Michiel en Lianne schreef op woensdag, 12 mei 2004, 21:38:
> Mijn bericht ging niet over fastfood maar over de enorme
> variatie in stoffen die paarden van nature binnenkrijgen middels
> eten en drinken.
Ja maar wat ik me afvraag is of ze dat doen omdat ze het nodig hebben of omdat het de makkelijkste manier is om aan de voedingsstoffen te komen.
IJslanders eten op IJsland bijvoorbeeld haring. Je kan hier twee conclusies uit trekken:
1) IJslanders eten van nature haring, DUS hebben ze dat nodig, DUS moeten wij ze ook haring voeren voor hun broodnodige variatie.
2) IJslanders eten van nature haring omdat in hun natuurlijk leefmilieu in de winter weinig groenvoer is te vinden en haring een "makkelijke" manier is om hun vetvoorraad en B-complex aan te vullen. Bij voldoende voedselaanbod kan een IJslander zonder haring.
Voor welke optie zou jij kiezen?
En zou dat ook niet kunnen gelden voor de "variatie" die paarden van nature eten?
In en rond mijn wei heb ik veel planten/bomen staan die door de paarden met rust worden gelaten, TENZIJ het gras op is. Je hebt het in je vorige mailtje over berk bijvoorbeeld, waar hars in zit.
Jij trekt de conclusie "ze hebben dat nodig want ze eten het van nature". Mijn conclusie is "ze eten liever gras maar als ze geen gras meer kunnen vinden beginnen ze aan de berk te knagen".
Snap je waar ik heen wil?
Dit is echt een open vraag hoor, ik beweer (dit keer, hahaha

) niet dat ik gelijk heb, ik realiseer me alleen dat die variatie die paarden van nature eten op meerdere manieren te interpreteren zijn.
>> Kun je aangeven wat er volgens jouw inzichten ontbreekt in
>> gras/hooi plus mineralenblok?
>
> Dat was precies wat ik probeerde duidelijk te maken in mijn
> voorgaande mail (message
# 5853 ). Wil je die nog eens lezen
> aljeblieft en dan evt. opnieuw vragen of reageren?
Ik bedoelde eigenlijk met die vraag wat voor soort stoffen er ontbreken. In principe heb je eiwitten, koolhydraten en vetten nodig, alsmede mineralen (incl. sporenelementen) en vitaminen. Als dat allemaal in opneembare vorm in de voeding zit dan heb je een complete voeding.
Neemt niet weg dat er aantrekkelijkere manieren zijn om bepaalde tekorten aan te zuiveren:
Als ik een tekort heb aan zout kan ik meer brood gaan eten, want daar zit zout in. Tegelijkertijd krijg ik dan nog talloze andere stoffen binnen waar ik minder behoefte aan heb. Het is makkelijker om dan een zout dropje te eten, maar als dat niet voorhanden is zal ik mijn zouttekort op een moeilijker manier moeten aanvullen.
Die kruiden die paarden eten, is dat een makkelijke manier om ergens aan te komen of zijn dat
essentiele onderdelen van hun voeding?
En nogmaals, de bedoeling van deze vraag is niet om mijn paarden variatie te onthouden maar om te weten of ik nog speciale moeite moet doen om ze bepaalde kruiden aan te bieden.
En ik vraag het me gewoon af omdat ik doodeenvoudig meer van paarden wil weten.
Groeten,
Frans