Nick Altena schreef op dinsdag 6 maart 2007, 1:19:
> Een prikkel in welke vorm dan ook om niet tussen muur en paard
> te komen... of een prikkel in welke vorm dan ook om een paard
> een kar in te krijgen die i niet inwil... ik zie niet zoveel
> verschil.
En daarom begrijp je het niet. Maar verschil is er wel degelijk; het ene is passief en het andere is actief. En dat maakt een wereld van verschil.
> Je gaf 4 verschillende methodes aan om een bocht door te
> komen.... oww.. en uhhh... lees je je eigen bericht nr.
#63524 > nog even over ?
Dat bericht ging niet over het sturen door een bocht. Als jij alles door elkaar gaat halen, van traktors tot
trailer laden, door bochten heen sturen en
wijken voor druk, heeft discussieren geen zin en is gewoon onmogelijk. Je sleept er iedere keer weer iets nieuws bij, precies zoals het jou uitkomt.
> Nee... helemaal fout van mij....ofwel onduidelijk omschreven...
> het was geen letterlijk vast zetten aan een touwtje wat je toen
> schreef....maar wel op je eigen erf (opsluiten ?) en daarbij
> met hulp van een ander de tractor flink laten gieren zolang het
> paard er bang van is...
Hier even het citaat waar jij het over hebt, en wat je blijkbaar zo dwars zit. Waar staat iets over vastzetten, of gewoon de trekker laten gieren?
------
Angst voor trekkers is gemakkelijk op te lossen, want trekkers kun je met een meewerkende bestuurder heel precies doseren. Meer gas geven en herrie als het paard freakt, minder gas of zelfs uitzetten op het moment dat het paard rustig blijft staan. Herhaal dat een paar keer, en de reactie zal "rust" zijn als er een trekker aankomt, want dat is hoe je die enge dingen "afzet".
-----
Je laat het paard gewoon zien dat hij controle over de situatie heeft, en met zijn eigen reacties de trekker kan sturen. Niet echt anders dan het "kalmeer nu!"teken etc. En natuurlijk hou ik het paard wel aan een touwtje vast, en doseer je zo precies dat het paard niet er vandoor gaat. Ik win een potje touwtrekken echt niet van een paard hoor!
> Je schrijft dat de parelli methode GEEN druk gebruikt , dat de
> fase's niet in druk bedoeld zijn... en daar ben ik het niet mee
> eens. klaar.
Nou, ik heb meer tijd in de
Parelli methode gestoken en kan je verzekeren dat de fases niet synoniem zijn aan druk. klaar.
> Het wordt zoals gewoonlijk bij dit onderwerp weer een
> ruzieachtig sfeertje terwijl ik toch slechts wat vragen stel.
Tsja, als jij mij gaat vertellen wat
Parelli is, terwijl ik zelf die methode door en door ken, dan wordt het al vrij snel irritant als jij mijn uitleg steeds negeert. Maar goed, als jij liever blijft vinden dat alle fases druk zijn, of dat nou fases in focus zijn, of fases in besturing, dan zijn we uitgepraat. Je gaat zelfs het "ergens naar kijken" vertalen als "druk"

Groeten,
Frans