InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
317 berichten
Pagina 10 van 22
Je leest nu alle berichten van "Edith Hartog"
Volg datum > Datum: dinsdag 1 augustus 2006, 16:371-8-06 16:37 Nr:56608
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:56560
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: scheef paard Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
van lennep schreef op dinsdag 1 augustus 2006, 11:32:

> Green Distance schreef op dinsdag 1 augustus 2006, 9:16:
>
>> Edith Hartog schreef op dinsdag 1 augustus 2006, 7:23:

>
> sterkte ermee!
>
> Gr Esther

Hoi Esther, daarin heb je gelijk. Ik wil graag wat met de pony gaan doen. Maar omdat ze eigenlijk alleen onbereden rechtuit en in stap kan, valt er niet zoveel te doen. Ik zou heel graag wat opties van je krijgen. Echt waar, hoe beter ik voorbereid word, hoe beter ik kan beredeneren hoe ik dit het beste kan gaan aanpakken.

Groetjes,

Edith
Volg datum > Datum: dinsdag 1 augustus 2006, 16:371-8-06 16:37 Nr:56609
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:56560
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: scheef paard Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
van lennep schreef op dinsdag 1 augustus 2006, 11:32:

> Green Distance schreef op dinsdag 1 augustus 2006, 9:16:
>
>> Edith Hartog schreef op dinsdag 1 augustus 2006, 7:23:

>
> sterkte ermee!
>
> Gr Esther

Hoi Esther, daarin heb je gelijk. Ik wil graag wat met de pony gaan doen. Maar omdat ze eigenlijk alleen onbereden rechtuit en in stap kan, valt er niet zoveel te doen. Ik zou heel graag wat opties van je krijgen. Echt waar, hoe beter ik voorbereid word, hoe beter ik kan beredeneren hoe ik dit het beste kan gaan aanpakken.

Groetjes,

Edith
Volg datum > Datum: dinsdag 1 augustus 2006, 16:481-8-06 16:48 Nr:56611
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:56543
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: scheef paard Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Annemieke B schreef op dinsdag 1 augustus 2006, 9:05:

> Edith Hartog schreef op dinsdag 1 augustus 2006, 7:23:
>
>> Annemieke B schreef op dinsdag 1 augustus 2006, 1:32:

> doen! Met ET werk je ook op de acupressuurpunten. kijk eens op
> m'n homepage...
>
> Grts Annemieke

Hoi Annemieke,

Ik bedoel dat scheve bekken. Het skelet dus. Ik weet niet of een bekken ook scheef kan komen te staan door problemen met de spieren? Ik vind het zo moeilijk om te bepalen wie ik nou het beste kan laten komen. Een veearts zegt misschien weer iets heel anders dan een fysiotherapeut of een osteopaat. TTouch ken ik inmiddels een beetje, ben laatst naar een clinic geweest. Maar ik heb zomaar in mijn hoofd dat het te "zacht" is voor dit probleem. Ze vindt het wel heerlijk...

De pest is dat ze ook zo heel graag wil en dwars door de pijn heen sjouwt.

Vanavond ga ik zoeken.

Dank je wel in ieder geval voor het meedenken.

Groeten Edith
Volg datum > Datum: dinsdag 1 augustus 2006, 16:501-8-06 16:50 Nr:56612
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:56566
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: scheef paard Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Wil schreef op dinsdag 1 augustus 2006, 12:28:

> Edith Hartog schreef op maandag 31 juli 2006, 23:03:
>
>> Wil schreef op maandag 31 juli 2006, 22:57:

>
> Groetjes,
>
> Wil.

Halelujah wat een geld. Vind het het goed als ik eerst eventjes verder informeer? Wel bedankt overigens voor je info.

Groetjes Edith
Volg datum > Datum: woensdag 2 augustus 2006, 4:422-8-06 04:42 Nr:56670
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:56643
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: scheef paard Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Nils Vellinga schreef op dinsdag 1 augustus 2006, 22:59:

> Edith Hartog schreef op dinsdag 1 augustus 2006, 16:37:
>
>> Hoi Esther, daarin heb je gelijk. Ik wil graag wat met de pony

> maar vaak genoeg racet hij toch door de wei dat de kluiten in
> het rond vliegen.
>
> Nils en Olly
Hoi Nils,

Staat (bij droog weer) dag en nacht buiten op de weide in een koppel met vier anderen. Bij nat weer in een zandbak. Onderlinge verstandhouding is goed, er wordt af en toe een sprintje getrokken of even gespeeld.
Heeft eerst bij mij gestaan, was doodongelukkig, stond de hele dag over het hek naar de buren te staren en schopte mijn eigen paarden helemaal lens. Omdat dat na een half jaar nog steeds zo was heb ik hem teruggebracht naar de buurvrouw. Nu is ze zielsgelukkig.
Op de weide loopt de pony ook dribbelig maar ze lijkt geen pijn te hebben. Vandaag ga ik een ostheopaat bellen en een afspraak met mijn fysio maken voor de nabehandelingen. Verder ga ik op zoek naar iemand hier in de buurt die opgeleid is of hetzelfde doet als AdB. Ik kan daar niet heen, te ver...

Ga nu te werk, pfffft.
Volg datum > Datum: dinsdag 8 augustus 2006, 18:378-8-06 18:37 Nr:57332
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:57315
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: beginner Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
sandratien schreef op dinsdag 8 augustus 2006, 17:22:

> Lottek schreef op dinsdag 8 augustus 2006, 11:04:
>
>> Ik hoop dat ik niet op de verkeerde plaats ben met mijn vraag,

>
> Het is heel moeilijk om iemand te vinden die op een natuurlijke
> manier lesgeeft. Ik kon in ieder geval niemand vinden. Evengoed
> heel veel succes bij je zoektocht.

Hoi Lottek,

Ik ben ook pas sinds drie jaar bezig met paarden. Ik ben begonnen met traditionele rijles. Tot zowel paard als ik supergefrustreerd rondjes reden in de bak... Paard wou niet doen wat ik moest doen van de instructeur enz.

Toen heb ik aan mijn paardenkennissen (die je vanzelf krijgt, let maar eens op) rondgevraagd of zij iemand wisten die aan freestylen of horsemanship deed. Ik ben begonnen met grondwerk, freestylen (a la Voest), zitlessen en allemaal basisdingetjes zoals wandelen, lekker masseren, in de wei zitten en gewoon kijken. Nu heb ik al weer twee jaar dressuurles van deze persoon, met de nadruk op het geestelijke en lichamelijke welbevinden van mijn paard. Ik ga nu lekker vooruit zowel in techniek als in de omgang met mijn paarden. Een keer in de maand wordt er een les gefilmd zodat ik zelf mijn fouten en vorderingen kan bekijken. Ik les een keer in de week, soms twee keer. Ik betaal een tientje per les, een les duurt soms een half uur en soms anderhalf uur.

Achteraf kan ik zeggen dat ik heel eigenwijs ergens halverwege ben begonnen. Het hele voortraject, vertrouwd worden met je paard, vertrouwen krijgen van je paard, had ik overgeslagen. Ik heb geluk dat ik iemand heb gevonden die (ik woon op een durp) hiermee bezig is en ze kan nog heel goed lesgeven ook.

Gewoon rondvragen, er komt vanzelf iemand op je pad! Geen haast maken, je kan nog lang genoeg rijden en frusty op een gepikeerd paard zitten is helemaal niet de goeie weg.

Ik wens je heel veel succes!

Groetjes van Edith
Volg datum > Datum: dinsdag 8 augustus 2006, 18:428-8-06 18:42 Nr:57333
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:57332
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: beginner Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Edith Hartog schreef op dinsdag 8 augustus 2006, 18:37:

> sandratien schreef op dinsdag 8 augustus 2006, 17:22:
>
>> Lottek schreef op dinsdag 8 augustus 2006, 11:04:

>
> Ik wens je heel veel succes!
>
> Groetjes van Edith

Oh, ik realiseerde me niet dat je niet over een eigen paard beschikt. Is dat wel jouw bedoeling? Ooit een eigen paard kopen? (oh weelde...)
Volg datum > Datum: vrijdag 11 augustus 2006, 19:1711-8-06 19:17 Nr:57685
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:57663
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoe zat dat ook weer bewegingskreupel en belastingskreupel Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Esther schreef op vrijdag 11 augustus 2006, 14:38:

> Weet iemand hoe dat verschil tussen de soorten kreupelheid zat?
> Het ene had meen ik met spieren te maken, de ander met
> gewrichten?

> puzzelen wat wijsheid is, en of het wel wijsheid is om iets te
> doen omdat het terug blijft komen.
>
> Esther

Hoi Ester,

Ik heb nou twee verschillende paarden laten behandelen voor kreupelheid. Bij de eerste was een geblokkeerd iets in de ruggewervel, advies, dagelijks kortdurend (half uurtje) flink laten stappen maar wel rechtuit en met losse teugel. (bochten kun je ook heeeeel wijd nemen). Verder moest ik het paard doorlopend stimuleren goed z'n achterhand te gebruiken. Is nu een jaar geleden, probleem is nooit meer teruggekomen.

Advies van vandaag, bij vastzittende (vastgeroest) ruggewervels die los zijn geosteopeerd (mooi woord he, zelf bedacht!), over een week starten met grondwerk (los longeren) op de grote volte, in stap, draf en galop. Rustig aan opbouwen van 2x per week vijf minuutjes naar ongeveer een kwartiertje. Daarna het rijden oppakken. Gewoon aan het werk gaan, werk opvoeren en goed blijven kijken wat het paard aan kan.

't is een beetje listig want in mijn geval was er in beide gevallen sprake van zowel gewricht- als spierproblemen. Misschien is spierpijn een gevolg van verkeerde of overbelasting door die gewrichtsproblemen.

Groetjes Edith


Volg datum > Datum: zaterdag 19 augustus 2006, 18:0119-8-06 18:01 Nr:58467
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:58464
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoe laat ik haar nu stilstaan? Ik wil niet dat ze haar oren aanlegt!!!!! Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
eva sychold schreef op zaterdag 19 augustus 2006, 17:20:

> Gisteren probeerde ik met indy een oefening,
> die mama egens had gelezen om haar te laten
> stilstaan als je opstapt. Dus als ze vooruit

>
> Nu weet ik niet meer wat ik moet doen, mischien
> het eens op een andere manier proberen, want
> zo vind ik het niet meer leuk !!!!!!!!!

Hoi Eva,

Mijn truuk: zet je paard met z'n kop tegen het hek met het opstijgen. Elke dag vijf centimeter verder naar achteren beginnen. Begint ie weer te lopen? Klein stukje naar voren zetten en weer opnieuw proberen. Dat laten lopen werkt dus ook niet bij mijn paard, gaat ze toch lekker lopen!

Succes!

Groetjes Edith
Volg datum > Datum: zaterdag 9 september 2006, 11:589-9-06 11:58 Nr:60333
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:60330
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Moonlight Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Piet schreef op zaterdag 9 september 2006, 11:31:

> Mooi, alle manieren van reageren zijn vertegenwoordigd in
> de reacties op de foto's van Moonlight.
> De recht voor z'n raap manier en meer begrijpende, denk er

>
>
> Piet
> natuurlijk Natuurlijk!

Ik ben daar wel voor Piet, dan kan ik eindelijk eens wat advies vragen over kekke kleurencombi's voor wat betreft zadeldekjes, beenwarmers en ander paardenversiersels (en niet te vergeten mijn eigen rijoutfits). Wil toch wel graag op de hoogte blijven van de "what's hot en what's not" in paardenland!

Hoe langer ik er over nadenk.... helemaal geen gek idee.

Groeten van Edith
Volg datum > Datum: zaterdag 9 september 2006, 12:029-9-06 12:02 Nr:60334
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:60234
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ambachtelijke paardenslager? Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Nick Altena schreef op donderdag 7 september 2006, 20:20:

> Peter Donck schreef op donderdag 7 september 2006, 16:44:
>
>> trea hoex schreef op donderdag 7 september 2006, 11:21:

> Zou nu wel eens willen weten hoeveel van de aanwezige hier
> hebben gekeken op dat comcomcom forum :-D
>
> Nick

Ikke... hahaha. Erg he!
Volg datum > Datum: woensdag 13 september 2006, 18:5913-9-06 18:59 Nr:60708
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:60698
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bestaat er zoiets als een stalmatras? Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Arno8 schreef op woensdag 13 september 2006, 17:51:

> Hoi,
>
> De winter komt er weer aan. Ik heb een inloopstal voor de

> Weet iemand waar je dit kunt kopen?
> Ik heb al op google gezocht, maar toen kwam ik alleen iets
> tegen voor koeien, en dat was meer gericht op hele lange rijen
> ligboxen, maar ik zoek meer iets van 3 bij 3 meter.

Hoi Arno,

Je hebt van die waterbedden voor paarden. Ik heb net even gezocht maar kan het zo gauw niet vinden. Ik heb het ooit gezien op een site van een bedrijf wat inloopstallen bouwt voor in groepen gehuisveste paarden. Geen idee wat ze kosten, maar ik geloof dat de afmetingen wel aardig overeenkomen.

Misschien weet iemand anders hier wat ik bedoel?

Succes en ik zoek ook nog even verder.

Groetjes, Edith
Groetjes,
Volg datum > Datum: woensdag 13 september 2006, 19:0213-9-06 19:02 Nr:60709
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:60708
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bestaat er zoiets als een stalmatras? Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Edith Hartog schreef op woensdag 13 september 2006, 18:59:

> Arno8 schreef op woensdag 13 september 2006, 17:51:
>
>> Hoi,

>
> Succes en ik zoek ook nog even verder.
>
> Groetjes, Edith

http://www.hit-horseconsult.de/holl/produkte/holltxtSoftbett.html

dat was um
Volg datum > Datum: woensdag 13 september 2006, 19:1413-9-06 19:14 Nr:60710
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:60663
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: prijs zand voor paddock Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
Ans Jondral schreef op woensdag 13 september 2006, 11:20:

> van Tilburg schreef op woensdag 13 september 2006, 9:53:
>
>> Hallo,

> om ongeveer 40 vierkante meter 20 cm te verhogen.
>
> groetjes
> Ans

Hoi Angele,

Ik heb ook een paddock aan laten leggen. Drainage is wel erg handig, en zeker noodzakelijk als je op kleffe klei woont. Ik had ook van dat speciale zand, kwam uit de Waddenzee, de schelpjes zitten er nog in. Ze noemen dat hier stierenzand. Ik heb na een paar weken gevraagd of de loonwerker een derde deel eruit wilde halen en daarvoor in de plaats stopzand door het stierenzand wilde mengen. De bak werd veels te zwaar, ik kon er zelf nauwelijks doorheen lopen.

Al heel snel had ik een perfecte bak, stevig, snel droog en heel makkelijk uit te mesten. Elk jaar stort ik (d.w.z. dat doet iemand voor me) een paar kuub in de inloopstal (dat zand verdwijnt op miraculeuze wijze!) en op de ingezakte plekken, daar waar plassen langer blijven staan.

Ik betaalde 15 euro per kuub inclusief brengen, storten, omwijd gooien, weer eruit scheppen, bijstorten, mengen en tenslotte slepen. Mijn buurman heeft een loonbedrijf, misschien heeft dat ook nog wat gescheeld.

Ik ben altijd enorm slecht geweest in wiskunde en logisch rekenen, dus je moet iemand anders vragen wat het je gaat kosten.

Oh ja, als ik je nog een tip mag geven, ik voer hooi in ruiven in de paddock, dit jaar laat ik een stuk betegelen waar ik ze voortaan ga voeren want ik had van 't voorjaar zomaar een pony met zandkoliek en dat wil ik niet nog eens meemaken.

Succes met je paddock!

Groetjes van Edith
Volg datum > Datum: woensdag 13 september 2006, 19:2213-9-06 19:22 Nr:60711
Volg auteur > Van: Edith Hartog Opwaarderen Re:60666
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paarden die houten omheining eten Structuur

Edith Hartog
Andijk
Nederland

Jarig op 26-6

317 berichten
sinds 2-5-2004
marijke 1968 schreef op woensdag 13 september 2006, 11:35:

> Wij hebben net een prachtige loswerkbak getimmerd. Wij willen
> er onze paarden in loswerken. Onze paarden zien de bak als een
> lekker hapje. Gras is er in voldoende mate, beweegruimte ook.
> Ze hebben meerdere hectaren om op te grazen en te rennen. Hoe
> behouden wij onze bak, nu carbolineum uit de handel is?
> Wie heeft een andere tip dan de boel onder stroom te zetten?
> Marijke

Hoi Marijke,

Ik heb eens een tip gehad, hertshoornolie. Weet niet of het giftig is of niet, moet je even naar informeren. Ik heb het zelf niet gebruikt. Ik heb van die planken met boomschors er nog aan, ook voor het stalletje. Daar vreten ze ook wel eens aan, maar niet zo veel dat ik geen planken overhoud. Mijn paarden hebben toch liever een pluk hooi en verder struinen ze vaak in het riet in het aangrenzende prutslootje.

Groetjes Edith
Je leest nu alle berichten van "Edith Hartog"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
317 berichten
Pagina 10 van 22
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact