InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
10 berichten
Pagina 1½ van 1
Je leest nu alle berichten van "Lowlandertje"
Volg datum > Datum: woensdag 22 februari 2006, 9:5622-2-06 09:56 Nr:43752
Volg auteur > Van: Lowlandertje Opwaarderen Re:43592
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Onschuldig vraagje Structuur
Lowlandertje
Nederland

Jarig op 5-2

10 berichten
sinds 11-1-2006
Ans Jondral schreef op maandag 20 februari 2006, 15:18:

>> Het soort desensibiliseren waar ik het over had en wat Egon
> systematisch desensibiliseren noemt verloopt anders.
> In het voorbeeld van de spuitbus zou je dan je paard een hele

> de informatie van de zintuigen in de hersenen. En niet bewust.
>
> groetjes
> Ans

Ik heb met deze methode gewerkt en kan het iedereen aanraden. Wel een paar voorwaarden:
- Stevig touw gebruiken en halster (wij hadden een zelfgemaakt touwhalster) voor als het paard gaat hangen > laat het paard dus ook hangen; schenk er geen aandacht aan/ niks zeggen, niet op reageren! Anders weet het paard dat ie met deze aandacht, weer aandacht van jou krijgt en dan stop tenslotte ook de enge 'prikkel' die je aan het geven bent.
- Doe deze oefening wel op een veilige plek waar het paard niet met de benen klem kan komen te zitten en waar hij zich verder niet kan beschadigen. Leg bijv. rubberen matten neer.
- Zorg voor je eigen veiligheid. Wij hadden een paard dat schopte als je z'n benen aaide. Vul een stevige werkhandschoen met zaagsel, knoop die dicht en verbindt hem aan een stevige stok. Jij betast dan van een meter afstand het paard met die handschoen. Het paard trapt ernaar: niks zeggen! Je gaat steeds een stukje verder.langs het been. Als hij eventjes niet heeft geschopt naar de handschoen: uitvoerig belonen en/of stoppen!

De andere sessie's proberen steeds korter te maken; als het paard een tijdje niet vervelend doet naar de handschoen: stoppen met de oefening.
Later overgaan met het voelen/ aanraken met je eigen hand: het extreme schoppen is dan vaak voorbij.

Deze oefening zou je bijv. ook kunnen doen met een plastic zak aan een stok wat herrie maakt met kreukelen. En dit langs het hele lichaam laten gaan. Wel rustig aan beginnen. Het paard moet niet meteen een hartaanval krijgen omdat je overal in 1x op het lichaam zit.
Volg datum > Datum: woensdag 22 februari 2006, 10:0822-2-06 10:08 Nr:43753
Volg auteur > Van: Lowlandertje Opwaarderen Re:43089
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paard in paniek tijdens opstijgen Structuur
Lowlandertje
Nederland

Jarig op 5-2

10 berichten
sinds 11-1-2006
> Misschien is het het eerlijkst voor het paard om dit paard te
> verkopen en een wat ouder, betrouwbaar, rustig en koelbloedig
> paard te kopen die buiten heel ervaren is.

> krijgt om in alle rust en zonder angst allerlei nieuwe dingen
> te leren.
>
>

Sorry, ik ben het volledig met Jose eens. Het is niet zo handig om een jong paard te kopen als je jezelf als angstig omschrijft.
Ik weet dat we hier zijn om advies te geven en dat doen we ook, maar ik wilde mijn reactie toch even kwijt: voor het geval meerdere personen er aan zitten te denken om een jong, onbeleerd paard te kopen, terwijl ze er eigenlijk niet zo veel ervaring mee hebben. Niet doen! Er zijn genoeg beleerde, makke paarden waar je veel mee kunt.
Volg datum > Datum: woensdag 22 februari 2006, 14:4222-2-06 14:42 Nr:43771
Volg auteur > Van: Lowlandertje Opwaarderen Re:43767
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ¡Poep! Structuur
Lowlandertje
Nederland

Jarig op 5-2

10 berichten
sinds 11-1-2006
Els Kleverlaan schreef op woensdag 22 februari 2006, 13:59:

> Huertecilla schreef op dinsdag 21 februari 2006, 12:19:
>
>> Hoe leer ik mijn paard te mesten of urineren op verzoek?

> hengst stond samen met drie merries voor de wagen. Hij tikte
> hem aan met de zweep, floot en het dier liet het lopen. 't Kan
> dus wel...
> Groet, Els.

Bij ons vroeger op de manege was ook een pony die moeite had met plassen. Hij ging dan wel klaar staan maar er kwam voorlopig niks. Dan gingen we met z'n allen fluiten. Dan kwam de urine wel altijd.
Je kan idd proberen door elke keer als het paard urineert, dat je dan zelf fluit, zodat hij dat gaat koppelen. Misschien helpt het na een tijd.
Je leest nu alle berichten van "Lowlandertje"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
10 berichten
Pagina 1½ van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact