dat paard.
>
> Nils en Olly, geduld is een schone zaak :-P

Patience is waiting without worrying.
Volg datum > Datum: dinsdag 24 april 2007, 23:2224-4-07 23:22 Nr:83459
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:83433
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Queenie kiest haar beloning zelf Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Goed bezig jullie! Ik denk zelfs dat ik Piet begreep.
Nu de aandacht van de clickeraars toch wordt gewekt, ik heb clickervragen (khad het gezegd hé Eva)

1) Wat als je met twee paarden in dezelfde ruimte werkt. Ik zet Cesar en Lolita niet apart. Lolita is de baas dus als ik met haar werk komt Cesar er niet tussen, en als Lolita in 'pauze' gaat (zie vraag 2) werk ik met Cesar. So far so good maar ik gebruik voor beiden dezelfde bridge, is dat wel een goed idee? Dooft de waarde van de bridge niet uit als het paard waar ik niet mee bezig ben continu de bridge hoort en niet beloont wordt? Soms is het ander paard niet op ons aan het letten (Cesar gaat soms zelf gaan 'wachten' in de stal) maar als we alledrie op een kluitje staan om Lolita op te zadelen in de stal bv. lijt mij dat van belang. Elk een aparte bridge? Cé en Lo! Of bij iedere bridge beide paarden belonen? Als bedankje voor het toelaten/meehelpen dat het ander paard de opdracht uitvoerde?

2) Al zo lang ik Lolita ken reageert ze apart als ze snoep krijgt, zowel als beloning als voor de verwennerij. Ze gaat de muur van de stal aflikken, of buiten zonder muur dus meestal uitgebreid haar lippen aflikken. Ze lijkt dan wat in trance en is tijdelijk niet meer geinteresseerd om een nieuwe beloning te verdienen. Als ik nog iets onder haar neus steekt eet ze het wel op, en simpel handtargetten wil ze ook nog, maar niet als ze haar voeten ervoor moet verzetten. Moet ik hierover ongerust zijn? Wil het zeggen dat ze echt niet graag voor mij werkt? Beide paarden zijn gretiger om een beloning te verdienen voor ze hooi krijgen ivm. er na, ik denk ook niet dat ik ze met clickeren zou kunnen doen opkjijken van een voeremmer. Nu leek mij dat logisch (zie Skinner en het belang van deprivatie voor de waarde van je beloning) maar misschien hoort dit niet?
Ook maakt dit clickeren in de zin van puur positief bekrachtigen moeilijk want tijdrovend als ik telkens één tot vijf minuten moet wachten. Meestal ga ik dus toch een vorm van druk gebruiken om haar weer 'wakker' te maken, tongklik of gebaar met hand of stick tot aanraking. Ik denk nu niet dat ze dit heel erg vindt, beide paarden kunnen op elk moment weglopen uit de bak naar de wei of naar de stal en doen dit niet, maar toch is het vast niet goed.

Advies?

Nathalie
Volg datum > Datum: dinsdag 24 april 2007, 23:2424-4-07 23:24 Nr:83460
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:83442
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Tsjonge wat mooi!! Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Isabel van der Made schreef op dinsdag 24 april 2007, 22:42:

> Esther schreef op dinsdag 24 april 2007, 21:54:
>
>> In tegenstelling tot Bah mijn vorige bericht.

>
> Echt wel!
>
> Genoten.

Ja, heel mooi, ook de boodschap! Komt er een uitgebreider vervolg?
Volg datum > Datum: dinsdag 24 april 2007, 23:2624-4-07 23:26 Nr:83461
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:83444
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Queenie kiest haar beloning zelf Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Eva Saegerman schreef op dinsdag 24 april 2007, 22:46:

> Nathalie Lagasse schreef op dinsdag 24 april 2007, 21:44:
>
>> Eva Saegerman schreef op dinsdag 24 april 2007, 11:58:

> Ik zeg hem dat soms ook: dat als beer gelukkig is en ik kijk
> naar hem, ik soms aan mijn man denk.
> Dan lacht hij weer, maar ik denk dat hij niet weet dat beer dan
> begint te piesen :-)

LOL
Volg datum > Datum: dinsdag 24 april 2007, 23:3024-4-07 23:30 Nr:83463
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:83445
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wat kan je allemaal met een veulen doen? Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Piet schreef op dinsdag 24 april 2007, 22:49:

> Als ik een veulen had "werkte" ik er elke dag mee,
> vanaf dag een.
> Als het de rest van de dag lekker in de wei kan lopen

> paarden behandelden, omdat ze later nooit meer de kans
> kregen om echt paard te zijn?
>
> Piet

Je hebt helemaal gelijk Piet, ze moeten van geboorte tot de laatste dag 'paard kunnen zijn' in de kudde! En dan iedere dag eventjes met een mensje leren spelen, ook vanaf geboorte langzaam opbouwend naar het echte spelen met een mens op de rug (of de Olympische Spelen... ik kan maar dromen hé)

Nathalie
Volg datum > Datum: woensdag 25 april 2007, 14:3125-4-07 14:31 Nr:83495
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:83453
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bitloos: sidepull Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Nils Vellinga schreef op dinsdag 24 april 2007, 23:12:

> Nathalie Lagasse schreef op dinsdag 24 april 2007, 22:30:

>> Nu mijn vragen. Waarom is dat ding zo ingewikkeld met al die
>> ringen aan? Nu ik hem in het echt zie lijkt mij inderdaad
>> gewoon een neusriem met teugels aan weerskanten net dezelfde

>>
> Aanraden is iets teveel gezegt, maar het is een heel goed
> alternatief ;-)
>
Wat voor neusriem is dat dan? De gewone engelse (hoge) neusriemen die standaard aan ieder hoofdstel in de ruitershop zitten, hoe bevestig je daar teugels aan?

Groetjes
Nathalie
Volg datum > Datum: woensdag 25 april 2007, 14:5025-4-07 14:50 Nr:83496
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:83470
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Queenie kiest haar beloning zelf Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Piet schreef op woensdag 25 april 2007, 0:15:

> Nathalie Lagasse schreef op dinsdag 24 april 2007, 23:22:
>
>> Goed bezig jullie! Ik denk zelfs dat ik Piet begreep.

> als ze allebei bij elkaar staan.
> Shiny komt van dertig meter aanrennen als ik met een
> ander paard bezig ben en hij Yes hoort en de een zal de
> ander wegjagen.
Ja, Lolita zou Cesar ook soms wegjagen bij mij. Hoewel, Parelli ziet het wel juist denk ik dat je het paard waar je mee aan het werken bent altijd zelf moet verdedigen tegen andere paarden.

> Maar dat de waarde van de bridge uitdooft geloof ik niet,
> het paard dat niet werkt snapt denk ik best dat je
> het niet tegen hem hebt en je vraagt ook niks he?

Ja, dat hoop ik ook maar ik vroeg me af of ik niet te veel vraag van hun paardenverstand, dat ze dat allemaal maar moeten snappen. Maar volgens die pdf die je net gaf zijn paarden veel slimmer dan we denken. OK dan!

>> Soms is het ander paard niet op ons aan het letten
>> (Cesar gaat soms zelf gaan 'wachten' in de stal) maar als we
>> alledrie op een kluitje staan om Lolita op te zadelen in de
>> stal bv. lijt mij dat van belang. Elk een aparte bridge? Cé en
>> Lo!
>
> Ja om het duidelijker te maken, waarom niet.

Waarom niet: omdat dat moeilijk is voor mij! Die Goédzooo zit er al zo ingebakken, collega's op het werk krijgen die soms ook al te horen :-) Als er geen echte reden voor is zou ik die verandering dus liever niet maken.


> heel snel kan werken.
> Heeft ze niks waar ze helemaal gek op is? Misschien iets
> anders dan voer?
> Is ze ook zo als je alleen met haar werkt?

Oversprong gedrag, wie weet, maar niet als reactie op de oefening, als ik dezelfde oefening met rust beloon of niet beloon dan gebeurt er niks raars met haar mond. Ze uit stress zeker ook via mondgrimassen, bij aansingelen, rijden op haar blote rug bv., dat herken ik wel.

je weet toch dat op de Liberty&Horse Behaviour DVD's van Parelli dit soort gedrag wordt beschreven als 'catatonic', extreem introvert zich van de buitenwereld afsluiten? Het paard in kwestie vertoonde dit gedrag als reactie op (lichte) druk en stress. Nu niet meer, maar het kon nog uitgelokt worden door het krijgen van een koekje. Paard ging dan nagenietend van de smaak op z'n tong gaan zuigen.

Als de beloning kleiner is duurt het gemiddeld iets korter, maar ik geef telkens maar 1-5 graantjes! Ze is gek op eten en op rust. Rust als beloning gebruikten we vroeger meer (Parelli). Misschien moet ik grassprieten proberen, maar dat lijkt mij wel onhandig.

Ze is ook zo als Cesar dertig meter verder in de stal staat te wachten, maakt geen verschil. Op buitenrit neem ik geen voer mee, ze mag wel af en toe grazen, maar meer 'zomaar', of als beloning omdat ze een bepaalde plaats bereikt heeft, dan gaat daar geen bridge aan vooraf. Omgekeerd gebruik ik de bridge wel vaak bij het buitenrijden om haar te ondersteunen en volgt er geen beloning...

Heb je advies hoe ik hiermee kan omgaan tijdens de training? Commentaar op mijn gebruik van druk om haar aandacht weer te trekken?

Bedankt,
Nathalie
Volg datum > Datum: woensdag 25 april 2007, 15:0825-4-07 15:08 Nr:83499
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:83471
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De stelling: SeMe en inentingen Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Wil schreef op woensdag 25 april 2007, 0:31:

> Nathalie Lagasse schreef op dinsdag 24 april 2007, 20:52:

>> Hoi Wil, het wordt steeds interessanter, dus ik heb een paar
>> vraagjes... Ik had begrepen dat Chaser niet op het gras ging
>> omdat oa. bij Pien een grasloos dieet (bij haar paarden dus ;-)

> graasbeperking, omdat hij ook heel gevoelig is voor
> hoefbevangenheid. En dát wilde ik nu dit jaar ook eens
> voorkomen! Door in de vorst/zonneschijn periode hem absoluut
> helemaal niet op gras te hebben.
Ik snap het.

> Dat is dus gelukt. 's nachts zitten er ook stekertjes.
Dat wist ik niet! Ik dacht dat ze wegwaren samen met het laatste zonlicht. Een vriendin vertelde mij namelijk dat ze haar SeME shet goed houd (met manen, zonder deken) door de shet overdag op stal te houden (ik weet het, maar zeer grote stal, kleine shet) en pas bij donker op de wei te laten. :-S

>Alleen
> overdag, zo rond de warmte uren, dan zijn ze er dus niet. Zodra
> de zon maar iets afneemt komen de culloides met bosjes overal
> vandaan... Loop maar eens gewoon door gras rond een uur of 6...
> hele wolken!
> Vorig jaar stond hij wél gewoon op gras... dus eiwitten. En hij
> zat onder de bulten.
> Het was voor mij moeilijk om te bepalen of dit eiwitbulten
> waren of insektensteken omdat het er onnoemelijk veel waren....
Dat begrijp ik, maar wat zijn eiwitbulten? Dat ken ik niet namelijk.


> herken het wel omdat ik zelf zo superallergisch ben geweest
> voor alles wat steekt. Verder is de vacht ter plekke niet gaaf
> en glad. De haren zijn veel dunner gezaaid en ook langer. Ik
> heb vorig jaar al gezien dat de vachtstructuur anders werd.
Bizar! Hier nog geen insectenbeten gezien, dazenbeten krijgen ze wel, dat is meestal rond de hals het meest, dat zijn ook de warmste plekken, daar komen dazen op af. Jouw insecten hebben mss. ook voorkeur voor bepaalde plekjes?

> Zodra ik de paddock inkom met de kruiwagen, schep en harkje
> komt hij alweer bijna opdringerig naar me toe. Gaat heel
> duidelijk naast me staan. Zo van: wanneer ben ik aan de beurt??
> En dan maar met het (kunststof) harkje flink over z'n lijf
> rossen... Vooral de jeukende plekken. Hij staat echt in een
> S-bocht, zo lekker schijnt dat te zijn...
> Niets ergers als jeuk!
Leuk dat je hem zo kan plezieren! Maar. Een bedenking. Bij krabben komt nog meer histamine vrij uit de mastcellen. Dat wil zeggen nog meer aantrekken van ontstekingsmediatoren, nog meer allergische cascades, nog meer mastcellen die aangetrokken worden...

> Wat ook opvallend is: hij gaat doorkrijgen dat in de tent een
> stuk aangenamer is.
> Vanavond heb ik zijn Boett-deken opgedaan. Hij zag me aan komen
> lopen met de deken, kwam op me af en stak alvast zijn hele
> hoofd erin. De stakker.
>
> Groetjes,
>
> Wil.

Wanneer komen de foto's?

Groetjes,
Nathalie
Volg datum > Datum: woensdag 25 april 2007, 15:1725-4-07 15:17 Nr:83500
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:83491
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Nieuw artikel over druk en fases Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
jan seykens schreef op woensdag 25 april 2007, 12:58:

> Frans Veldman schreef op woensdag 25 april 2007, 11:25:
>
>> Over het toepassen van druk en fases heersen nogal wat

> Ik bedoel hiermee wel op tempo samen met andere paarden, wat
> altans voor mijn paarden een groot verchil is.
>
> jan.

Goede vraag!!
Mijn antwoord is NEE, niet in alle situaties. Stoppen/remmen in draf buiten met andere paarden gaat wel licht. Lolita is niet zo sterk kuddedier als de meeste paarden. Vlot vooruit blijven bij kleine cirkels of zijwaartse dingen in de saaie piste thuis is ons zwakste punt momenteel, daar heb ik soms meer druk voor nodig, ik ben er niet trots op en probeer uit te zoeken wat ik fout doe.
Maar neem nu er is een uitzonderlijk enge brievenbus (een witte ;-) ). Als ik stop en Lolita laat kijken, en wacht tot ze zelf weer verder gaat is 10gram genoeg. Maar als ik niet zou willen wachten en persé meteen erlangs wil (mijn eten brandt aan thuis of zo ;-) ) zou ik heel veel kilogrammen druk nodig hebben (en er veel terugkrijgen!).

Groetjes,
Nathalie
Volg datum > Datum: woensdag 25 april 2007, 15:2525-4-07 15:25 Nr:83502
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:83494
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Barefoot in Dubai Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Michiel schreef op woensdag 25 april 2007, 13:57:

> jan seykens schreef op woensdag 25 april 2007, 9:37:
>
>> Ik vrees dat die man wel eens gelijk kan hebben wat het

>> dus gekozen voor hippoflex beslag.
>>
>> jan.
> .

Vraagje Michiel, dat van die sokken tegen slijtage vond en vind ik een geniaal idee, maar heb je dat ook al getest? Ik bedoel, welk soort sokken moet ik nemen, hoelang gaat welk soort mee? Nylonkousjes zijn goed voor tien passen, dan zijn ze kapot, oude sportkousen (kost weinig, altijd oude in de sokkenla), hoe lang gaan die mee? Als ik namelijk kijk naar de dunne katoenen sokken die ik IN de hoefschoenen aandeed, die waren na een uur ook al kapot, vandaar mijn vraag.

Groetjes,
Nathalie
Volg datum > Datum: donderdag 26 april 2007, 9:4326-4-07 09:43 Nr:83538
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:83503
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De stelling: SeMe en inentingen Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Wil schreef op woensdag 25 april 2007, 15:53:

> Nathalie Lagasse schreef op woensdag 25 april 2007, 15:08:
>
>> Wil schreef op woensdag 25 april 2007, 0:31:

>>> Vorig jaar stond hij wél gewoon op gras... dus eiwitten. En hij
>>> zat onder de bulten.
>>> Het was voor mij moeilijk om te bepalen of dit eiwitbulten
>>> waren of insektensteken omdat het er onnoemelijk veel waren....

Dat begrijp ik, maar wat zijn eiwitbulten? Dat ken ik niet namelijk.

>>
>> Wanneer komen de foto's?

> Welke foto's? Wil je weten hoe hij er vorig jaar augustus
> uitzag?
> Kijk dan maar hier... en niet schrikken van de 1e 2 foto's....
> dat zijn liefdesbeetjes van Catcher, de buckskin.
> http://www.mijnalbum.nl/Album=LZFUBVWV

:-( Neenee, die foto's herinner ik mij, ik bedoelde de foto's van Chaser in zijn feest tent! Of staan die al ergens en kijk ik erover?

> En dat van die mastcellen en vrijkomende histamine is me
> bekend. Ben zelf in ernstige mate allergisch geweest, remember?
> Dus ik weet echt PRECIES hoe hij zich voelt!
> Ik weet ook dat kapotkrabbelen beter is als brandende jeuk.
> Liever de pijn van een wond.... dan jeuk.
> Daarom begrijp ik het zo goed.

Ja, ik krab ook aan m'n muggebeten... Ik bedoelde dat door het krabbelen er nog meer allergische stofjes lokaal en in het lichaam aangemaakt en gestimuleerd worden en hij dus (in theorie, ik zeg niet dat het bij hem zo is!) almaar allergischer gaat reageren. Bestaan er trouwens geen antihistaminica voor paarden? Werkt dat niet bij hun? Ik hoorde heel vroeger wel eens van een paard die Phenergan (oud antihistaminicum met verschillende, soms gewenste, neveneffecten) kreeg maar dat was voor bevangenheid? :-S

Groetjes en hou vol,
Nathalie
Je leest nu alle berichten van "Nathalie Lagasse"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
1662 berichten
Pagina 22 van 111
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact