InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2224 berichten
Pagina 26½ van 149
Je leest nu alle berichten van "Els Kleverlaan"
Volg datum > Datum: zaterdag 13 januari 2007, 11:4613-1-07 11:46 Nr:73284
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen Re:73223
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Forumfeest Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
Eva Saegerman schreef op vrijdag 12 januari 2007, 21:56:

> Spirithorses schreef op vrijdag 12 januari 2007, 21:43:
>
>> Eva Saegerman schreef op vrijdag 12 januari 2007, 18:42:

> om die ene daar
> te branden te zien,
> op de BBQ,
> heeeeee het is Pien!"

Prrrachtiggg....

Even een heel serieuze vraag: Kan je in België nog Ossewit kopen? Ze hebben het hier uit de winkels gehaald, is veels te ongezond, maar vind de frieten nu lang zo lekker niet meer.

Els.
Volg datum > Datum: zondag 14 januari 2007, 15:1814-1-07 15:18 Nr:73457
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen Re:73339
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Sela ruift! Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
Jeanet Spinder schreef op zaterdag 13 januari 2007, 19:41:

> marianne laenen schreef op zaterdag 13 januari 2007, 17:20:
>
>> 13 januari, wilgenkatjes, vliegen op de mest, zwermen vieze

> iets minder.
>
> Groetjes,
> Jeanet

Hoi,
Mijn fjorden beginnen ook te ruien. Is ieder jaar zo, hoor, half januari. Zodra de dagen langer worden gaan ze haar verliezen. Maak me daar helemaal geen zorgen over. Ze raken in een maandje of zo vrijwel al het hele lange haar kwijt. Dan stopt het een tijdje en vanaf april gaat de rest eraf. Als in juli de langste dag geweest is, gaan ze weer wintervacht aanmaken. Mijn paarden hadden het door de lange zomer op een gegeven moment veel te warm. Stonden met hun dikke vacht te zweten op het land.
Groetjes, Els.
Volg datum > Datum: maandag 15 januari 2007, 8:4715-1-07 08:47 Nr:73509
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen Re:73497
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bedenking Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
sandratien schreef op zondag 14 januari 2007, 22:31:

> epona schreef op zondag 14 januari 2007, 20:00:
>
>>> 'rechtrichten-gedoe'. Maar ik rijd met bit en zweep, omdat mijn

> Dat van die houding en zit, dat ben ik dus helemaal met je
> eens. Ik weet me alleen niet zo heel goed uit te drukken. Maar
> dat is inderdaad van veel meer invloed op het paard omdat het
> zich er geen moment aan kan onttrekken.

En toch begrijp ik Pien en Eddy wel betreffende zweep gebruik. Ben zelf van de "oude" school. Heb vanaf mijn jeugd met zweep gereden op paarden die al dan niet voorwaarts waren. Altijd les gehad. Deed het paard niet wat jij wilde, reageerde het niet op het been, gaf het geen stelling; de zweep erbij (en liever één keer goed hard, dan twee keer zachtjes).
Ben iets meer dan een jaar terug op PN aangeland en dat sprak me meteen enorm aan. Het min of meer "dwangloos" met je paard omgaan, fantastisch toch? En daar hoort in mijn opinie geen zweep bij. Ik durf Froukje langs de weg nog niet zonder zweep te rijden, maar bij de dressuur wel. En dat gaat prima. Moet andere oplossingen zoeken als ze niet voorwaarts is en dat doe ik bijv. door overgangen te gaan rijden. Toch merk ik dat ik soms automatisch met mijn hand een "tik met de zweep" geef. Ik heb hem niet bij me, dus het doet niks, maar het automatisme zit er gewoon na al die jaren mét nog zo in!
Ik heb mijn rijvereniging vaarwel gezegd, het is zo'n les nou eenmaal toch zo dat het paard onmiddelijk moet reageren, je hebt niet de tijd dingen langzaam aan te leren. Helaas ben ik niet vermogend genoeg om dure privélessen te nemen in "paardgericht" rijden, maar anders zou ik dat zeker doen. En dus doe ik het op mijn eigen manier en probeer via internet aan alle kanten mijn licht op te steken.
Willem, mijn jonge paard, gaat zeker nooit met zweep gereden worden. En ik ga wachten met erop zitten tot ik zelf ver genoeg gevorderd ben om dat aan te kunnen. Wanneer dat is? Dat weet ik niet.
Maar iemand die anders wíl, zou dus zeker beter geen zweep in handen hebben, zeker als hij zo lang mét heeft gereden en heeft leren rijden op de "oude" manier. Later als je (weer) tot de gevorderden hoor, zou je hem misschien voor subtiele signalen kunnen gebruiken, maar ik vraag me af of dat wel nodig is.
Pien en Eddy krijgen toch veelal te maken met mensen als ik, ben ik bang, dus van de "oude" school, maar wel bereid om te beteren. Dat ze hen geen zweep in handen geven, groot gelijk!

Groet, Els.
Volg datum > Datum: maandag 15 januari 2007, 12:3115-1-07 12:31 Nr:73527
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen Re:73514
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bedenking Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
Esther schreef op maandag 15 januari 2007, 10:08:

> Els Kleverlaan schreef op maandag 15 januari 2007, 8:47:
>
>> sandratien schreef op zondag 14 januari 2007, 22:31:

> precies weet waarom je denkt dat het niet zonder kan, dan kun
> je gericht aan dat probleem gaan werken zonder zweep.
>
> Es

Hoi Es,
Zit deels tussen mijn oren... Probleem met Froukje is niet zozeer dat ze buiten niet wil lopen, maar overal spoken ziet. Stilstaan en omdraaien is dan de remedie. Ben weleens in volle galop (nog met hoefijzers en bit) over straat tegen de auto's ingegaan. Da's best eng. Nu hielp in dat geval de zweep ook niet, ze reageerde gelukkig nog op een heel hard "ho" van mijn kant.
Tegen dat omdraaien heb ik mijn zweep(je, 't is zo'n heel kortje) nog bij me. Heb ik die aan de andere kant dan de enge kant, heeft ze toch meer de neiging om door te lopen. Ik hoef hem niet eens te gebruiken.
Wil me nu trouwens een tijdje (als de bak klaar is) even wat meer richten op de dressuur. Denk dat het voor Froukje veiliger voelt als we op het eigen erf blijven. Ga dan voorlopig langs de weg alleen wandelen, want dan is ze een stuk geruster dan als ik erop zit. Op het moment doe ik even weinig met haar door gebrek aan tijd.
Ik denk ook dat het heel moeilijk is om Froukje nog helemaal om te scholen. Ze is nu bijna 22 en volledig met de zweep "opgegroeid". Toch wil ik ook met haar nog zo ver mogelijk komen. Met Willem wil ik het van het begin af anders gaan doen. Ik heb nog heel veel te leren...

Els.
Je leest nu alle berichten van "Els Kleverlaan"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2224 berichten
Pagina 26½ van 149
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact