Huertecilla schreef op zondag 4 december 2005, 9:45:
> Sandra Boshuizen schreef op zaterdag 3 december 2005, 17:12:
>
>> Hallo Huertecilla

Ik geef het toe. Ik ben jaloers. Ik dacht dat wij een heel mooi stekje hadden gevonden hier in het zuidwesten van Friesland. Grote boomgaard waar mijn paardje staat. Eigen meertje. Maar jouw plekje is schiterend. Waar zitten jullie ergens? Is dat in de Pyreneeën?
Ik heb nog een vraagje over de bittles bridle. Als ik een gewoon halster neem en ik maak bij het bovenste oog een touw of een riem vast aan beide kanten, laat ze kruislings onder de kin doorlopen en haal ze door het onderste oog, en maak daar vervolgens de teugels aan vast. Heb ik dan hetzelfde effect als met de bitless briddle? Ik begreep uit de test van Ilona en Frans dat de BB trekt achter de oren. Als ik zelf iets in elkaar knutsel zoals ik net heb omschreven omzijl ik misschien dat probleem. En hoe strak moet ik de neusriem dan zetten? Zit die los of heb je hem strak (twee vingers tusssenruimte).
Als ik met Bright voor de kar loop is ze voorbeeldig. Ze loopt eigenlijk helemaal op mijn stem zonder dat ik de teugels hoef te gebruiken. Oké, rechtsaf en linksaf moet ik met de teugels aan geven. Maar enkel openen van de teugel is al voldoende. Maar als ik wil stilstaan of van draf naar stap hoef ik alleen maar "Hoo." te roepen en zonder dat ik de teugels inhoudt doet ze het gevraagde. Ik denk dat ze daarom perfect op een BB kan lopen. Er is echter een maar. Als we voor de drukke provinciale weg staan en er komt een trekker achterop met een grote oplegger met flink veel buizen en rommel wat lawaai maakt. Springt ze in een paniekreactie zonder verder op of om te kijken zo de weg op ongeacht de vrachtwagens die langs scheuren. Ik moet dan echt aan de teugels hangen zodat het bit in haar mond trekt en ze weer bij haar positieven komt. Zijn dit soort situaties ook met de BB op te vangen? Oefent het genoeg druk uit?
Oh en Huertecilla, ik wil even mijn exuses maken dat ik in een eerder bericht zo fel naar jou toe reageerde. Dat was niet nodig. Je wilde alleen maar helpen. Sorry.
Groetjes,
Sandra Boshuizen