> Of het moet een afspraak zijn tussen jou en je paard: als ik
> je HIER aanraak, moet je DAT doen.
> Nou, daar heb ik geen zweep of stok voor nodig. Ik vraag
> hem met mijn hulpen. Kan ik ook nooit in de verleiding komen
> een frustratie uit te leven.
Los van of ik het eens ben met spoor/zweep gebruik vind ik bovenstaande opmerking van Piet echt héél vreemd.
Frustratie, ongeduld, slaan of pijn oke vinden en dat soort dingen zit in je of niet. Of je daar nou een mogelijk gebruiksmiddel voor in je handen hebt of niet.
Als iemand iets met zijn paard gaat doen en het lukt niet, kun je toch ook zonder zweep, spoor of bit gefrustreerd en boos raken en je paard gaan slaan, ertegen schreeuwen, schoppen, een tak van de bomen rukken en gebruiken enz enz.
Het bij je hebben van een zweepje/aanwijsstok maakt die drempel niet lager. Je instelling, gedachtengang en acceptatie van wat wel en niet kan is de drempel.
Ik begrijp wel wat Trea bedoelt. Een zweep/stok kan een verlenging zijn. Zo kun je een bepaalde positie met je lijf innemen en toch ook op andere punten op het lijf aanwijzingen geven. En zoals ik bijvoorbeeld bij een demo van Wim Vonck heb gezien, kun je ook belonen met je stok, juist als het paard net dat metertje verder weg staat.
Is niet de enige weg of de enige manier, maar ik zie de positieve mogelijkheden er wel van in en vind het echt onzin dat zo'n hulpmiddel een drempelverlaging tot agressie zou zijn.
Groetjes Karin