Anita Cats schreef op maandag 17 maart 2008, 10:29:
>
> Je bedoelt je stap naar achter en vraagt daardoor een reaktie,
> haalt er daardoor ook gelijk druk af?
Die stap naar achteren kan, je kunt ook proberen zelf duidelijker te zijn in je stop en het echt in je bekken/buik te laten gebeuren ipv in je benen, dan krijg je uiteindelijk een mooiere stop op de achterhand. Ook positie is iets om in de gaten te houden, vaak lopen mensen net een tikkie te ver naar achteren, dan blijf je (voor dit paard) te drijvend. Of je loopt er te dicht op en heeft het paard zowiezo meer afstand nodig en niet alleen bij de stop.
> Stappen gaat goed al zou ik haar wel verder bij mij vandaan
> willen.
> (dan heb ik dus weer teweining druk?)
Verder bij je vandaan regel je door de schouder naar buiten te sturen.
Let op de positie van je voeten, die gaan richting schouder en let ook op je schouder, die staat bij velen "gesloten", hou hem open en je paard krijgt meer ruimte. En ook hier, pas op dat je niet te ver naar achteren loopt, dus teveel achter de achterhand, dan komt de schouder van je paard als vanzelf naar binnen.
> Als ik naar haar toeloop merk ik niet duidelijk een reactie,
> maar begrijp kleine reactie al belonen.
> Ik wilde vanmiddag schouderb.waarts proberen na eerst even los
> gelongeerd te hebben.
> Volgens mij zou ze dan ook iets van mij weg moeten gaan, omdat
> ik van kruis naar schoft positie ga?
Als je schouderbinnenwaarts wil gaan doen op "afstand", moet je eerst de achterhand weten weg te laten gaan, dan kan door het hand veranderen door de S. Pas dan zou ik beginnen met het "blokkeren" van de schouder om schouderbinnenwaarts te krijgen.
Ik leer het ze zelf trouwens meestal eerst terwijl ik dichtbij sta en dan pas op afstand. Mijn eigen paarden gaan schouderbinnenwaarts op het kruisen en overstappen van mijn benen en het een beetje draaien van mijn bovenlichaam.
> Dat is het waarschijnlijk geweest geen goede positie? .....
> Er staat ook zelf ook duidelijk doorlopen op je eigen cirkel,
> maar paard loopt veel groter rondje dan ik

, ik loop dan
> vergeleken met paard verzameld, zou ik dan benen duidelijker op
> moeten tillen, in situatie's dat zij minder aktief is?
Nee, je hoeft je benen niet op te tillen, het is vanuit je buik dat je benen bewegen (alle bewegingen vanuit het centrum) en van waaruit je de energie stuurt.
Doorlopen heeft te maken met de energie waarmee je loopt, met de intentie, met je uitstraling en niet met tempo of de grootte van passen.
En zelf een
rondje lopen en geen ei wat de meeste mensen doen

, eveneens je rondje niet groter en/of kleiner maken, je dus niet laten verleiden je paard jouw circel te laten bepalen, hetgeen bv nogal eens gebeurt wanneer je paard langzamer gaat dan je wil .
Dat is wat Hempfling daarmee bedoelt. (jaar cursus bij hem gedaan, veel perfecte rondjes lopen moeten oefenen

)
> Ik moet gewoon kijken hoe ze op mijn aktie's reageert daar moet
> ik nog naar zoeken, leuk hoor.
ja, heel leuk!
veel plezier!
Karin