Christel Provaas schreef op dinsdag 20 juni 2006, 0:41:
>
>> Ik zou om te beginnen hem niet vastzetten.
>> Je zegt dat het de 4e keer is, hoe ging het de 1ste 3 keer dan?

> schoen! Misschien een assistent die hem ruimte geeft om enkele
> passen weg te stappen...?
> Het is puur het moment van zijn voet neerzetten wat hem in
> paniek doet raken. En helaas staat dat nu op zijn harde schijf!
Ik heet geen Piet maar toch

Ik ken de schoen niet echt dus weet dus niet hoe het technies in elkaar zit en wat mogelijk is.
Daarnaast...ik onthou hier niet echt meer alles....weet ik niet of je al clickert met dit paard ? of hij die vorm van leren echt al begrijpt bedoel ik dan voornml. ?
Ik denk dat de combinatie schoen en koortje gelegd is....das eng...vooral dat bewegende ? losse koortje is hij denk ik van geschrokken ?
Misschien heb je hem gerust gesteld na zijn schrikgedrag ?
Negeren zou eigenlijk moeten he....

maar is in zo'n situatie natuurlijk erg moeilijk.
Kan je het koortje evt. zo vast maken (plakken misschien met tape) dat het niet rammelt ? natuurlijk ook daar waar hij het niet hoort (van te voren)
Ik zou zelf eigenlijk beginnen met gewoon voor hem met de schoen gaan staan klooien....zonder verdere bedoelingen...laten merken dat er niks gebeurd terwijl het wel geluid maakt (bewust dus met dat koortje bezig gaan , maar op een afstandje)
Pas als dat goed gaat en het paard nieuwschierig komt kijken wat je nu eigenlijk aan het doen bent verder gaan...
Evt. slechts EEN voet laten geven...alleen maar omdoen....en meteen weer uit na beloning bij heel even de grond raken....in het begin meteen daarna stoppen en zo het aandoen en aanraken (in duurtijd) van de grond langzaam aan opbouwen, met natuurlijk een voor dat paard passende (genoeg motiverende) beloning.
Niet te lang doorgaan...ergens stoppen zolang het goed gaat, niet pas als het fout gaat.
Als dat ene voetje kan blijven staan zonder paniek van het paard...pas de volgende omdoen.(of eerst zelfs alleen heel even de andere voet optillen zodat het gewicht even op die voet met schoen rust )
Ik zou wel die ene voet steeds afwisselen.....dus niet bijv. alleen maar de linker oefenen en pas bij 2 voeten de rechter erbij betrekken.
Ik zou overigens het paard voor geen goud vast binden....das vragen om problemen vroeg of laat.....een afgezette ruimte gebruiken zou mijn gedachte zijn om te oefenen.
Losstaand in bijv. een stal (is dat ding toch ergens goed voor :) , maar wel met een losse deur zodat je er zelf uitkan.
Mocht Piet er anders over denken dan horen we dat vast wel

Nick