InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
10699 berichten
Pagina 159½ van 714
Je leest nu alle berichten van "eddy DRUPPEL"
Volg datum > Datum: maandag 29 januari 2007, 15:4429-1-07 15:44 Nr:75666
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:75665
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Grote vs kleine bal clicker Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Wil schreef op maandag 29 januari 2007, 15:27:

> eddy DRUPPEL schreef op maandag 29 januari 2007, 14:56:
>
>> Wil schreef op maandag 29 januari 2007, 11:38:

>> Euh Wil....... , het gaat toch over de materie op de grond hé
>> die blubber opmerking :-) :-) ;-) Grapjeueueueuh.
>
> Yes.... ;-))

Was al ongerust :-)
Volg datum > Datum: maandag 29 januari 2007, 17:0329-1-07 17:03 Nr:75671
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:75668
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Grote vs kleine bal clicker Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Eva Saegerman schreef op maandag 29 januari 2007, 16:10:

> eddy DRUPPEL schreef op maandag 29 januari 2007, 14:56:
>>
>> Euh Wil....... , het gaat toch over de materie op de grond hé
>> die blubber opmerking :-) :-) ;-) Grapjeueueueuh.
>
> :-) ik stond vooraan in de rij toen ze het vet uitdeelde... jij
> krege niets meer zeker?
>
> En jaaa, ik ben op regime... Nog eens een motivator bij :-)

:-) ik stond vooraan in de rij toen ze het vet uitdeelde... jij
> krege niets meer zeker?

Neeje bij mij was het op !! :-)
Volg datum > Datum: maandag 29 januari 2007, 20:2229-1-07 20:22 Nr:75679
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:75676
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Méér met minder Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Nils Vellinga schreef op maandag 29 januari 2007, 20:01:

> Spirithorses schreef op maandag 29 januari 2007, 10:56:
>
>> Piet schreef:

>>
>> Pien
> Zal niet gebeuren pien, Heiligen zweven LOL
> Nils en Olly

Nog nooit van de gevallen engel gehoord dan mijn zoon ;-)
Volg datum > Datum: maandag 29 januari 2007, 21:5629-1-07 21:56 Nr:75692
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: honden en paardenafrichting op elkaar afstemmen Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Doordat ik gevraagd ben om eventueel een demo te geven ben ik nu bezig om de honden en paarden taal op elkaar af te stellen wat eigenlijk makkelijker gaat dan verwacht . Het gebruik van lichaamshouding , uitdrukking en intonatie blijkt véél belangrijker dan het gesproken woord (zoals ik dus al beweerde;-) . Zo had ik Ilias en de beide honden "blijf" gezet (dik in de fluo)in het midden van de straat bij ons (bosstraatje), toen de buurman aankwam bleven ze mooi staan onder hun gedrieen midden op de weg :-) en ik grinikken om buurmans open mond achter zijn stuur , toen ik op zijn dak begon te trommelen kreeg hij bijna een beroerte. Weet niet wie nu naar wie zat te sturen hier middenin wolfsdonk citie ! Enfin ze hebben weer iet om te vertellen in de Herberg :-D
Volg datum > Datum: maandag 29 januari 2007, 22:0729-1-07 22:07 Nr:75693
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:75691
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Méér met minder Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
e m kraak schreef op maandag 29 januari 2007, 21:56:

> Nick Altena schreef op maandag 29 januari 2007, 21:30:
>
>> e m kraak schreef op maandag 29 januari 2007, 20:54:

> simuleren is c.q. te vervangen door aan hoeffies te fröbelen.
>
> Blabla! , Egon
> Reinforcement is a contingency - Bob Bailey

En dit is bij mij maar gegroeid uit pure noodzaak omdat Ilias zich door niemand liet benaderen en ik niks van bekappen afwist , dus doe je het meest voor de hand liggende (enfin voor mij toch) "semi" natuurlijke slijtage door een diversiteit van ondergrond aan te bieden waardoor de hoeven terug hun goede vorm en hoogte krijgen. Het was een probeersel dat echt goed is uitgedraaid en de fluo vesten en speleolampjes worden uitvoerig gebruikt deze tijd van het jaar . Mensen zien er niet meer van op om mij met Ilias , Aram , Faye en Luca voorbij te zien komen zo rond 19u . Wat ik nog niet goed begrijp is de steunsels historie maar dat komt mischien wel na het lezen van het boek .
Volg datum > Datum: maandag 29 januari 2007, 22:3529-1-07 22:35 Nr:75701
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:75696
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: honden en paardenafrichting op elkaar afstemmen Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Esther schreef op maandag 29 januari 2007, 22:13:

> eddy DRUPPEL schreef op maandag 29 januari 2007, 21:56:
>
>> Doordat ik gevraagd ben om eventueel een demo te geven ben ik

> Ik denk niet dat je als mens een hond en een paard dezelfde
> taal kunt leren spreken.
>
> Es

Welnee , je hebt gelijk het voornaamste is dat je elkaar begrijpt en je vraag duidelijk kan doorgeven , goh noem het "een taal" , noem het "fluisteren" noem het "kakadoreke" doen , het blijft allemaal gelijk . De onderlinge verstandhouding zorgt ervoor dat je een bepaald doel bereikt op een speelse , vrije manier als het kind dan toch een naam<moet hebben noem het dan inzicht in elkaars wereld daarmee dek je de volledige lading .Denk ik .
Volg datum > Datum: dinsdag 30 januari 2007, 0:4230-1-07 00:42 Nr:75717
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:75703
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Méér met minder Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Myriam schreef op maandag 29 januari 2007, 22:40:

> eddy DRUPPEL schreef op maandag 29 januari 2007, 22:07:
>
>> e m kraak schreef op maandag 29 januari 2007, 21:56:

>> historie maar dat komt mischien wel na het lezen van het boek .
>
> Ga je met alle paarden tegelijk?? Myriam...aan de hand - zit je
> op de eerste kortom HOE?

Oww effe lapsus lingue: Ilias en Aram zijn paarden , Luca en Faye borders en ja we gaan allemaal samen en ik jog met hun een km of 5 aan de hand , gaat eigenlijk perfect omdat Ram nog ver beneden Ilas ligt in de rangorde en Ilias eigenlijk zijn stoom inhoudt totdat ik er niet meer bij ben (weet ni waarom)
Volg datum > Datum: dinsdag 30 januari 2007, 0:5130-1-07 00:51 Nr:75720
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:75709
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Méér met minder Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
e m kraak schreef op maandag 29 januari 2007, 22:54:

> Wil schreef op maandag 29 januari 2007, 22:49:
>
>> Het gaat om het laatste. Ik punnik niet omdat ik 'moet'

> zijn?
>
> Blabla! , Egon
> Reinforcement is a contingency - Bob Bailey

Als ik zo hoor van al de madammen hun overgewicht problemen zou dat mischien geen slecht idee zijn . Nu is dat joggen met de paarden niet gegroeid uit een besef dat hun hoeven het nodig hadden maar de mannen begonnen na verloop van tijd op hun gemakjes te huppelen en ik daarnaast met mijn "aigle" botten en DAT was ni zo praktisch !! dus loopschoenen aan en na verloop van tijd werd het tempo "eensgezind" het bijkomstig fenomeen dat de hoeven beenhard blijven en kerngezond is goede meegenomen . + dat er bepaalde stemcommando's er nu wel héél goed inzitten , één uurtje perdag zo bezig zijn, 6 OP 7, geeft een extra 6uur training/week dus 24U per maand . Het halthouden bvb bij een drukke steenweg gaat al op mijn lichaamshouding en verandering van tempo , ze weten ook dat ze moeten wachten zolang er auto's afkomen ! Is mijn vrijheidsdressuur op de openbare weg zeg maar .Vindt het bovendien ontspannend en een beetje een ZEN moment van de drukke dag . :-)
Volg datum > Datum: dinsdag 30 januari 2007, 11:2530-1-07 11:25 Nr:75741
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:75729
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: problemen met aanbrengen hoofdstel Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
jose schreef op dinsdag 30 januari 2007, 9:55:

> Piet schreef op dinsdag 30 januari 2007, 9:05:
>
>> Deze hele site is ontstaan uit onvrede met de traditionele

> en ga maaar door)
>
> Het is toch ook wel heel logisch dat zo'n hele club door het
> allergrootste deel van paardenland niet serieus genomen wordt.

José , al je oordelen en vooroordelen die je opnoemt ten spijt, vraag ik me eigenlijk af wat je tussen ons kleuters komt doen ? Ons flesje komen geven en ons opvoeden ? Het is zo overduidelijk dat jij met het gedachtegoed van natuurlijk paardrijden het hééélemaal niet eens bent en als er hier over bitloos, zweeploos of ijzerloos wordt gepraat dat jij dan automatisch in het aanvallende kamp zit , is bij jou nog nooit anders geweest . Waarom blijf je dan verdorie op dit forum hangen als de mentaliteit je zo tegensteekt en je de ellende niet meer kan . aanzien of aanhoren ? Heb van mijn tiende tot mijn 23e jumping en dressuur gereden eerst op provinciaal en daarna op nationaal niveau vanaf dan reed ik bitloos en ben er nu 41, heb gezien hoe het niet moest en hoe het wel kon . De "voor veel geld" gefokte en getrainde paarden worden "zelden" op een diervriendelijke manier gehouden of gereden het risico dat er iets met die dieren gebeurt wil men gewoon niet lopen !!. Het enige dat primeert in heel deze paardewereld is het persoonlijk gewin en het tonen van "zijn" kunnen , niet dat van het paard maar zichzelf . Heb het nooit anders geweten .Van daaruit komen ook de "fairytails" over nadenken en opgeklopt eiwit enz....ontspannen/recht rijden kan alleen maar met een bit enz....Het zijn ingebakken droomreisjes voor ons en nachtmerries voor de paarden . Héél regelmatig kom ik nog in manege's om paarden bitloos te rijden , zo recht uit hun box . NIet longeren of héél de mikmak en ALTIJD hetzelfde verhaaltje . Jaaaa met den dieje gaat dat maar die van mij staat daar *véél* te heet voor . Jaren later en verschillende eigenaars later komt zo'n paard dan hier en wordt hij bitloos gereden en door paard te laten zijn een braaf , schitterend recreatiepaard zo krijgt hij op zijn 12e , 14e na zijn bewezen diensten toch nog een enigzins (w)paardig bestaan maar velen raken niet tot hier!!!!En DAT heb ik tegen de traditionele manier van paardenhouden en rijden en DAAROM schrijf ik hier en niet om mijn gelijk te krijgen over opgeklopt eiwit en schuimbillen want als je je ogen opendoet ZIE je waarom ze schuimen , je moet het wel willen zien natuurlijk !
Volg datum > Datum: dinsdag 30 januari 2007, 12:3930-1-07 12:39 Nr:75750
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:75748
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: kluisters 2 Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
HannahFroukje schreef op dinsdag 30 januari 2007, 12:27:

> Geertje schreef op dinsdag 30 januari 2007, 11:48:
>
>> HannahFroukje schreef op dinsdag 30 januari 2007, 11:14:

>
> Of lukt dat gewoon niet met die dingen om en zou je dus
> voldoende tijd hebben om naar hem toe te gaan en die dingen los
> te maken ?

Neen , je moet volledig anders te werk gaan , en clickertrainingsessie (alé zo o nem ik het maar het lijkt alleen op clickeren;-) kanje daar zeer goed bij helpen . Eerst en vooral leer je je paard met telkens één stapje vooruit te gaan en te stoppen als jij stopt . Als dit er zeer goed inzit doe je dit zonder halster en touw aan (liefst in een kleine paddock or round pen) vervolgesn bouw je uit naar twee en drie stapjes . Het paard heeft nu allang door dat er daar beneden ergens iets ni klopt en dat hij zijn paslengte moet aanpassen en dus zeker niet kan gaan lopen . Gebeurt dit toch dan zal hij struikelen !! Blijf dan bij je paard STAAN en begin niet te hohohohohooooo en, het paard zal naar jou kijken en hoe groter jouw paniekfactor hoe groter de zijne. Van zodra hij terug rechtstaat ga je terug naast hem staan en vraag hem om stil te blijven staan en dan terug met één stapje vooruit . Bij de grootste panikeurs duurt dit soms een uurtje , bij de meeste is er effe een strompeltje , een verbaasde blik naar beneden en that's it . Ik gebruik het alleen bij overnachtingen te velde, als je paard eraan gewend is kan hij héél de nacht rondstappen en grazen (wat broodnodig is als je bvb een week ondrweg bent) ik gebruik de kluisters in combinatie met een bel aan de halster want je kan soms erg lang zoeken naar een paard dat op 25M van je in de struiken staat ;-).
Volg datum > Datum: dinsdag 30 januari 2007, 13:1430-1-07 13:14 Nr:75756
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:75751
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Méér met minder Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
jan seykens schreef op dinsdag 30 januari 2007, 13:01:

> Spirithorses schreef op dinsdag 30 januari 2007, 11:34:
>
>> e m kraak schreef :

> Maar laat ik haar in vrijheid zonder ruiter meelopen over
> dezelfde wegen dan doet ze dat naar m'n verbazing niet.
>
> jan.

Is ook niet meer dan normaal he een "lichte" ruiter weegt al snel 100kg(sorry hé dames:-D )met al het materiaal en kleding erbij. Is toch algauw 1/5 van het totale paardegewicht niet ? Is er nog iemand die tijdens zijn legerdienst zijn "speedmarch" heeft afgewerkt met een rugzakje van 30kg op je bult ? Is nog totaal wat anders dan gaan hardlopen hoor . Je moest eens weten( jij weet dat natuurlijk wel ;-) hoeveel endurance ruiters op een streng dieet gaan om enkele kilo's te verliezen (voor een belangrijke wedstrijd !! Nu is het wel zo dat 90% van de paarden hier zo een beetje huis , tuin en keuken paardjes zijn waar eens mee gewandelt wordt maar werken kan je dat niet noemen , eerder een ontspanning op de grens van inspanning.
Volg datum > Datum: dinsdag 30 januari 2007, 13:1630-1-07 13:16 Nr:75759
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:75754
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: problemen met aanbrengen hoofdstel Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Frans Veldman schreef op dinsdag 30 januari 2007, 13:10:

> eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 30 januari 2007, 11:25:
>
>> José , al je oordelen en vooroordelen die je opnoemt ten spijt,

> Dat is een open deur hoor!
>
> Groeten,
> Frans

Dan heb ik net een gat in de lucht gesjot :-D.
Volg datum > Datum: dinsdag 30 januari 2007, 13:2030-1-07 13:20 Nr:75760
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:75757
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: kluisters 2 Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
HannahFroukje schreef op dinsdag 30 januari 2007, 13:15:

> eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 30 januari 2007, 12:39:
>
>> Eerst

> Maarrreh, WAT dan precies en hoe ziet dat eruit?
>
> Ik wil namelijk geen enkel risico lopen dat hij zich bezeert of
> doorslaat.

Met de kluisters om , dat uurtje kan er eentje zijn van effe strompelen en de paslengt aanpassen aan de beperkte bewegingsvrijheid. Indien een paard schrikt van "iets" zal hij zich omdraaien en naar "het gevaar" kijken , gaan lopen kan hij niet dus moet hij wel kijken wat dat "gevaar" nu juist was ipv te gaan lopen er is eigenlijk geen optie voor hem want als hij aanzet gaat ie op zijn teuter , heb het nog niet megemaakt maar het is wel een noodmiddel bij de rijkswacht om hun paarden "bomproof" te maken.
Volg datum > Datum: dinsdag 30 januari 2007, 13:2230-1-07 13:22 Nr:75761
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:75758
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: kluisters 2 Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
HannahFroukje schreef op dinsdag 30 januari 2007, 13:16:

> Geertje schreef op dinsdag 30 januari 2007, 13:08:
>
>> > Maar het gaat er niet om dat het paard kan schrikken van die

>
> En wat Wil opmerkt, Torop kan ook op een vierkante centimeter
> galopperen. Zou hij dan met kluisters toch ook niet kunnen
> panieken en toink-toink-toink als een springkikker weghopsen????

Kan, maar niet lang, hooguit enkele tientallen meters en op vlak terrein .
Je leest nu alle berichten van "eddy DRUPPEL"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
10699 berichten
Pagina 159½ van 714
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact