InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
1662 berichten
Pagina 4½ van 111
Je leest nu alle berichten van "Nathalie Lagasse"
Volg datum > Datum: donderdag 9 maart 2006, 10:389-3-06 10:38 Nr:44965
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:44959
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wie wil? Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Piet schreef op donderdag 9 maart 2006, 9:43:

> Nog even een interessante waarneming.
> Don ontschacht, om het netjes te zeggen, op precies de
> zelfde manier op zijn 14de jaar als Shiny ( toen ruim 2)

> Maar dat is mijn vertaling natuurlijk :)
>
> piet
> nah' tuurlijk Natuurlijk

Dit komt volgens mij vaak voor. Een paar jaar geleden stond er in Bit een lezersvraag van een ongeruste eigenaresse die met vrijheidsdressuur haar ruin zag uitschachten en ik herkende dit meteen. Met mijn Cesarke doe ik al sinds onze manegetijd 'spelletjes met voer', clickeren kan ik het niet noemen want dat was in het begin zonder bridge ofzo, maar hij schacht dus ook uit, specifiek bij spaanse pas (niet dat we dat goed kunnen, tis maar af en toe spelen), niet bij neustargetten of gewoon voetjes geven. Ik ben er nog maar zelden eens mee bezig dus veel meer dan deze dingen kunnen we ook niet, ik weet dus niet of het ook bij andere oefeningen zou gebeuren. Oh, en bij het 'gewone' parelli-en gebeurt dit ook nooit of te nooit. Ik heb er nooit sexuele opwinding in gezien, nu is mijn ruintje ook nooit echt in sex geinteresseerd geweest. Toen mijn Lolita voor de eerste en enige keer haar hengstigheid toonde ging hij alleen ruiken en stond belangstellend naar haar show te kijken, meer ook niet. (Waarschijnlijk omdat ie niks deed toont ze haar hengstigheid nu nooit meer, slim gezien)
Hoe dat uitschachten dus verklaard moet worden heb ik geen idee van. Toch iets met ontspanning? Gezien onze spaanse pas nogal haperig is gaat hij soms meer vooruit met zijn voorbenen dan met de achterbenen, hij rekt zich dan eigenlijk uit.
Maar het is wel zo betrouwbaar dat ik, als ik zn piemeltje eens wil schoonmaken (wat ie niet leuk vindt) ik eerst wat spaanse pas ga doen ...
Wie herkent dit nog? En hoe zit dat met hengsten? En als je spaanse pas geleerd hebt zonder voer?

Met vriendelijke groeten,
Nathalie
Volg datum > Datum: donderdag 9 maart 2006, 14:059-3-06 14:05 Nr:44998
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:44948
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wie wil? Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
e m kraak schreef op donderdag 9 maart 2006, 0:51:

> Bedankt voor alle reacties :-D
> Allereerst, dat helpen doen jullie al...gewoon door hier op het
> forum mee te schrijven.
>
> @Pien en Nathalie: ik ben zeer zeker wel geïnteresseerd in
> praktijk, en filmpjes o.i.d. ter discussie werkt misschien wel.
>
> Groeten, Egon

OK, hier moeten we verder over doordenken hoe dat dan precies moet. Want hoe simpeler hoe beter denk ik, toch zeker om te beginnen.
Begin ik lukraak te filmen en zet ik korte filmpjes hier neer ter beoordeling van het op dat moment vertoonde gedrag? bv. Mijn paard en ik benaderen iets engs: hoe gaan we ermee om, hoe lang duurt het eer ze niet meer bang is?(Zal ik eerst nog moeten uitvissen hoe dat gaat: filmpjes plaatsen)
Of geef je een specifieke opdracht (bv. paard in vrijheid ergens over laten springen), ik werk eraan, toon een filmpje van het resultaat en beschrijf wat ik gedaan heb om dit gedrag te bekomen? Dan zal ik bij sommige opdrachten wellicht moeten antwoorden dat het mij momenteel nog aan kennis ontbreekt om die opdracht binnen het jaar te kunnen uitvoeren. :-( Misschien kunnen anderen hier dan juist via het forum mee helpen, wie weet.
Of gewoon schriftelijke beschrijving van een bepaald aangeleerd gedrag (bv. cirkels rond mij lopen) en hoe ik dit aangeleerd heb stap voor stap?
Je zou ook kunnen vergelijken hoe verschillende mensen een zelfde opdrachtje aanpakken (clickeren, parelli, 'normale' dressuur). Misschien kan je ook beoordelen wat de paarden van die verschillende benaderingen vinden (dan zou je om goed te zijn eigenlijk ook de paarden moeten uitwisselen)?
Het lijkt mij dus moeilijk (maar vast niet onmogelijk) om iets te vinden dat simpel genoeg is, waar niet al te veel 'confounding factors' meespelen.
Wat denk je?

Met vriendelijke groeten,
Nathalie
Je leest nu alle berichten van "Nathalie Lagasse"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
1662 berichten
Pagina 4½ van 111
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact