InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
5661 berichten
Pagina 158½ van 378
Je leest nu alle berichten van "Esther"
Volg datum > Datum: dinsdag 6 maart 2007, 13:086-3-07 13:08 Nr:79348
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:79340
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: druk(ke)discussie Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 6 maart 2007, 12:31:

> Laat me eerst en vooral mee beginnen te zeggen dat Nick gelijk
> heeft . Alles is druk . Onze lichamen staan barstensvol
> druksensoren ons brein is erop geconditionerd om druk (mentaal)

> druk omdat het je "comfortabelheidsgrens" heeft overschreden en
> ga je op zoek naar iets anders of ga je in verzet :-D . Dus zie
> je zoveel verschillen we niet, paard en mens.
> Tussen mij en sommige op het forum zal het daarom nooit goed komen :-) ;T'is een beetje zoals een hoge en lage luchdrukgebied als ze samen komen kleddert het dat het kraakt. En als het verzet van beide kanten even groot is kom je nergens.

Kijk, er wordt eidenlijk nagedacht ;-) Nick haalde er iets heel essentieels uit wat nu pas wordt begrepen . Nick schreef namelijk dit : Er zullen er nml. vast meer zijn die Parelli en druk met 4 fase's aan elkaar verbonden zien.....
Nu schrijf jij hetzelfde, waarom is het als jij het schrijft wel ok? En als Nick het schrijft een discussiepunt om te gaan schrijven dat ie er geen jota van begrijpt? Want dát was de essentie van de hele discussie.
Zo ook met de zweepdiscussie, daar ging het om exact hetzelfde punt. Je kunt er mee meppen, maar je kunt er ook een friendly game mee spelen. Alles gaat dan over de definitie van druk. Kortom een hoop kouwe drukte en kouwe kak om een definitie afhankelijk van wie iets schrijft en hoe het begrijpend lezen gaat.
Volg datum > Datum: dinsdag 6 maart 2007, 15:586-3-07 15:58 Nr:79371
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:79359
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: druk(ke)discussie Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 6 maart 2007, 15:00:

> trea hoex schreef op dinsdag 6 maart 2007, 14:22:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 6 maart 2007, 14:12:

> zijn onmiddelijk omgeving nodig ! Zolang als de zweep is nl!!
> Daarom gebruik ik mijn lichaam en geen zweep IK wijs zelf wel
> en als je maar adequaat genoeg wijst verstaat die knol je wel
> ook zonder zweep.

Eddie het lijkt haast wel of je de conclusie trek dat iedereen verkeerd bezig is, behalve jij. Jij hebt het enkel maar over jouw methode, en vergelijkt alles met jouw aanpak en jouw Ilias, er bestaan ook nog andere paarden en andere methoden. Je hoeft die methodes niet te gebruiken, netzomin als een ander jouw methode als zaligmakend hoeft te zien. Kun je je nou echt niet verplaatsen in iemand die net iets anders denkt en met zijn dieren omgaat dan jij dat doet? Bij mijn paarden bijvoorbeeld mag iedereen in de buurt komen, bij eentje is dat ook wel anders geweest. Ik ben blij dat het op is gelost, en tsja met een andere methode dan die jij gebruikt. Ik leg je mijn methode niet op, doe het bij jouw methode toch ook niet steeds bij een ander. Ilias met ieder ander paard vergelijken is appels en peren en aapjes.
Schud jij nou maar eenvoudig net het hoofd maar laat aub ook een ander in zijn waarde.
Volg datum > Datum: dinsdag 6 maart 2007, 16:006-3-07 16:00 Nr:79374
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:79372
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: update angstige veulen - help! luizen! Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 6 maart 2007, 15:59:

> Böske schreef op dinsdag 6 maart 2007, 15:37:
>
>> Het gaat al veel beter met mijn angstige veulen. Ik kan de

>>
>> Böske
>
> Stuur me is effe een pm ik heb hetzelfde probleem gehad .

waarom moet dat nou weer per PM? Het gaat toch niet om schaamluis?
Volg datum > Datum: dinsdag 6 maart 2007, 16:596-3-07 16:59 Nr:79383
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:79377
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: druk(ke)discussie Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 6 maart 2007, 16:42:

> Esther schreef op dinsdag 6 maart 2007, 15:58:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 6 maart 2007, 15:00:

> standpunten zullen we maar niet beginnen te discussieren want
> niemand op dit forum heeft in de loop der tijden al zoveel
> scheldnamen over zijn hoofd gekregen dan ik . Dus over
> wederzijds respekt zullen we voorlopig maar zwijgen zeker ?

Je schrijft toch echt zelf dat we verkeerd bezig zijn. Je schrijft "maar als *jullie vinden* dat jij als begeleider van een paard gewoon door je houding tov.hem te veranderen je daardoor druk op je paard legt, *dan ben je verkeerd bezig* Hoezo laat je iedereen in zijn waarde?

Volg datum > Datum: dinsdag 6 maart 2007, 20:316-3-07 20:31 Nr:79411
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:79386
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: druk(ke)discussie Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 6 maart 2007, 17:06:

> Esther schreef op dinsdag 6 maart 2007, 16:59:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 6 maart 2007, 16:42:

> grondwerk gebeurt . Ik zeg niet dat dit bij jou gebeurt of bij
> gelijk wie die hierop reageert maar ALS dat zo door het paard
> wordt ervaren dan ben je verkeerd bezig . Werken vanuit de
> interesse gebeurt vanuit een samenwerking en geen drukwerking.

Wederzijds respect, ik doe echt mijn best je te volgen, maar ik begrijp werkelijk niet waar je het over hebt. Nu bedoel je niet mij, je schrijft dat het mij dus niet gebeurt, naar mijn idee impliceer je hier dus duidelijk mee dat het wel een ander wel gebeurt. Je vind ook dat je veel bijnamen hebt, of scheldnamen wat jij wilt. Dat vind je kennelijk veel erger dan een ander voor simpele domme ziel uitmaken en ceevees vragen? Je wilt de opleiding van mensen weten, hoeveel ervaring ze wel al niet hebben,dan pas mag er mee gepraat, het ene moment s de theorie bullshit en de praktijk weer belangrijker, het andere moment is het weer andersom. Een Eva en Nele die een prachtig plan uitstippelen voor het hoofdstelprobleem zijn de theoretici volgens jou, jij lost dat probleem wel in drie dagen op? Waarom niet zeggen tegen die meiden, super hoe jullie nadenken over een oplossing, en waarom vraag je niet hoe het gaat? Wat voor leraar ben jij in godsnaam om alle verantwoordelijkheid en beslissingsbevoegdheid van een paardeneigenaar in twijfel te trekken? Een leraar stimuleert, prikkelt tot oplossingen, tot nadenken, beantwoordt vragen ook al zijn ze kritisch, misschien zijn vragen wel vervelend omdat er misschien wel meerdere antwoorden mogelijk zijn? Een goede leraar wil de kennis delen en neemt de leerling serieus. Een goede leraar leert zelf ook van vragen, en staat open.

Es
Volg datum > Datum: dinsdag 6 maart 2007, 21:176-3-07 21:17 Nr:79421
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:79384
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: update angstige veulen - help! luizen! Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Böske schreef op dinsdag 6 maart 2007, 17:00:

> Monique Meijer schreef op dinsdag 6 maart 2007, 16:12:
>
>>

> namelijk het hele veulen tot de huid nat maken met een Sebacil
> oplossing.
>
> Böske

In welke omgeving ligt Schaijk in godsnaam? Als het niet te ver is wil ik je proneren te komen helpen. Wij hebben vorig jaar hier een gastveulen gehad die ook overal om paniekte. Ze maaide met haar voorbenen en liet zich plat achterover vallen. Wat we hebben gedaan is haar met clickeren ( ze had geen interesse in een voedselbeloning, maar wel in een kriebel) geleerd haar hoofd laag te doen op de vraag 'laag'. Ik kan me zo voorstellen dat het bij dit veulen ook kan lukken. Dan zou ik beginnen met een spons haar aan te raken. Stapje verder een klein beetje natte spons maar niet al te nat. Niet langer dan een minuut of 5 werken dan stoppen. Misschien helpt dit ook bij dit veulen. Wat bij het veulen hier belangrijk was dat was een ervaren paard in haar buurt en alles los. Geen touwtje aan een halster doen, of halster om. Persoonlijk vind ik het best een beetje eng om tranquilizers te gebruiken bij een veulen. ( trouwens ook bij een volwassen paard) maar soms heb je nu eenmaal weinig keuze.

Es
Volg datum > Datum: dinsdag 6 maart 2007, 21:196-3-07 21:19 Nr:79422
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:79420
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: druk(ke)discussie Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 6 maart 2007, 21:10:

>
>>>>>>>>
>>>>>>>>>

> gestelt : Theorie en onderzoek is nodig maar dan wel in de
> praktijk getoetst , zonder dit is het ronduit gevaarlijk . Meer
> heb ik er niet over te zeggen en ik heb geen zin om weer in een
> gebekvecht van enkele honderden mails te verzanden.

Ook ik heb geen zin in oeverloos gezwam, maar begrijp je wel een beetje dat het niet leuk is om steeds te moeten lezen dat jij wel 10 uur op een paardenrug zit en daarom veel weet. Een ander heeft geen 10 paarden om op te zitten.
Volg datum > Datum: dinsdag 6 maart 2007, 21:466-3-07 21:46 Nr:79427
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:79424
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: druk(ke)discussie Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 6 maart 2007, 21:33:

> Esther schreef op dinsdag 6 maart 2007, 21:19:
>
>>>>>>>

> typen komt er al eens iets uit :-D En het gekende agressieve oh
> sorry assertieve karakter van de noorderlingen komt hiermee in
> botsing, voor mij geen probleem als ik er genoeg van heb zet ik
> de pc uit en stap een paard op richting bos , weg ongenoegen .

Oke zo komen we ergens, het gaat dus doodgewoon op de manier waarop dingen overkomen, en eerlijk is eerlijk je verdedigt jouw standpunt te vuur en te zwaard, misschien is het goed je te realiseren dat er meerdere standpunten zijn, helemaal los van methodes maar dat ook particulieren best kennis hebben en kritisch kunnen denken, en hun eigen methoden ontwikkelen, daar hoeft geen CV bij te pas te komen. Fusion cooking vind ik een mooie term. Jij jouw methodes, een ander zijn of haar methode, de een clickert de ander doet Parelli jij de Druppelmethode. En ik doe Fusion.
Lijkt me duidelijk zo.

Es
Je leest nu alle berichten van "Esther"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
5661 berichten
Pagina 158½ van 378
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact