InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2224 berichten
Pagina 13½ van 149
Je leest nu alle berichten van "Els Kleverlaan"
Volg datum > Datum: vrijdag 16 juni 2006, 15:0816-6-06 15:08 Nr:51830
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen Re:51828
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Schuren Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
Wil schreef op vrijdag 16 juni 2006, 13:46:

> Els Kleverlaan schreef op vrijdag 16 juni 2006, 12:37:
>
>> Wil schreef op vrijdag 16 juni 2006, 12:04:

> Bedankt Els!
>
> Groet,
> Wil.

Google eens op afbeeldingen van de "tulpenboom" of op "Liriodendron", is een soort magnolia in het geel. Magnolia's worden hier meestal tulpenboom genoemd, ook de witte.

Groet, Els.
Volg datum > Datum: maandag 19 juni 2006, 11:2319-6-06 11:23 Nr:51960
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: "Graven" in het water. Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
Hoi allemaal,

Zoals ik op HN al schreef hebben we sinds kort een "waterkuil", "vijvertje" of hoe je het noemen wilt gegraven om Froukje in te zetten zodat haar hoeven niet te droog worden. De gevoeligheid is er niet volledig door verdwenen, maar ze loopt in ieder geval stukken beter dan ervoor.

Wat mij opvalt is, dat de paarden, ook als ze vrijwillig in "bad" gaan, aldoor met hun voorbenen in het water gaan slaan, een soort graafbeweging maken. Zou dit alleen zijn, omdat ze het leuk vinden of zou dit een "natuurlijke" oorzaak hebben? Kan me bijvoorbeeld voorstellen dat, als je veel lawaai in het water maakt, je daarmee roofdieren afschrikt. Weet iemand dit, of zijn er nog anderen met ideeën hierover? Vind het zelf gewoon leuk om over na te denken.

Groetjes, Els.
Volg datum > Datum: maandag 19 juni 2006, 13:4819-6-06 13:48 Nr:51972
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen Re:51969
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Schuren Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
Wil schreef op maandag 19 juni 2006, 13:24:

>>>
>>> Nog even een vraag Els, Scabisix, werkzame stof Lindaan. Hoe
>>> deed jij dit toepassen? Waste jij de paarden ermee? Of alleen

> Wie heeft dit weleens laten doen?
>
> Groetjes,
> Wil.

Hoi Wil,

In de tijd dat ik scabisix gebruikte, schuurden mijn paarden alleen hun staart kaal. Ik maakte een verdunning (vraag me niet hoeveel, ben slecht in dat soort dingen onthouden) en bracht dat aan op de staart, vooral tot op de staartwortel. Het werd niet uitgespoeld. Het schuren stopte dan onmiddelijk. Heb echt geen idee waardoor. De equi-star helpt ook, dus het lijkt me stug dat ze schurft of luis hadden.
Ik heb ook sterk de indruk dat seme heel veel verschillende oorzaken kan hebben. Denk dat het schuren bij die van mij voornamelijk komt door vuil en loszittende haren en die borstel je er bij staart en manen niet zo gemakkelijk uit.
Lijkt me voor ernstige seme-ers dus heel belangrijk de oorzaak te achterhalen maar dat lijkt me vaak heel moeilijk. Onze Willem lijkt me een paard wat er dus wel aanleg voor heeft, gezien zijn afgeschuurde manen en staart toen ik hem kocht. Maar bij mij gaat het tot nu toe met de equi-star erbij erg goed. Bij hem heb ik nooit scabisix gebruikt, want dat had ik toen al niet meer.

Groetjes, Els
Volg datum > Datum: maandag 19 juni 2006, 13:5519-6-06 13:55 Nr:51973
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen Re:51962
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: watergraven Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
eddy DRUPPEL schreef op maandag 19 juni 2006, 11:34:

> Els Kleverlaan schreef op maandag 19 juni 2006, 11:23:
>
>> Hoi allemaal,

> andere graaslanden te bereiken of op de vlucht voor
> roofdieren.In het echte ondiepe oeverwater wordt er na dat
> graven ook al is gerold, dus je weet waar je moet voor opletten
> als je derop zit :-).

Weet ik uit ervaring. Froukje is eens in het duin, met een vriendin van mij op haar rug, midden in een plas gaan liggen. Wist nog net te voorkomen dat ze ging rollen.
Tegen de vliegen en lekker koel, eigenlijk heel logisch. Hoewel ze meestal meer water tegen de omstanders aanschopt dan tegen zichzelf. (Arme John!)
Bedankt voor je antwoord.

Els.
Volg datum > Datum: maandag 19 juni 2006, 13:5819-6-06 13:58 Nr:51974
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen Re:51961
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 'Graven' in het water?! Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
van lennep schreef op maandag 19 juni 2006, 11:33:

> Els Kleverlaan schreef op maandag 19 juni 2006, 11:23:
>
>> Hoi allemaal,

> Gr Esther
>
> ps. nu druk ik op verzenden , en is het onderwerp verdwenen??
> En het onderwerp is verplicht?!!!!

Had Eddy schijnbaar ook last van. Onderwerp staat er nu al drie maal op.
Wij vinden het ook fantastisch om naar te kijken. Froukje trekt er een ongelofelijk fanatieke kop bij en staat te hozen of haar leven er vanaf hangt.
Groetjes, Els.
Volg datum > Datum: dinsdag 20 juni 2006, 10:1020-6-06 10:10 Nr:52065
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen Re:52061
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: watergraven Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 20 juni 2006, 9:27:

> Nick Altena schreef op dinsdag 20 juni 2006, 1:29:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 20 juni 2006, 0:25:

> ook weer een universeel gegeven is , elk dier zal op dezelfde
> manier reageren, niet aangeleerd (kijk kleine ik zal je is
> leren hoe te sterven sé ;-) maar puur instinctmatig dus toch
> moeder natuur ,neen ?

Twee jaar geleden ben ik een paard kwijtgeraakt aan koliek. Hij zakte na een dag lang vechten midden in de nacht voor mijn ogen in elkaar en gaf de geest.
Later heb ik aan mijn veearts gevraagd wat nu de uiteindelijke doodsoorzaak was. Hartstilstand, buikvliesperforatie of i.d. Volgens hem raakt een paard dat extreem veel pijn heeft dus inderdaad in een shock, wat uiteindelijk tot de dood lijdt. Daarom zijn ze bij koliek altijd zo snel met het toedienen van pijnstillers.
Dit verhaal lijkt mij aardig aan te sluiten bij dat van Eddy. En waarom zou de natuur er niet voor zorgen dat een prooidier de pijn niet voelt wanneer hij nog levend opengereten wordt. Zelfs als dit als opoffering voor de rest van de kudde of familie wordt gezien?
Waarom blijven veel mensen kalm in geval van nood en krijg je pas later de zenuwen? Zijn ook chemische processen in het lichaam voor. Lijkt mij volkomen aannemelijk dat dit bij prooidieren ook zo werkt.

Groetjes, Els.
Volg datum > Datum: dinsdag 20 juni 2006, 11:0720-6-06 11:07 Nr:52072
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen Re:52066
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: watergraven Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
Frans Veldman schreef op dinsdag 20 juni 2006, 10:20:

> Els Kleverlaan schreef op dinsdag 20 juni 2006, 10:10:
>
>> En waarom zou de natuur er niet voor zorgen dat een prooidier

> waarover we het hadden.
>
> Groeten,
> Frans

Okay, dan geen wel of niet.
Shock (ben ik op aan het goochelen geweest) kan veroorzaakt worden door erg veel oorzaken. O.a.: extreem bloedverlies, hartproblemen, onderkoeling, extreme pijn, etc. In shocktoestand wordt geen pijn meer gevoeld en verdwijnt het besef van wat er om je heen gebeurt. Ernstige shock leidt tot de dood, omdat de vitale organen niet meer van voldoende zuurstofrijk bloed worden voorzien.

Prooidier wordt aangevallen. Rent voor zijn leven. Wordt gegrepen. Ervaart erg veel pijn. Raakt in shock. Wordt opengescheurt waardoor bloeddruk nog meer daalt en sterft. Het openscheuren voelt hij dan in principe niet meer omdat hij dan al in shock is.

Ja? Nee?

Groeten, Els.
Volg datum > Datum: dinsdag 20 juni 2006, 11:3520-6-06 11:35 Nr:52073
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Vijver en muggen? Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
Hoi allemaal,

Nu de waterpoel die we (tijdelijk) gegraven hebben, zo goed bevalt, willen we bij de herindeling (o.a. heuvel, verhard pad, bak) van ons land ook een definitieve waterpoel aanleggen.
UIt de reacties begrijp ik dat er meer mensen zijn die iets dergelijks voor hun paarden hebben (van Frans en Ilona wist ik het uiteraard al). Nou vraag ik me het volgende af. In de waterpoel staat stilstaand en niet altijd even schoon water. Kan je hierdoor niet een explosie van muggen krijgen? Naar wat ik weet huizen de larven van die beesten het liefst in stilstaand water. Verversen jullie het water regelmatig, of is daar een andere oplossing voor? Of loopt het allemaal niet zo'n vaart?
Benieuwd naar jullie ervaringen.

Groetjes, Els.
Je leest nu alle berichten van "Els Kleverlaan"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2224 berichten
Pagina 13½ van 149
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact