InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
317 berichten
Pagina 12 van 22
Je leest nu alle berichten van "Edith Hartog"
Volg datum > Datum: donderdag 5 oktober 2006, 14:185-10-06 14:18 Nr:62347
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:62343
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mindwarp Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Böske schreef op donderdag 5 oktober 2006, 14:05:

> Heb je meer info?

http://www.mensenpaard.nl/
Volg datum > Datum: dinsdag 31 oktober 2006, 18:4731-10-06 18:47 Nr:64192
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:64146
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bitloos Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Van Goethem Caroline schreef op dinsdag 31 oktober 2006, 0:29:

> Ik ben dan daarstraks gaan rijden met mijn rijhalster voor de
> eerste keer. Het is een soort touwhalster van dikker nylon en
> op de neus een soort hart plastiek. Ik vond dat het voor de

> hetzelfde paard rijd en toch nog niet zo overtuigd zijn? Ik
> namelijk wel, en da maakt het er vooral nie makkelijker op
> omdat ons paard dan uiteindelijk toch op twee verschillende
> manieren wordt bereden

Hoi Caroline,

Ik rij zelf ook een paar maanden bitloos, ook tijdens mijn lessen. In stap gaat het prima maar in galop sjeest mijn paard zo het hek in als ik niet oppas. Volgens mijn instructeur komt dat omdat ik zelf anders zit en ben in een snellere gang en de hulpen dus niet duidelijk genoeg doorkomen. Oefenen oefenen oefenen dus, in stap, dan in een sukkeldrafje, dan in een snelle draf en uiteindelijk in galop. En veel achtjes draaien, mijn instructeur is gek op achtjes draaien...

Buiten (dwz niet in de bak) gaat het overigens wel prima maar daar gaan we meestal gewoon rechtuit.

En ja, wat is freestyle rijden, geen flauw idee eigenlijk. Ik schijn ook op die manier les te krijgen maar ik vind het meer te maken hebben met bewust paardrijden. Niet zozeer kijken naar het plaatje, hoe zit ruiter en hoe mooi heeft paard zijn hoofd rondgebogen, maar meer op zoek naar de samenwerking. En goed kijken of je paard het nog wel leuk vindt. En rijden niet als doel hebben maar de samenwerking. Ofzoiets. Moeilijk uit te leggen.

Misschien kan iemand de definitie freestylerijden uitleggen? Ben benieuwd.

Groetjes,

Edith
Volg datum > Datum: zaterdag 4 november 2006, 17:304-11-06 17:30 Nr:64596
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:64594
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mijn bijna 3jarig paardje Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
ingrid bex schreef op zaterdag 4 november 2006, 17:01:

> Mijn bijna 3 jarig paardje is eigen fok, en is dus al bij mij
> sinds zijn geboorte.
> Hij is altijd heel braaf geweest, maar ik heb 1 probleem wat

> Is er geen andere manier hoe ik mijn hulpen aan hem duidelijk
> kan maken, dat hij moet gaan stappen als ik op hem zit.??????
>
> Alvast ontzettend bedankt.

Beste Ingrid,

Ik ga er maar vanuit dat dit geen grap is...

Je paard is nog geen drie jaar en hij begrijpt je hulpen niet. Dat is niet raar hoor, hij begrijpt er waarschijnlijk geen hout van. Het is een kleuter! Jij kon toch ook niet van de ene op de andere dag fietsen? Inrijden is m.i. niet iets wat je zelf wel even doet, ik persoonlijk zou daar gedegen begeleiding bij zoeken.

Ik heb wel een tip voor je, je zou de DVD van Emiel Voest (Freestyle fase 1 en 2) kunnen aanschaffen. Daarin wordt uitgelegd wat je een veulen, een enter, een twenter en een driejarige vanaf de grond kunt aanleren, dus oefeningen doen die bij zijn leeftijd en geestelijke ontwikkeling passen. Je begint met hele simpele grondoefeningen en later oefeningen aan de lijnen. De crux zit hem in het feit dat je je paard minimaal drie jaar voorbereidt op het rijden en niet opeens op z'n rug gaat klimmen met het idee dat hij je hulpen maar als een soort overgeleverd leergeheugen herkent en begrijpt.

In jouw geval zou het dan betekenen dat je eerst dat voortraject zou moeten doen voordat je uberhaubt op je paard stapt. Geloof me, in dit stadium kun je meer kwaad dan goed doen en zie dat er later maar weer eens uit te krijgen. Wanneer je je paard vanaf de grond voorbereidt op het latere rijden betaalt zich dat later 1000 x uit. Ik ken legio voorbeelden van paarden die al vanaf de inrijdperiode probleemgedrag vertonen.

Nog een fijne bijkomstigheid is dat ongewenst (bijt)gedrag waarschijnlijk verdwijnt wanneer je een duidelijke leider/volgerband met je paard hebt opgebouwd.

Succes met je paard en veel wijsheid toegewenst.

Groetjes,

Edith
Volg datum > Datum: zaterdag 4 november 2006, 18:284-11-06 18:28 Nr:64602
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:64600
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mijn bijna 3jarig paardje Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
ingrid bex schreef op zaterdag 4 november 2006, 18:16:

>
>> Beste Ingrid,
>>

> misschien dat hij het dan wel snapt. Hij kent die persoon die
> naast hem loopt terwijl ik erop zit natuurlijk niet zo goed dan
> mijzelf.
> Ga dat eens proberen.

Nee precies, hij snapt niet wat je van hem wil als je erop zit en het is ook niet reeel om dat van hem te verwachten. Dat is toch totaal iets anders dan meelopen aan een touwtje!

Ik weet wel hoe je hem aan het stappen krijgt. Rijden en de bijbehorende hulpen zijn gebaseerd op wijken voor druk. Dat moet je hem eerst aanleren en wel vanaf de grond met een heel arsenaal aan grondwerkoefeningen. Daarbij horen ook oefeningen tussen de lange lijnen om je paard te leren nageven, in stelling te lopen, afwenden, halthouden, wegstappen enz. enz. enz. Pas daarna begin je met rijden, eerst zonder bit en wellicht zonder zadel (dus met zo weinig mogelijk hulpmiddelen) om hem te leren op de lichtste druk te wijken. Pas daarna kun je besluiten welke richting je met je paard op wilt. Voest noemt dit het basisrijsysteem waar IEDER paard mee opgeleid zou moeten worden.

Ik voorspel je dat wanneer het je lukt om je paard aan het stappen te krijgen, je binnen de korste keren met het volgende probleem komt te zitten. Maar goed, als jij denkt dat jij kunt wat duizenden anderen niet zonder hulp in de vorm van begeleiding van een persoon of literatuur afkunnen, dan moet je dat vooral zo doen.
Volg datum > Datum: zaterdag 4 november 2006, 18:534-11-06 18:53 Nr:64607
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:64605
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mijn bijna 3jarig paardje Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
ingrid bex schreef op zaterdag 4 november 2006, 18:46:

>
>>
>> Nee precies, hij snapt niet wat je van hem wil als je erop zit

> behoorlijk veel ervaring. zo'n 10 jaar ben ik bezig met rijden
> van paarden en ook met inrijden van paarden. Maar goed
> misschien dat iemand anders mij wel kan helpen, die mij serieus
> neemt.

Doe niet zo raar, ik vind helemaal niks van jou. Ik reageer op de door jou gegeven informatie. Je vraagt hier hoe je je paard in stap kunt krijgen als je erop zit omdat hij niet begrijpt wat je van hem wilt. Dat hij er niet vandoor gaat betekent kennelijk dat hij je volledig vertrouwt. Mooi toch. Het enige wat ik doe is je een tip geven, die heb je niet nodig zeg je omdat je al veel ervaring hebt. En toch lukt het je niet, dus daar sta je dan met je tien jaar ervaring... Misschien heeft iemand anders hier een gouden tip voor je.
Eddy? Jij traint toch paarden?
Volg datum > Datum: zaterdag 4 november 2006, 20:144-11-06 20:14 Nr:64622
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:64618
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mijn bijna 3jarig paardje Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
ingrid bex schreef op zaterdag 4 november 2006, 19:54:

>
>>
>> Nochthans je krijgt hier verschillende hulpmiddelen aangeboden

> mening toch een heel stuk aardigere reactie. Vind nergens voor
> nodig om meteen iemand aan te vallen als je een vraag stelt. Al
> zou het een super stomme onnozele vraag zijn. Ik heb altijd
> geleerd dat vragen nooit stom zijn.

Sorry Ingrid, maar ik kon uit jouw eerste berichten niet afleiden hoeveel kennis je in huis hebt en daarom nogal algemeen en misschien een tikje belerend gereageerd. Ik heb jou een tip gegeven waarvan jij de relevantie kennelijk in twijfel trekt. Dat heb ik met de beste bedoeling jegens jou gedaan. Ik heb je veel wijsheid toegewenst omdat ik inrijden met bijna drie jaar ook erg vroeg vind, maar ik had ik heb je nergens op aangevallen. Je wordt daar door anderen wel fijntjes op gewezen maar dat is dan opeens anders? Je zou beter moeten weten als je vaak op deze site komt.

Succes
Volg datum > Datum: zondag 5 november 2006, 11:015-11-06 11:01 Nr:64659
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:64658
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mijn bijna 3jarig paardje Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
sandratien schreef op zondag 5 november 2006, 10:57:

> ingrid bex schreef op zaterdag 4 november 2006, 19:05:
>
>> Dat is mijn probleem dus. Hij kent alle bevelen. Meer dan dat

> ik. Elke dag niet meer dan tien minuutjes. De reden waarom
> sportpaarden volledig in de prak gereden worden is dat ze die
> dieren vanaf jonge leeftijd al heel zwaar trainen. Dan ga je de
> mist in.

Dussss, daar kan iedereen het hier weer mee doen. Ik ga nu mijn paarden maar weer eens treiteren. Kijken of we nog iets aan de ruggen kunnen verpesten.

Gezellig dat je er weer bent Sandra!

Groetjes Edith
Volg datum > Datum: zondag 5 november 2006, 13:495-11-06 13:49 Nr:64673
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:64667
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: kraken in de achterhand Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
hans van vliet schreef op zondag 5 november 2006, 12:16:

> Een van mijn pony`s "kraakt" in de achtergewrichten als zij los
> door het land slentert. Bij berijden hoor ik niets. Iemand
> heeft me aangeraden olie door het voer te mengen . . . een
> soort doorsmeren dus. Heeft een van jullie een andere
> suggestie?
> Beste groet, hans

Beste Hans,

Klinkt het echt als gekraak of is het meer een knak? Mijn paard heeft dat ook, al jaren blijkbaar. Zowel de fysio als de osteo hebben mij verteld dat het geen last kon. Zoiets als knakkende knieeen. Als je het zeker wilt weten kun je altijd even osteo of fysio laten kijken. Kan nooit kwaad.

Groetjes,

Edith
Volg datum > Datum: maandag 6 november 2006, 21:326-11-06 21:32 Nr:64782
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:64775
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: nog maar eens over scheve paarden Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
ingrid van der post schreef op maandag 6 november 2006, 20:53:

> Ans Jondral schreef op zondag 5 november 2006, 21:46:
>
>> ingrid van der post schreef op zondag 5 november 2006, 21:19:

> en bij goofy had ik maar ff voor t fatsoen een paar dikke
> vlechten ingedaan en hij heeft inmiddels een teddyberenvacht.
> Lachen hoor. er stond zelfs een haflinger met getrokken manen,
> maar mss had ie ook wel seme. gr. ingrid

Een paar weken geleden ben ik met m'n paard naar een clinic TTeam geweest. Ik was laat en had geen tijd om d'r te fatsoeneren dus kwam ik aan met een paard vol met opgedroogde klei. Ik schaamde me best wel een beetje dus heb ik maar met m'n vingers de ergste prut van haar vel af gehaald en uit de manen gepulkt. Die dikke beer van mij tussen allemaal van die grote glimmende paarden, de ene nog nerveuzer dan de andere.

Sja, hier thuis kan het me allemaal niet zoveel schelen en hier in't dorp rij ik gewoon in de staat waarin wij ons toevallig op dat moment bevinden (kantoorbroek met rubberlaarzen ofzo en paard met staart vol met klei) maar op zo'n moment val je toch wel flink uit de toon hoor, want iedereen stond z'n paard te showen en dan kom jij aan met je prutpony. Maar ze was wel de beste want ze slenterde dwars door al die enge dingen heen haha.

Groetjes, Edith
Volg datum > Datum: maandag 6 november 2006, 23:026-11-06 23:02 Nr:64800
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:64799
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: nog maar eens over scheve paarden Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Spirithorses schreef op maandag 6 november 2006, 22:51:

> Ans Jondral schreef :
>>
>> Hihi, en ik dacht dat ik de enige was die als een dorpsidioot

>> dorp moet fietsen. Ze zijn hier natuurlijk wel een atractie
>> armer geworden.
>>
> LOL ROFL

Ik heb een keurige kantoorbaan en wordt geacht in dito outfit als een visitekaartje te fungeren. Vaak zit ik bij vergaderingen en besprekingen het hooi uit m'n haar te plukken en hoop dat het niemand is opgevallen.
Volg datum > Datum: woensdag 8 november 2006, 17:078-11-06 17:07 Nr:65082
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:65060
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Kwaliteit hooi Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Jeanet Spinder schreef op woensdag 8 november 2006, 13:56:

> Kan iemand mij vertellen hoe je kan zien of de hooi van goede
> kwaliteit is. Onze paarden moeten helaas sinds een week
> 'snachts op stal. Maar nu begint een van onze paarden te

> eventueel nog iets aan kan doen of waar ik om moet denken.
>
> Groetjes,
> Jeanet

Hoi Jeanet,

Hooi moet lekker ruiken en mag niet stoffig zijn. Ik schud het altijd uit om dat checken. Je ruikt het meteen als hooi een beetje nattig is (geweest) dat ruikt muf en schimmelig.

Ik zit vaak met m'n snufferd in hooi te ruiken trouwens.

Groetjes Edith
Volg datum > Datum: donderdag 9 november 2006, 8:399-11-06 08:39 Nr:65181
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:65150
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurgebied Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Debbie schreef op woensdag 8 november 2006, 22:29:

> hallo allemaal,
>
> Al enige tijd ben ik bezig om voor mijn paarden een zo

> hier van vinden..
> alvast bedankt voor het reageren.
>
> groetjes Debbie

Hoi Debbie,

Volgens mij het ultieme paardenleven... Ik wou dat er hier een mogelijkheid voor was, dan wist ik het wel. Maar ik zie me hier niet het Streekbos omheinen haha.

Als ik zeker wist dat ik het mijn leven lang mocht gebruiken had ik er wel een stuk of 10, samen met anderen ofzo. Het lijkt me wel wat lastiger als je zomaar even je paard wilt halen om er iets mee te gaan doen! En je bent een heel stuk "controle" kwijt maar voor paarden is het super. Ze hoeven zich dan niet te vervelen zoals ik hier wel eens zie in de paddock.

Groet,
Edith
Volg datum > Datum: donderdag 9 november 2006, 15:289-11-06 15:28 Nr:65204
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:65201
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurgebied Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Huertecilla schreef op donderdag 9 november 2006, 14:19:

> Edith Hartog schreef op donderdag 9 november 2006, 8:39:
>> Het lijkt
>> me wel wat lastiger als je zomaar even je paard wilt halen om
>> er iets mee te gaan doen!
>
> Dat is een kwestie van het met jou op pad gaan leuker maken dan
> thuis blijven. Dat is dus alleen maar een voordeel omdat het de
> ruiter dwingt na te denken....
>
> HC

Ha, dan ken je mijn paarden nog niet. Niets is leuker dan overal rondsnuffelen om te kijken of er wat eetbaars tussen of onder zit. Ik maak mijzelf geen illusies, mijn paarden zouden liever dat doen dan met mij een rondje om gaan. Ken je trouwens die video van Hempfling? Die heeft een kudde paarden in een bos, hij fluit en ze komen met z'n allen aangehold, hij springt op de leider en het hele spul loopt mee naar z'n huis. Maar ja, hij kan zich daar de hele godganse dag mee bezig houden en ik moet gewoon te werk iedere dag en ben al blij als ik elke dag de mest kan opruimen.

Je kunt het ook omkeren ja, het verblijf van je paard zo saai en onaangenaam maken dat hij staat te springen van ongeduld als je hem komt halen, eindelijk weer eens de benen strekken en die stal uit. En dan vervolgens opscheppen dat je paard het zo leuk vindt om wat met je te gaan doen. Die heb ik al vaker gehoord ja.

Groet,

Edith
Volg datum > Datum: donderdag 9 november 2006, 15:359-11-06 15:35 Nr:65205
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:65204
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurgebied Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Edith Hartog schreef op donderdag 9 november 2006, 15:28:

> Huertecilla schreef op donderdag 9 november 2006, 14:19:
>
>> Edith Hartog schreef op donderdag 9 november 2006, 8:39:

>
> Groet,
>
> Edith

En dan zo'n lullige rode appel in de stal ophangen met snoepjes erin tegen de verveling...
Volg datum > Datum: donderdag 9 november 2006, 16:009-11-06 16:00 Nr:65208
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:65207
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurgebied Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Esther schreef op donderdag 9 november 2006, 15:40:

> Edith Hartog schreef op donderdag 9 november 2006, 15:28:
>
>> Huertecilla schreef op donderdag 9 november 2006, 14:19:

> fluiten niet.
> Maar meestal geeft het geen problemen.
>
> Es

Owww, ik zou dat ook graag willen! Al is het alleen maar om van dat vage schuldgevoel af te zijn dan ze de hele dag op een stukkie moeten staan! Maar wij hebben hier weinig natuurgebied, alleen maar weilanden en vogelbroedgebied. Daar komt echt geen paard in. Ik ben best wel een beetje jaloers want jij woont er nog middenin ook!
Je leest nu alle berichten van "Edith Hartog"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
317 berichten
Pagina 12 van 22
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact