Patchouli schreef op donderdag 1 maart 2007, 10:48:
> Jaha... Dat is 'm!!!
> Ik wist niet hoe ik dat vervelende gevoel wat ik kreeg bij die
> verschilende fases moest omschrijven en waarom me het steeds
> meer ging tegen staan. Het is wel zo dat het
trailerladen op
> deze manier is opgelost. Maar die DRUK!! Ik kon het vaak niet
> aanzien, pony zeiknat van het zweet, ogen rollend naar boven...
> vreselijk. Ondanks dit alles was de beloning de rust IN de
> trailer, toen ze dat door had was het geen probleem meer.
>
> gr Caroline
O ja! Het werkt, geen twijfel mogelijk. De vraag is.. op welke manier. WIL je het wel bereiken op zo'n manier?
Eva heeft al precies omschreven waarom je dit eigenlijk niet wilt.
Hoewel ik het iets minder zwart-wit zie dan Eva (jaaahaa ik ben een
parelliër.. nouja.. een halve, want ik vind de oefeningen fantastisch, alleen de manier van vragen niet) ben ik het toch wel met haar eens.
Troy (mijn nieuwste paardje) heeft echt een trailerlaad-trauma. We hebben hem bij de koop erop gedwongen, gewoon omdat het donker werd en we naar nog het hele eind naar huis moesten. Dus veel mensen erbij en overrulen maar.

Nu thuis, heb ik eerst de 7 games aangeleerd met de vraag-beloon-methode. GREAT! Nooit meer dan de eerste fase (want fase 1 is de vraag) en de rest volgt vanzelf.
En toen
trailerladen. We zijn er al 3 weken mee bezig. Ongeveer 4x per week een sessie van een kwartiertje. Ik vraag.. en zodoende komt hij nu zonder halster al met twee voeten halverwege de klep. Uit eigen vrije wil. Geen druppeltje zweet of spanning is eraan te pas gekomen. Zooo mooi!