InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
11 berichten
Pagina 1½ van 1
Je leest nu alle berichten van "Mandy Taal"
Volg datum > Datum: donderdag 12 januari 2006, 12:3312-1-06 12:33 Nr:40704
Volg auteur > Van: Mandy Taal Opwaarderen Re:40485
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: HELP Hoefbevangen of hoefkatrolontsteking? Structuur
Mandy Taal
Nederland


11 berichten
sinds 24-5-2005
Toch hoefkatrolontsteking!

Vandaag is Hans Arendse weer bij Rowena geweest. Hoefbevangen is ze dus in elk geval niet. Hij heeft met een tang erg hard op verschillende plekken op de zool gedrukt. Hier reageerde ze helemaal niet op.
Ik vrees dat haar oude kwaal: hoefkatrolontsteking toch weer opspeelt.
Ik heb voor een paar weken hoefschoenen op proef om te kijken of ze hiermee minder gevoelig kan lopen.
Wat kan ik nog meer doen dan natuurlijk bepakken (achterkant laag houden) en zoveel mogelijke bewegen?
Voorheen gaf ik haar van de paardendrogist een homeopathisch middel met o.a. MSM zwavel. Is dit inderdaad goed of toch ook een erg duur suikerklontje?
Hoe wordt er gedacht over het inspuiten van gewrischtvloeistof? Twee jaar geleden is dit voor het laatst gedaan, tot nu toe heeft dat dus toch redelijk geholpen.
Sorry voor al mijn vragen maar ik wordt er ook een beetje moedeloos van.
Volg datum > Datum: vrijdag 13 januari 2006, 12:2813-1-06 12:28 Nr:40841
Volg auteur > Van: Mandy Taal Opwaarderen Re:40733
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: HELP Hoefbevangen of hoefkatrolontsteking? Structuur
Mandy Taal
Nederland


11 berichten
sinds 24-5-2005
Inderdaad was het van mij alleen een vermoeden dat bij Rowena de hoefkatrolontsteking weer zou opspelen. Zelf vond ik het ook raar dat ze op zand beter liep en op hele kleine steentjes heel gevoelig.
Gelukkig gaat het al weer een heel stuk beter. Ze kan nu blootvoets weer een beetje lopen, maar nog steeds wel heel erg gevoelig. Gisterenavond heb ik een heel stuk met haar gewandeld met schoenen aan. Ze was toen weer helemaal happy en heeft een deel van de terugweg naast me lopen dansen.
Ik kijk even aan of de gevoeligheid gewoon overgaat. In de tussentijd kunnen we met de leen schoenen in elk geval weer even uit de voeten.
Volg datum > Datum: dinsdag 9 januari 2007, 15:479-1-07 15:47 Nr:72763
Volg auteur > Van: Mandy Taal Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Niet meer kunnen lopen na bekapping Structuur
Mandy Taal
Nederland


11 berichten
sinds 24-5-2005
Ruim 1,5 jaar bekap ik de hoeven van mijn paardje Rowena zelf. In het begin en zo nu en dan laat ik een natuurlijk bekapper bij ons in de buurt controleren of het goed gaat. Zo ook afgelopen zaterdag. Rowena heeft altijd al een beetje bokhoeven gehad. Hij vond nu dat haar voorhoeven toch te steil waren en heeft daarom meer van de hielen afgehaald. Ze kan nu na de bekapping vanaf zaterdag haast geen stap meer verzetten. Is dit normaal? Wat kan ik doen om haar door deze pijnlijke periode te helpen? Moet ik juist wel of niet lopen en op het harde of zachte? Ik heb elke dag toch geprobeerd een klein stukje te wandelen. Maar het is toch wel erg zielig. Ze wil liever geen stap verzetten (eigenlijk ook niet in de bak op het zachte).

Het probleem met Rowena is dat ze aan haar voorbenen hoefkatrol heeft en een cyste in het bot van haar achterbeen. De laatste tijd ging het gelukkig best goed. Ik ben ook erg blij met onze uitloop en schuilstal die we deze winter voor het eerst in gebruik hebben. De uitloop is voor het grootste deel voorzien van klinkers. Hier kan ze nu echter haast niet op lopen. Gelukkig hebben we het deel van de schuilstal voorzien van rubber tegels. Hier kan ze nu tenminste nog zonder al te veel problemen lopen.
Volg datum > Datum: woensdag 10 januari 2007, 10:4210-1-07 10:42 Nr:72830
Volg auteur > Van: Mandy Taal Opwaarderen Re:72782
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Niet meer kunnen lopen na bekapping Structuur
Mandy Taal
Nederland


11 berichten
sinds 24-5-2005
Piet schreef op dinsdag 9 januari 2007, 18:47:

> Wat zegt de bekapper ervan ?
>
> Piet

De bekapper komt vanavond kijken. Hij denkt inderdaag ook aan spierpijn i.v.m. de wijziging van stand. To be continued.

Mandy
Volg datum > Datum: donderdag 11 januari 2007, 11:1511-1-07 11:15 Nr:72993
Volg auteur > Van: Mandy Taal Opwaarderen Re:72969
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Niet meer kunnen lopen na bekapping Structuur
Mandy Taal
Nederland


11 berichten
sinds 24-5-2005
Vervolg:

Gisterenavond is de natuurlijk bekapper komen kijken. Heb je wel eens gehad dat je voor iets naar de dokter/tandarts ging en toen nergens meer last van had. Nou zo was het gisteravond (gelukkig) ook. Rowena kon eigenlijk weer vrij normaal lopen op hard en zacht.
De eerste paar dagen dacht ik dat het wel over zou gaan. Maar toen ze na 4 dagen nog geen pas wilde zetten, was ik toch wel erg ongerust geworden.
Volgens hem lag het toch aan spieren/pezen. Haar pezen waren namelijk nog erg gevoelig. De volgende keer moeten we in elk geval maar heel voorzichtig kleine veranderingen aanbrengen.
Volg datum > Datum: donderdag 1 februari 2007, 10:331-2-07 10:33 Nr:76047
Volg auteur > Van: Mandy Taal Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: NB niet zonder problemen Structuur
Mandy Taal
Nederland


11 berichten
sinds 24-5-2005
Mijn zus en ik hebben onze paarden bijna 2 jaar geleden na he volgen van de cursus van Frnas en Ilona van de ijzers afgehaald. De eerste keer hebben we een natuurlijk bekapper laten komen. Hij komt nog regelmatig om te kijken of alles goed gaat. Verder houden we het zelf bij.
Met mijn oude paardje ging het eigenlijk gelijk heel veel beter. Ze had hoefkatrolontsteking maar zonder ijzers had ze nergens last van. Ze had harde goede hoeven en was op alle soorte ondergrond ongevoelig.
Met het arabiertje van mijn zus ging het allemaal wat minder goed. Hij heeft verschillende keren een hoefzweer gehad en zijn zool was ongeloofelijk dun. Hij heeft een periode gehad dat hij niet kon lopen en de veearts zijn hoef met hoefzweer in het gips heeft gezet.
Omdat hij op verharde grond erg gevoelig was hebben we hoefschoenen laten aanmeten.
Omdat ook het natuurlijk houden een vereiste is voo goede hoeven hebben we een schuilstal met verharde uitloop gemaakt. Het arabiertje van mijn zus loopt op verharde grond nog steeds gevoelig. Zijn stand is wel ongeloofelijk verbeterd. Hij had enorme platvoeten (verbrede wiitte lijn). Nu zien zijn voeten er echt mooi uit. Ook is duidelijk een nieuwe (hardere) rand te zien. We vermoeden dat deze rand is gegroeid vanaf dat ze op de verharde uitloop staan.
Nu is het mijn paardje helaas helemaal mis. De natuurlijk bekapper is geweest en heeft haar iets minder steil gezet (ze heeft altijd een beetje bokhoeven gehad). Ze kon daarna een aantal dagen haast niet lopen. Toen het net weer goed ging heeft ze vanwege de storm erg veel op de verharde ondergornd heen en weer gerend. Sindsdien is het een drama. Ik dacht dat de gevoeligheid wel over zou gaan. Omdat ik niet meer kon aanzien dat mijn paardje zoveel pijn heeft, heb ik gisteren de veearts laten komen. Ze constateerde een dunne zool (ze kon de zool met een tang indrukken). Nu moet ze met pijnstiller en ontstekingsremmer 1 a 2 weken op stal.
Hoe kan het dat we alles netjes volgens de natuurlijk methode doen en ze nu dan toch dunne zolen blijkt te hebben? Wat kunnen we nog meer doen? Op advies van de natuurlijk bekapper geven we ze nu wel ook alle twee magnesium.
Ik ben echt overtuigd dat NB een goede manier is van bekappen. Maar had deze problemen van te voren niet verwacht.
Volg datum > Datum: dinsdag 6 februari 2007, 13:336-2-07 13:33 Nr:76623
Volg auteur > Van: Mandy Taal Opwaarderen Re:76048
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: NB niet zonder problemen Structuur
Mandy Taal
Nederland


11 berichten
sinds 24-5-2005

Frans,

Bedankt voor je reactie. Dat dunnen zolen niet echt alarmerend zijn, is gelukkig weer een beetje een geruststelling.

De afeglopen weken heb ik Rowena slechts een halfuurtje per dag aan de hand laten eten. Ik neem aan dat dat niet echt kwaad kan.

Ik had al wel het idee dat het een beetje een standaard verhaal was van de veearts. Maar dat ze zonder pijn weer een beetje kan opknappen vind ik toch ook wel belangrijk. Qua dosis pijnstiller heb je gelijk. Ik moet ook weer oppassen dat ze niks meer voelt en daardoor juist teveel gaat lopen.

Wat is het probleem van Cortison in ontstekingsremmer? Op de zakjes staat geen samenstelling maar zal het aan de veearts vragen.

Ik geloof dat onze nb'r niet echt een grote fout heeft gemaakt. Als je kijkt wat hij eraf heeft gehaald (circa 4 mm) is dat niet echt schokkend. Rowena heeft veel problemen met haar benen en blijkbaar heeft een kleine verandering grote gevolgen hebben.

De verharde uitloop hebben we sinds september/oktober in gebruik. We hebben het ook een tijdje opgebouwd door ze hier eerst alleen 's nachts neer te zetten en overdag in het land en vervolgens pas hele dagen. Ik heb daarom wel het idee dat ze al aardig gewend zijn. Maar blijkbaar maakt het nogal uit of ze rustig staan of erg druk heen een weer rennen zoals tijdens de storm.

Ik had ook al aan hoefschoenen gedacht. Gezien de vorm van haar hoeven zullen ze toch echt op maakt gemaakt moeten worden. Helaas duurt dit weer een paar weken. Maar misschien kan ik de tussentijd wel leenschoenen gebruiken.
Ik heb nu gekozen voor een compromis. Overdag staat ze op haar verharde uitloop met gedeeltelijk rubbertegels en 's nachts staat ze op stal. Ik heb toch het idee dat ze dan lekkerder kan liggen om haar voeten te ontlasten.

Groetjes Mandy
Volg datum > Datum: maandag 29 september 2008, 11:0529-9-08 11:05 Nr:142923
Volg auteur > Van: Mandy Taal Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Weer een hoefzweer. Wat doen we fout? Structuur
Mandy Taal
Nederland


11 berichten
sinds 24-5-2005
Mijn 4 jarige arabier heeft weer een hoefzweer. Twee weken terug had ze een zweer in haar rechter achterhoef. Nu heeft ze een zweer in haar linker voorvoet. Bij de zweer in haar achterhoef was het al snel duidelijk dat het om een zweer ging. Gelukkig brak de zweer al snel uit in de kroonrand na het verbinden met Alimintex. De zweer in haar linkervoorvoet was wat minder duidelijk. Haar pees werd dik waardoor ik dacht dat ze een peesblessure had. Ik heb daarom de dierenarts laten komen. Op de dag dat de dierenarts kwam bleek het toch een zweer te zijn die ook in de kroonrand een uitweg had gevonden. De dierarts wilde gelijk onder in haar hoef gaan snijden. Ik heb aangegeven dat ik dit niet wilde en dat het niet nodig was omdat de zweer al was uitgebroken. Ook wilde hij drie dagen antibiotica geven. Ook hiervan heb ik aangegeven dat ik dat niet wil. Toen ik naar de oorzaak van de hoefzweren vroeg zei hij dat het kon komen doordat we natuurlijk bekappen. Hoefijzers zouden het probleem kunnen verhelpen.

Ik ben blij dat we dankzij paard natuurlijk beter weten. Toch is het erg moeilijk als je een dierenarts laat komen die zulke andere ideeen heeft. Je zou er eigenlijk vanuit mogen gaan dat hij de expert is.

Ik vraag me wel af wat nou de oorzaak is van al die zweren. Dit is al de derde in het jaar dat ik haar heb. Ze heeft nooit ijzers gehad. Ze staat 's zomers dag en nacht in het weiland en 's winters in een deels verharde uitloop met schuilstal. Ze heeft de hoefzweren altijd in het weide seizoen gehad.
Ik denk er toch aan om hoefschoenen aan te schaffen. Op het asfalt waarop we rijden liggen veel steentjes waar ze gevoelig op loopt.

De arabier van mijn zus heeft ook een dramatisch verleden qua hoefzweren. Bij hem braken ze echter niet zo snel uit en kreeg hij hele dikke benen. Met als gevolg dierenartsen die gingen snijden, antibiotica gaven etc. Sinds de 4 jaar dat hij natuurlijk bekapt wordt is dit het eerste jaar zonder problemen. Bij Erik Laarakker is geconstateerd dat hij de ziekte van cushing heeft en daardoor problemen met zijn suiker balans. Hij krijgt nu medicijnen en staat maar maximaal 6 uur op het weiland. Blijkbaar toch een probleem van binnenuit.

Hebben jullie nog ervaringen en tips om hoefzweren te voorkomen? Wat de oorzaak is etc?
Volg datum > Datum: dinsdag 30 september 2008, 12:5730-9-08 12:57 Nr:143129
Volg auteur > Van: Mandy Taal Opwaarderen Re:141468
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: doorbreken ontsteking?? Structuur
Mandy Taal
Nederland


11 berichten
sinds 24-5-2005
Klinkt precies zoals de hoefzweer van mijn paard. Ik week de hoef nu 1 of 2 keer per dag 10 minuten in de soda om het schoon te maken.
Je leest nu alle berichten van "Mandy Taal"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
11 berichten
Pagina 1½ van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact