InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
965 berichten
Pagina 57 van 65
Je leest nu alle berichten van "HannahFroukje"
Volg datum > Datum: woensdag 17 januari 2007, 8:0117-1-07 08:01 Nr:73860
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:73834
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Angstig veulen -aan Pien - paard kopen in Duitsland Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Böske schreef op dinsdag 16 januari 2007, 21:10:
> Tsja. Twee weken na dat de veulens bij ons waren ontsnapten ze
> en kwamen in de wei terecht waar onze "oudere, ervaren merrie"
> stond. Nou, ze viel de kleintjes aan, rende achter ze, sloot ze
> op in een hoek en trapte meerdere keren naar ze. Zij was niet
> te stoppen. Gelukkig sprongen de veulens na 10 minuten weer
> uit de wei. Ik weet het nog niet hoe ik dit aan moet pakken, ik
> wil de paarden bij elkaar hebben als de veulens gezond zijn.
>
************************
Jeetje wat een verhaal zeg, wat ontzettend triest.
Maar dat met je oudere merrie dat kan nog best goedkomen hoor.
Het lijkt precies op de reactie die Torop gaf toen er een nieuw veulen bij de kudde kwam (Neel), hij leek wel op weg om haar te vermoorden!!!
Als het maar eenmaal eigen is, dan trekt dat wel bij.
Volg datum > Datum: vrijdag 19 januari 2007, 22:4119-1-07 22:41 Nr:74441
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:74341
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Voor de homeopaten onder ons? Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Wil schreef op vrijdag 19 januari 2007, 0:20:

Even terug naar het begin, hoe weet je zeker dat het non-bacterieel is? Testje gedaan?

Voor ontstekingsverschijnselen zou ik zeggen: liefst toch ARnica slikken (ik zou dan een wat hogere potentie nemen, D30 of C30) en ook smeren als er tenminste geen open wondjes zijn. Inpakken met groene leem kan helpen. Wat ook heel prettig en verkoelend is is groene leem met echte pepermuntolie erdoor maar dit is wat lastig te combineren met homeopathie.

Als het om pezen gaat denk ik meer aan Ruta. Hepar vind ik meer iets voor wel-bacteriele infecties, maar wie weet.

Lijnzaadolie (echte, niet geraffineerde) kan ontstekingsremmend werken maar geef je misschien al en is meer voor op de lange duur (werkt niet snel). Zonnebloemolie zou ik dan juist niet geven, dat kan juist ontstekingen in de hand werken.

Harpagophytum is een echte ontstekingsremmer, voor wat meer reumatische klachten. En een gerstgrasextract zou ook nog kunnen (Green Magna bijvoorbeeld), werkt ook spierontzurend. DAt gaat wel in de papieren lopen vrees ik, die potjes zijn DUUR. Verder zijn druivenpitextracten ontstekingsremmend.

Je zegt de ontsteking is mogelijk veroorzaakt door wrijving/irritatie. Dan heb je het over zoiets als een slijmbeursontsteking. Als er een schietende pijn is zou mogelijkhypericum dan meer doen dan Arnica, is lastig in te schatten. En als het om gewrichten gaat zou CEtyl-M mogelijk kunnen helpen, maar dan heb je het meer over de combinatie artrose/artritisachtige dingen (slijtage met ontsteking).

Je zou nog wel 40 andere dingen kunnen noemen maar dit is wat het eerst in me opkomt.

Discussie overbodig overigens, ik geef alleen antwoord op een vraag.
Volg datum > Datum: vrijdag 19 januari 2007, 22:4319-1-07 22:43 Nr:74442
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:74441
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Voor de homeopaten onder ons? Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
HannahFroukje schreef op vrijdag 19 januari 2007, 22:41:

> Harpagophytum is een echte ontstekingsremmer, voor wat meer
> reumatische klachten. En een gerstgrasextract zou ook nog
> kunnen (Green Magna bijvoorbeeld), werkt ook spierontzurend.
> DAt gaat wel in de papieren lopen vrees ik, die potjes zijn
> DUUR. Verder zijn druivenpitextracten ontstekingsremmend.
>
PS harpagophytum is duivelsklauw by the way, en ik zou dat eigenlijk altijd voor de zekerheid combineren met een klein beetje zoethout om het maagslijmvlies te beschermen (niet bij hoge bloeddruk).
Volg datum > Datum: dinsdag 23 januari 2007, 7:4923-1-07 07:49 Nr:74804
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:74698
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Van stalpaard naar buitenpaard Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Elzaliene Proost schreef op maandag 22 januari 2007, 13:00:

Ik zou wel uitkijken met regen en guur weer.
Mijn eigen paard trok dat ECHT niet, en kreeg toen een soort "koukoliek".
Nou kwam dat blijkbaar ook omdat hij op dat moment in mindere conditie was, maar ik zou er toch niet zomaar van uitgaan dat het altijd maar goed gaat omdat "paarden daar nu eenmaal tegen kunnen". Conditie, gestel en gewenning speelt wel een rol.

By the way, mijn paard bibberde dus NIET, hij viel op een gegeven moment gewoon stuiptrekkend neer (en bleef er zowat in). Toen we hem een deken opdeden werd het gewoon een heel ander paard.

En dat voor een paard dat dus tot dan jarenlang zonder deken buiten stond zonder problemen.
Volg datum > Datum: dinsdag 23 januari 2007, 13:3523-1-07 13:35 Nr:74824
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:74820
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: leren bit? Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
alice de beer schreef op dinsdag 23 januari 2007, 12:51:

> clarissa ruijgrok schreef op dinsdag 23 januari 2007, 12:18:
>
>>

>>
> Mijn paard vond het leren bitje erg vies, ze ging ervan
> kokhalzen en probeerde het naar buiten te werken..
> groetjes, Alice

***********
Leer lijkt me erg "tegennatuurlijk" voor een paard. Een paard is geen vleeseter, moet volgens mij verschrikkelijk voor hem/haar zijn om een stuk leer in de mond te hebben!

Rijden met een touwtje in de mond zit trouwens ook in het Parelli programma. Hoe noemen ze dat ook weer, Cherokee bridle geloof ik. Ik heb dat toen ook wel us gedaan toen ik het parelli programma nog zo ongeveer volgde. Ik vond dat touwtje niet zo erg vriendelijk, het leek me nogal scherp. Op zich kun je daar dan nog wel wat mee, omdat het dan meer gaat om dat je je paard vraagt om het in vertrouwen te accepteren. Ik heb het dus als een vertrouwensoefening gezien, maar heb het maar een paar keer gedaan omdat ik dat scherpe touwtje om dat kwetsbare kinnebakje gebonden te eng vond.

Nee, dan vind ik een gewoon licht metalen bitje eigenlijk paardvriendelijker dan een leren bit of een touwtje.
Volg datum > Datum: woensdag 24 januari 2007, 8:4524-1-07 08:45 Nr:74895
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:74827
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: leren bit? Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Margot van Lare schreef op dinsdag 23 januari 2007, 13:43:
.
>>
>> Nee, dan vind ik een gewoon licht metalen bitje eigenlijk
>> paardvriendelijker dan een leren bit of een touwtje.
>
> Hmm bitloos lijkt me toch het vriendelijkst. Zou het niet zo
> zijn dat als je dan toch met bit wilt rijden, een leren bit nog
> net iets vriendelijker is en in ieder geval minder schadelijk
> voor de tanden van het paard?
>
> Margot

***********************
Als ik een leren bit vergelijk met een metalen bit, vind ik een metalen bit sympathieker tegenover het paard. Omdat een leren bit finaal tegen zijn natuur (van planteneter) in is.

Als ik een licht metalen bit vergelijk met een zwaar metalen bit (wat ze doorgaans "zacht" noemen) dan vind ik een licht metalen bit sympathieker, mits je er niet aan trekt.

Als ik een licht metalen bit vergelijk met een touwhalster, dan vind ik het er helemaal van af hangen of je paard zo goed reageert dat je er niet aan hoeft te gaan hangen. Ga je er aan hangen dan vind ik een touwhalster ook niet zo vriendelijk. Kun je beter met een stalhalster gaan rijden dan.

Het hangt dus af van paard, ruiter en situatie. Maar een leren bit zou ik niet snel kiezen.
Volg datum > Datum: woensdag 24 januari 2007, 11:5224-1-07 11:52 Nr:74923
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:74908
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Natuurlijk ouderschap Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Geertje schreef op woensdag 24 januari 2007, 10:25:

> Het heeft niet echt iets met PN te maken natuurlijk, maar heeft
> toevallig iemand dat programma gezien deze week?
> Natuurlijk ouderschap zou betekenen dat je kind van 6 jaar nog
> steeds borstvoeding krijgt. Dat een wc niet natuurlijk genoeg
> is, je kan je kind beter over het balkon laten plassen... Uhm
> en naja, van dat soort dingen. Terug naar de natuur, terug naar
> de holbewoners...
>
> Ik vroeg me af wat de pn'ers daarvan vonden :-D.

******************
Michael Jackson hing z'n baby ook over het balkon maar dat werd ook niet zo gewaardeerd ;-) . Ik zou daar niet zo snel aan beginnen ;-)
Volg datum > Datum: zondag 28 januari 2007, 8:5028-1-07 08:50 Nr:75467
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: kluisters 2 Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Hoe reageren paarden eigenlijk op kluisters? wie heeft daar echt ervaring mee? En welke kun je dan het beste nemen. Zo'n bongel dus maar niet ;-)

Af en toe lijkt het me best handig eigenlijk, mits het paard er niet bang / paniekerig van wordt, maar ik zie mijn Arabier daar nog niet fijn op reageren. Voor Neel onze Belg lijkt het me daarentegen ideaal, die zal zich er niet druk over maken, ze zou kunnen eten (haar grootste hobby) maar niet weglopen, dus bij een buitenrit (ooit) met kopje koffie onderweg lijkt het me een prachtig en vriendelijk hulpmiddel en je paard kan dan toch lekker grazen.

Eerder deed ik Torop dan wel aan een touwtje, maar ideaal heb ik dat nooit gevonden, want je zat dn altijd dat touw vast te houden, niet echt relaxed.

Maar hoe zou een paard als een nerveuze Arabier erop reageren?

Een touwtje spannen en de paarden daarbinnen vind ik niet zo handig, je hebt lang niet altijd een ideaal groepje bomen bij de hand, en Neel lacht om zo'n touwjte, die duikt daar meteen onderdoor, eroverheen of als het moet er DOOR heen.
Volg datum > Datum: zondag 28 januari 2007, 8:5228-1-07 08:52 Nr:75468
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:75464
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Natuurlijk ouderschap Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Karin schreef op zondag 28 januari 2007, 6:08:

> Frans Veldman schreef op zaterdag 27 januari 2007, 22:14:
>
>> Michiel schreef op zaterdag 27 januari 2007, 22:08:

> je dan een beetje beter kan beoordelen hoeveel zogenaamde
> vrijheid en keuze ik had.
>
> Karin

****************************

Kan me je machteloosheid wel goed voorstellen hoor.
(moest even gezegd).
Volg datum > Datum: zondag 28 januari 2007, 23:4128-1-07 23:41 Nr:75605
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:75559
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: kluisters 2 Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Nee, een touwtje d'r aan (ook al is het een elastiek) vind ik gewoon te lastig. Ik heb het vaak gedaan maar denk dan toch elke keer: gat , wat LASTIG is dit. Hij loopt namelijk heel veel tijdens het grazen en je zit dan de hele tijd dat touw te verschuiven, er blijft weinig aandacht over voor je kopje koffie en als je even niet oplet zit het touw om je nek of moet je weer andersom gaan zitten. Errug lastig met Torop.

Hij is op zich niet bang voor iets om z'n been, ik heb die level 2 oefening ook wel met hem gedaan van touw om het been binden .... hoewel ik dat nooit echt met een ring doe zoals in de oefening, ik doe het altijd zo dat het met een floep weer los kan (ik neem niet graag een onnodig risico). Dat accepteert hij vol vertrouwen, met de achterbenen gaat dat b.v. ook. Touwen om hem heen, onder hem door e.d. is ook geen probleem, MAAR .... het is wel een paard dat al-tijd op z'n hoede blijft, zou er dan een knal klinken en schrikt hij dan blijft het een potentieel gevaar (daarom zorg ik ook altijd dat het touw niet echt vast zit dat vertrouw ik bij hem niet). Hoe zou dat met kluisters zijn? Of zit dat zo stevig dat het geen zin heeft om te panieken?

Ik vraag me alleen af hoe het voor een in wezen paniekerig paard is om te voelen dat 1 been aan de ander vast zit. Vandaar dat ik graag wou weten wie zelf zijn paard wel eens kluistert en hoe zo'n paard daar de EERSTE keer op reageert.

Kijk, met Neel (belg) maakt me dat niet uit, daar zou ik gewoon een paar keer mee oefenen in de bak en dan is het wel ok, dat weet ik zeker. Maar Torop (arabier) is toch een ander verhaal.

Hoe dat met dat paaltje bedoeld is, .... uhhh ... snap ik even niet . Hoe doe je dat in een bos? Ik kan hem toch moeilijk met een been aan een boom binden ;-). Ik denk niet dat dat erg gewaardeerd gaat worden ;-)
Volg datum > Datum: zondag 28 januari 2007, 23:4528-1-07 23:45 Nr:75606
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:75605
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: kluisters 2 Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003

PS hem los laten heb ik weleens overwogen, maar hoewel ik eigenlijk niet denk dat hij meteen naar huis zou sprinten is het risico er wel.

Bij een eerder "ongelukje" in het bos met schrik ging hij er in volle galop vandoor richting huis, maar draaide toen TOCH weer om en kwam weer teruggalopperen om toch maar z'n hoofd bij mij te stoppen (ik denk juist omdat hij geschrokken was). Dat ging TOEN goed, maar of dat elke keer goed gaat weet je niet natuurlijk, en blijf dat toch een risico vinden.
Volg datum > Datum: maandag 29 januari 2007, 11:2229-1-07 11:22 Nr:75638
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:75620
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: problemen met aanbrengen hoofdstel Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Zoals gewoonlijk zou ik haast zeggen, verschuift de discussie van een of andere vraag naar iets heel anders.

Open dan een topic NAAST het originele topic!

Ziet niemand nou hoe irritant dit is? Je wilt iets weten en voor je het weet zit je in een of andere discussie verzeild waar het helemaal niet over GING.
Volg datum > Datum: maandag 29 januari 2007, 21:0629-1-07 21:06 Nr:75687
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:75686
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: kluisters 2 Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Clara van der Horst schreef op maandag 29 januari 2007, 20:58:

> Sofieke schreef op maandag 29 januari 2007, 19:08:
>
>> Een Haflinger die bij ons in pension stond hield 's nachts de

> geplakt....
>
> Groet,
> Clara

**********************
Kan het a.u.b. blijven gaan over hoe een paard reageert op klusters, of hij er paniekerig wordt of er anders op reageert en NIET over waarom je ze gebruikt. Daar heb ik de topic niet voor gestart.
Volg datum > Datum: maandag 29 januari 2007, 22:5029-1-07 22:50 Nr:75707
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:75688
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: kluisters 2 Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Clara van der Horst schreef op maandag 29 januari 2007, 21:12:

> HannahFroukje schreef op maandag 29 januari 2007, 21:06:
>
>> Clara van der Horst schreef op maandag 29 januari 2007, 20:58:

> berichten.
>
> Groet,
> Clara

**********************
(zucht) .......

Ik vind het zelf eigenlijk wel zo netjes gewoon dat een topic gaat over datgene waarvoor die bedoeld was, en niet over heel andere dingen.

Het is toch heel simpel om ZELF een nieuwe topic te starten met een discussie die jij wilt voeren? Is wel zo overzichtelijk ook.

Voordat we nu gaan discussieren over het discussieren .... ik lees dan wel alleen de berichten die gaan over datgene wat ik bedoelde. Ook best.
Volg datum > Datum: dinsdag 30 januari 2007, 1:4030-1-07 01:40 Nr:75722
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:75718
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: kluisters 2 Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Piet schreef op dinsdag 30 januari 2007, 0:46:

> HannahFroukje schreef op maandag 29 januari 2007, 22:50:
>
>> Clara van der Horst schreef op maandag 29 januari 2007, 21:12:

> zelfde vraagje wil lezen ga ik naar Bokt of natuurlijk
> ruiterschap ofzo....
>
> Piet

*************
Nee, even niet, want binnen de kortste keren gaat de discussie WEER over of je je paard al of niet op stal moet laten staan en daar ging het helemaal niet over (en bovendien hebben we dat immers al driehonderdduizend keer gehad toch???)

Het is gewoon elke keer weer dezelfde dingen, terwijl ik alleen maar wil weten HOE een paard (en dan vooral een nerveus paard) reageert op kluisters, of het paard er angstig van kan worden, het eng zou vinden of bijvoorbeeld helemaal niet, of dat ze het doorgaans accepteren omdat ze voelen dat het gewoon toch niet meegeeft die dingen heel andere discussie dus.

Ik wil gewoon graag bij het onderwerp blijven.
Je leest nu alle berichten van "HannahFroukje"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
965 berichten
Pagina 57 van 65
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact