iss schreef op dinsdag 12 september 2006, 19:02:
> Het is weer eens prijs... Na een paar dagen kreupel zijn, en
> totdat ze haar hoef bijna helemaal niet meer belastte is er
> vandaag bij thuiskomst het weer erg duidelijk geworden. Weer

> nu toch open, en blijf ik ze maar spoelen en stimuleren.
> Zijn er mensen die dit ook ervaren hebben en misschien zelfs
> hun suc6 verhaal kwijt willen?? Wordt er een beetje moedeloos
> van en kan wel een goed verhaal gebruiken!
Ik heb het recent met Buck ervaren. Ook een jaar van de ijzers af, 10 jaar probleemloos op ijzers gegaan. Om de zweer te laten rijpen weekte ik 2x daags zijn hoef in warm biotexwater. Uiteindleijk heeft de
da hem opengesneden, maar hij bleek al zwart te zijn en er kwam geen pus uit. Ik heb hem nog een week geweekt. Daarna was een ander been aan de beurt (niet op willen staan), ik heb het meteen geweekt en na 2 dagen liep hij weer goed, hoewel ik geen doorbraak zag. Ik moet erbij zeggen dat ik hem in die zwerentijd Fistelpot gaf, dat is een gepatenteerd huismiddel tegen abcessen. Of dit iets heeft bijgedragen, weet ik natuurlijk niet.
De reden dat hij die zweren juist nu ontwikkelde, is volgens mij dat in de droge tijd in de hoeven scheurtjes ontstonden, die in de natte tijd weer dichtgingen en daarmee bacteriën binnensloten, die vervolgens een hoefzweer veroorzaakten.
Preventief behandel ik zijn hoeven in de sterk wisselende droog-nat-tijd nu wekelijks met Hoef en Zool, een zinkoplossing die bacteriedodend is, ik had nog zo'n fles staan. Dat kruipt lekker in die scheurtjes. Daarnaast smeer ik dagelijks, wanneer ik de scheurtjes zie ontstaan, Hoefvocht erop.
Ik ben niet zo'n smeerder, maar het is 't me nu wel waard, want je paard op drie benen van pijn zien staan, is nog veel erger.