Els Kleverlaan schreef op vrijdag 18 augustus 2006, 13:11:
> Esther schreef op vrijdag 18 augustus 2006, 0:33:
>
>> epona schreef op vrijdag 18 augustus 2006, 0:24:

> aanraakt. Ook dat kan een probleem zijn, dus wees voorzichtig.
> Mijn ervaring is dat dwingen niet werkt, wel heel duidelijk
> zijn en wellicht ook voor het kind er een beloning aan koppelen.
> Groetjes, Els.
Hoi Els
Goed te weten dat er manieren zijn, ik heb er zelf nog niet echt ervaring in wat de duidelijkheid kan geven. Ze heeft vorige week pas voor het eerst op het paard gezeten, de rest hebben we steeds op de grond gedaan het borstelen en het verzorgen. Ze had eerst eigenlijk Ör als verzorgpaard gekregen, het was dan ook best een klap voor haar de Ör dood ging.
Ze is toen een tijdje niet geweest, ze heeft nu Björk als haar lievelingspaard gekozen, eigenlijk is dat er ook eentje die zelf structuur nodig heeft die reageert direct als er iets niet duidelijk is of als ze iets niet snapt, Björk voert een lik op stuk beleid zeg maar. Prikken met je voeten is een bokje geven. Falka is eigenlijk veel stabieler, maar ze vindt Björk mooi. Er lopen hier allemaal vosjes, Ör was ook een vosje en Björk is de enige die een andere kleur heeft dus misschien is dat ook wel heel duidelijk. Ik bergiste me zelf laatst ook tussen 2 paarden hahaha. Ik dacht jeetje wat gaat Falka hard, maar ik had haar dochter

Ik ben beslist niet van plan om iets te dwingen, ten eerste is het niet mijn dochter en iedereen moet wel lol hebben, dat staat voorop. Maar het is zeker goed te weten dat een bepaalde volgorde rust geeft. Wel heel bijzonder is te zien dat ze zich inmiddels op haar gemak voelt tussen de paarden, ook met borstelen staan ze niet vast, alles loopt door elkaar heen. Je ziet het zelfvertrouwen groeien, zulke grote beesten die allemaal even lief zijn en nergens moeilijk om doen.
Es