InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
166 berichten
Pagina 3½ van 12
Je leest nu alle berichten van "Wendy-hb"
Volg datum > Datum: maandag 4 juli 2005, 8:034-7-05 08:03 Nr:28743
Volg auteur > Van: Wendy-hb Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Isabella's hoef Structuur

Wendy-hb
Nederland


166 berichten
sinds 25-5-2005
Hoi allemaal,

Ik zou toch graag bijgaande foto aan jullie willen tonen om wat te laten zien. Hij is van Isabella's voorhoef ca een week geleden gemaakt na een rit van 2 uur op vnl. harde weg.



Hele winter ben ik veelvuldig aan het lopen geweest op harde ondergrond; hoeven sleten mooi egaal af en werden eigenlijk erg goed (vond ik zelf), maar nu ik aan het mennen ben zonder schoenen krijg ik dit als bijgaande foto ... de toon slijt harder dan de hielen.

Gisteren heb ik (nu hoeven zachter waren) de hielen dan ook flink ingekort, maar van de toon ben ik geheel afgebleven. Zelfs de voetas was gebroken viel me op.

Omdat ze niet dagelijks voor de wagen staat (hooguit 3 uur per week), kunnen haar hoeven zich volgens mij nooit aanpassen voor dit werk, want ik ben nog altijd van mening dat ze anders loopt voor de wagen als gewoon zonder iets (noch op de rug, noch achter haar aan).

Hoe kan ik deze overmatige slijtage voorkomen aan de toon???

Groeten
Ingrid
Volg datum > Datum: maandag 4 juli 2005, 8:054-7-05 08:05 Nr:28744
Volg auteur > Van: Wendy-hb Opwaarderen Re:28743
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Isabella's hoef Structuur

Wendy-hb
Nederland


166 berichten
sinds 25-5-2005
Oeps beetje erg grote foto ......

Overigens aanvulling ... de zolen waren toen zo hard dat ik zelfs die schilfers er met een renet niet afkreeg ... zoals eerder opmerkt bij andere weersomstandigheden is de zool nu weer schoon en ontdaan van dat soort schilferlagen.
Volg datum > Datum: maandag 4 juli 2005, 10:084-7-05 10:08 Nr:28751
Volg auteur > Van: Wendy-hb Opwaarderen Re:28750
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jumping/endurance/... Structuur

Wendy-hb
Nederland


166 berichten
sinds 25-5-2005
Diestelmans Liesbet schreef op maandag, 4 juli 2005, 10:01:
> Ik heb deze avond les over hoefbeslag bij het mennen, en ik kan
> je zeggen dat ik ga reageren op de ijzers, maar wat kan ik
> aanhalen een shet zonder ijzers, daar lachen ze mee....

Ze lachen sowieso om mennen met een shet ... maar goed dat terzijde.

Hoefschoenen bij het mennen is overigens in wedstrijden wel toegestaan. Het probleem is dat dit in officiele spring/dressuurwedstrijden geloof ik niet mag.
Maar iemand waar ik vroeger contact mee had over hoefschoenen reed veel regionale springwedstrijden met schoenen.

Het is ook in deze weer een kwestie van "onbekend maakt onbemind" en daarom moet er meer bekendheid aan komen.

Ik ga regelmatig als ik eens lees dat in de buurt dressuurwedstrijden zijn met Isabella lang met schoenen uiteraard en er is altijd wel iemand met volop belangstelling. Het valt me op dat velen geeneens weten hoe die schoenen eruit zien en hoe het vastzit. Wel over gehoord, maar al veroordeeld zonder dat ze weten wat het is ... (helaas).

Daarbij op de pensionstal waar ik wekelijks komen lopen veel onbeslagen paarden en pony's die ook op officiele wedstrijden lopen; alleen zijn die traditioneel onbeslagen, maar goed, het kan dus wel onbeslagen dressuur lopen (tja waarom ook niet he :-) )

Groeten Ingrid
Volg datum > Datum: dinsdag 5 juli 2005, 17:575-7-05 17:57 Nr:28830
Volg auteur > Van: Wendy-hb Opwaarderen Re:28824
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Les gehad in hoefbeslag... Structuur

Wendy-hb
Nederland


166 berichten
sinds 25-5-2005
Diestelmans Liesbet schreef op dinsdag, 5 juli 2005, 14:30:

> Amai was me dat gisterenavond wat...

> En als laatste maar niet minst:
> wie riskeert het om zijn paarden zonder ijzers te mennen...
>
> Ik heb dus een niet fijne les achter de rug:
> er is nog veel werk aan de winkel voor er verandering gaat
> optreden in deze materie,

Ja haha, ik had dit al ontdekt inderdaad dat er in het menwereldje nog veel meer ijzers worden gebruikt dan in de overige paardensectoren. Tis ook zo logisch he ... je rijdt op harde weg dus heb je ijzers nodig; zie het voorbeeld dat die man gaf met die paardenhoef over de muur schrapen.

Maar ja vooralsnog kan ik ook nog niet zeggen hoor dat ik een blootvoetse menner ben. Ik ga met de recente ervaringen omtrent Isa's hoefjes toch maar weer terug naar met hoefschoenen mennen .. dus wel bescherming.

En schuren op de hoef kan niet, maar dat is weer een typische uitspraak van iemand die wel van iets gehoord heeft, maar het niet kent :-)

Groeten
Ingrid
Je leest nu alle berichten van "Wendy-hb"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
166 berichten
Pagina 3½ van 12
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact