Decrock Hilde schreef op woensdag, 8 juni 2005, 21:26:
> Peter Donck is bij mij langsgeweest, samen met Rik Gadeyne. Het
> was een leerrijke samenkomst die heel goed is meegevallen. Petje
> af voor beide mannen.
jullie zien het, het is gebeurd !
We zijn elkaar niet met hoefmessen te lijf gegaan, we hebben mekaar niet met smeedhamers op de kop geklopt ! We hebben er als twee voorname heren van gedachten gewisseld.
Rik heeft eerst de nieuwe aanwinst "Draconius" gekapt, of was het Darconius, of Dacono ...Tara zeg jij het maar.
Een tobianp-pinto van 9, volgens de vorige eigenaar 4 maand van de ijzers af, met goeie voetjes, maar er mocht wel een stukje af, wat ook gebeurd is, tot ie weer perfekt op zn 4 witte benen stond.
Daarna Romantique weer aan de beurt, vooraan heeft hij (jaja het is een hij ) platte zolen, maar toch nog degelijke stralen.
Het droge weer heeft de hoornwand en straal al harder gemaakt, maar door de vlakheid van de zool kon er niet teveel van de hoornwand af, voorlopig dus enkel de mustangrol weer opgerold.
De 'goeie' voet zit nu in verband wegens een door de veearts uitgesneden hoefzweer. Verband eraf en de wonde bekeken. Ik had maandag het verband er al afgehaald en vernieuwd. Toen was de wonde nog erg vers en roze, nu gaat de kleur al meer naar gelig zoals de rest van de zool-onderhuid, maar er is wel nog wat tijd nodig om de wonde te laten uitgroeien. Het verband tegen vuil en steentjes, voor de rest veel bewegen op de wei en als het kan gaan stappen op vlak asfalt ! Ontsmetten met isobetadine of iodiumtinctuur, of zinkzalf die het cicatrisatieproces goed ondersteunt.
De achtervoeten zijn eerder smal met een te lange toon, de toon dus goed opgeraspt en gerold. Verder zaten er rechtsachter verschillende 'dode' hoefzweren met zwarte smurrie (geronnen bloed zoals bij een blauwe nagel) zo ongeveer ter hoogte van alle oude nagelgaten die nu zowat helemaal zijn afgegegroeid. Rik heeft ze weggesneden tot op de goede zool . Foto's en meer kommentaren kunnen jullie binnenkort lezen op zn site
www.rikgadeyne.be.Besluit : we denken alledrie dat we op de goede weg zijn, voor de
hoefkatrolvoet onder voorbehoud van de aard van de 'ontaarding' van het straalbeen, maar we zien wel, iedereen duimen vanaf nu, voor het hogerbelang van de paardenmassa !
Zelf zou ik de mustangrol wat groter maken en een tikkeltje verder durven raspen, dat weet Rik. We kijken nu eerst hoe alles evolueert. Voor Romantique is het écht "de overgang", een echt heelingsproces met alle jammerlijke pijn vandien, maar de kompensatie in liefde van Hilde is groot ! dus dat moet goedkomen !
Konklusie : ondanks de overrompelende berichtenstorm (shame on me, of juist niet) bij zijn aantreden is Rik één van de weinige hoefsmeden de de stap durft zetten naar ijzerloos en aan paarden en overtuigde mensen de kans wil geven om dit in de praktijk te bewijzen ! Ook zn leerlingen aan wie hij hoefverzorging onderwijst staan open voor de blote-voeten, dus de toekomst ligt open ! allen daarheen !
groetjes,
Peter (van sturm-und-drang !)