Frans Veldman schreef op woensdag, 23 juni 2004, 12:41:
> Paul schreef op maandag, 21 juni 2004, 18:53:
>
>> verder als wij op het paard gaan zitten en nemen de teugels op

> paniek kunnen raken (Arabieren) of die enorm voorwaarts zijn
> (Dravers). Anders zou je niet met dit soort voorbeelden
> aankomen.
> sorry Frans ik denk dat jij er niet veel van begrijpt!!
Ik denk er net zo over als paul, en als je genoeg traint met een paard dan voelt een paard zich VEILIG bij zijn bereider en zal het in panieksituatie er NIET vandoor willen gaan maar vertrouwen op zijn begeleider DIE VERHOUDINGEN MOETEN DUIDELIJK ZIJN, nogmaals is dit niet het geval ga dan niet naar buiten met een paard maar test eerst in een veilige omgeving of de communicatie tussen beiden duidelijk is.
>> Wij zetten dan gewoon een blok met onze handen an het is dan aan
>> het paard hoelang hij/zij eraan wilt trekken, het is per slot
>> van rekening hun mond.
>
> Ik kan je verzekeren dat dit bij een draver of bij een
> opgewonden Arabier niet werkt. Ik daag je, net als Egon, uit om
> dit te komen demonstreren.
> Ik kan je verzekeren dat dit wel bij een arabier en een draver werkt omdat ik met beide rassen veel ervaring heb, daar moet ik wel bij zeggen dat het voor mij persoonlijk niet het meest ideale ras is om mee te werken.
ze kwamen dan ook bij mij omdat ze niet te handhaven waren voor de eigenaar, Daar bedoel ik mee dat ze echt gevaarlijk in omgang waren doordat de communicatie erg verstoord was en die mensen maar denken dat ze zo lief voor hun trouwe viervoeter waren.
>
> Nogmaals: Wel eens op een Arabier gezeten terwijl er ineens met
> veel geraas een luchtballon over je heenkomt?
> Ja zelfs op een strand met hoog water wind en veel vliegers!!!!srry maar hoefde geen ORS te gebruiken omdat de verhoudingen tussen mij en de arabier thuis al duidelijk waren, anders zou ik nooit met hem op pad zijn gegaan.,
Groeten Petra