InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2 berichten
Pagina 1 van 1
Je leest nu alle berichten van "tess van montfort"
Volg datum > Datum: woensdag 12 november 2014, 6:0812-11-14 06:08 Nr:269127
Volg auteur > Van: tess van montfort Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: rijstvoeding? Structuur
tess van montfort
ridderkerk
Nederland

Jarig op 20-8

2 berichten
sinds 12-11-2014
Recent in hoefslag gelezen over rice and shine. Iemand hier ervaring mee? Omdat ik mijn paard van krachtvoer wil halen maar zij altijd vitamine e tekort heeft zoek ik nog iets om dit in te voeren.

uitleg van hun site:

Waarom rijst

Rice Bran (het beste van rijst) is de snelst en best verteerbare graansoort ter wereld !

Het welzijn van uw paard wordt bepaald door de juiste voeding, de levensomstandigheden voor uw paard en de relatie met de eigenaar. Als het om voeding gaat biedt CopRice (exclusief geïmporteerd door Rice and Shine) exact de juiste voedingsstoffen en zorgt voor een optimale werking van de darmflora; het allerbelangrijkste voor een paard !

De werking van 'stabilized rice bran' (buitenste vlies en de kiem van een rijstkorrel) is uniek omdat deze al in de dunne darm van een paard wordt verteerd en daarmee de micro-organismen in de dikke darm niet aantast. Deze heeft het paard nodig om ruwvoer optimaal te verteren en alle voedingsstoffen op te nemen. Het paard maakt hierdoor ook zélf extra vitaminen en enzymen aan. Bovendien is rice bran, met een hoge concentratie RIJSTOLIE, een traagwerkende energie verstrekker voor het paard. Dit in tegenstelling tot het huidige krachtvoer.

De "energiestof" in ruwvoer is cellulose, terwijl bij krachtvoer de belangrijkste energieleverancier uit zetmeel (of zelfs suiker) bestaat. Een snelle energie verstrekker dus ! Dit geeft onnodige belasting voor de spijsvertering van een paard en tast de micro-organismen in de dikke darm aan, die juist nodig zijn voor de opname van alle voedingsstoffen (met name uit ruwvoer).

Alle paardenvoeders van CopRice hebben 'stabilized rice bran' als grootste bestanddeel, gewonnen uit 'eerlijke' rijst en al meer dan 30 jaar deskundig verwerkt in het beste paardenvoer. Nu verkrijgbaar als totaalvoer of -component (91% geextrudeerde rice bran) en als totaal voer (60 tot 70% rice bran, aangevuld met vitaminen, mineralen, specifieke anti-oxidanten en calcium carbonaat).

Rice bran is nodig omdat....;

Er zijn in Nederland (op enkele uitzonderingen na) geen paarden die uitsluitend door middel van bestaande voercomponenten, alle essentiële voedingsstoffen binnen krijgen. De paardenweide is vaak overmatig bemest, bevat te weinig natuurlijke kruiden, wordt vaak bespoten, en er lopen meestal te veel paarden op te weinig grond. Hierdoor is de wormbesmetting vaak erg hoog. De verschillende leveranciers van paardevoer proberen de kostprijs per kilogram voer zo laag mogelijk te houden, waardoor de toevoeging van de juiste voedingsmiddelen ontoereikend is. Overige componenten zoals mais, pulp, kuil, etc bevatten veel snelle energieleveranciers, die erg belastend zijn voor de darmflora. Rice bran kent dit nadeel als belangrijke energiebron niet.

Wat wij met name terug zien in de paarden die dagelijks gevoerd worden met CopRice producten is dat vele vage klachten tegelijkertijd verdwijnen. Het effect van de verbeterde darmflora, heeft een enorme impact op het zelfgenezend vermogen van het paard. De resultaten van het voeren van CopRice zijn reeds verbluffend. Lees meer over de vele voordelen van dit unieke paardenvoer bij "Bestel nu"

Omdat ik mijn paard van krachtvoer wil halen maar zij altijd vitamine e tekort heeft zoek ik nog iets om dit in te voeren.
Volg datum > Datum: zondag 16 november 2014, 0:4616-11-14 00:46 Nr:269150
Volg auteur > Van: tess van montfort Opwaarderen Re:269129
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: rijstvoeding? Structuur
tess van montfort
ridderkerk
Nederland

Jarig op 20-8

2 berichten
sinds 12-11-2014

thx.
Ik zou willen overschakelen op bietenpulp maar probleem is dat ik niet elke dag naar mijn paard kan (werkgerelateerd) en de stal dit moet geven. bietenpulp moet toch klaargemaakt worden dus dat is een beetje een probleem. maar las dat luzerne en zemelen ook een optie zijn.
Ja ze had tijdens de laatste bloedcontrole (was in voorjaar) een seleniumtekort. Vitamine e moet ik altijd bijgeven want anders heeft ze een tekort (vaak bij quarters) dus ze krijgt dit in onderhoud.
Je leest nu alle berichten van "tess van montfort"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2 berichten
Pagina 1 van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact