InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
11530 berichten
Pagina 213½ van 769
Je leest nu alle berichten van "Piet"
Volg datum > Datum: woensdag 31 januari 2007, 21:5031-1-07 21:50 Nr:75984
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:75982
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Afspuiten met koud water ????? Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Muguet schreef op woensdag 31 januari 2007, 21:46:

> Als ik mijn paarden afspuit in de zomer dan doe ik dat met lauw
> water dus niet met koud water.... ook als het heel warm is pak
> ik nog water waar net de ergste kou vanaf is....
> ik heb iemand gesproken die altijd zijn paarden afspuit met
> koud kraanwater, ook in de winter dus. Mij lijkt dat niet goed
> voor de paarden, zeker niet als ze helemaal bezweet zijn, de
> overgang naar ijskoud water is dan toch veel te groot of niet
> soms ?
>
> Groetjes van M ;-) uguet en de paarden en de honden.

Ik vraag me sowieso af of het nuttig is paarden af te spuiten, waarmee en wanneer dan ook. Ik doe het in ieder geval nooit. Ik stap mijn rijpaard uit en daarna wel een zandbad, maar dat wil ie zelf.

Piet
Volg datum > Datum: woensdag 31 januari 2007, 22:1031-1-07 22:10 Nr:75993
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:75989
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Afspuiten met koud water ????? Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Margot van Lare schreef op woensdag 31 januari 2007, 22:00:

> Piet schreef op woensdag 31 januari 2007, 21:50:
>
>> Muguet schreef op woensdag 31 januari 2007, 21:46:

> willen douchen, dus daarom het paard ook maar, maar of ze hier
> nu gelukkig van worden en of het goed is, volgens mij niet.
>
> Margot

Juist. Ik wilde dat niet schrijven omdat ik er nooit echt over nagedacht heb omdat Don en Shiny er helemaal niks aanvinden, dus daarom mogen ze van mij rollen in het zand.
Het zou goed kunnen dat we daar weer zeer menselijke gevoelens op projecteren. Wat wij lekker vinden, moeten zij ook. Maar ook goed mogelijk dat er paarden zijn die het inderdaad heerlijk vinden natuurlijk.

Piet
Volg datum > Datum: donderdag 1 februari 2007, 9:591-2-07 09:59 Nr:76039
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:76021
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: clickeren? Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
lotje schreef op donderdag 1 februari 2007, 0:52:

> wie kan mij nou eens goed uitleggen hoe dat in z'n werk gaat?
> ik kan er niets over vinden, werkt dat misschien het zelfde als
> met de clicker voor honden? please help?! thanks
> Gr. Renée;-)

De principes zijn ver hetzelfde. Alleen is een paard een ander dier dan een hond .Als je wilt weten hoe het gaat kijk dan op de site van Inge Teblick, Daar staat het beter dan op mijn arremoeiig siteje of koop haar boek. Grondwerk met paarden ( ook in de bibliotheek van deze site te verkrijgen)
Denk niet: ah , je geeft gewoon een snoepje als m'n paard iets goeds doet, want dan ben je al in de eerste valkuil getrapt, zoals helaas zoveel mensen doen, die niet inzien dat het eigenlijk een van de moeilijkste trainingsvormen is, omdat het er zo simpel uitziet. Alles moet getraind worden. En de eigenaar moet beginnen met zichzelf.Leren geconcentreerd te werken,perfect timen, is extreem belangrijk, de juiste lichaamshouding enz.
Het hoge percentage afvallers van mensen die beginnen , omdat het dus veel lastiger is dan men denkt , (omdat een voerbeloning veel heftiger werkt dan welke beloning dan ook,) heeft me ertoe gebracht om de eerste lessen met wat anders te beginnen en later pas het clikkeren aan te leren.
Er wordt nu veel meer aandacht besteed aan het voorkomen van een opdringerig paard en het zorgt voor duidelijke verhoudingen tussen trainer en paard.
Kan het niet zonder deze voorbereiding?
Natuurlijk wel. Lesje 2 van het clikkeren is de juiste manier aanleren om te voorkomen dat jouw paard in jouw ruimte komt, gaat bedelen of de trainer naar de andere hoek van de bak dwingt.
Zonder begeleiding is dit voor veel mensen schijnbaar een lastige klus.

Ben je de voorbereidende fase eenmaal door, dan maak je zulke trainersfouten nooit meer en kan je beginnen met het paard onwaarschijnlijk snel, alles aan te leren. De kunde van de trainer is dan de enige rem.
Kijk eens heel goed naar het filmpje van Eva. Ik denk dat er drie sessies nodig zijn geweest om haar Queenie, met een bal aan haar neus te laten lopen. Je ziet het paard nadenken als ze weer een been optilt naar de bal:"oh nee, zo moest het niet!" om vervolgens een duw met haar neus te geven.
Ik weet zeker dat als ze scherp traint, haar paard in een mum van tijd de bal elke kant op rolt, die Eva wil.
Leuke spelletjes, maar zo kan het ook met het aanleren van dressuuroefeningen.
Inge heeft eens gezegd, als ik de tijd zou hebben, zou ik een paard zonder ruiter de kuur van Ankie kunnen laten lopen.
Ik ben ervan overtuigd dat ze een heel eind zou komen.

Piet


Je leest nu alle berichten van "Piet"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
11530 berichten
Pagina 213½ van 769
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact