Sjoukje
't Harde
Nederland
Jarig op 24-1
Eerst even een inleidend verhaaltje..
Ik ben Sjoukje en heb 2 jaar terug de cursus Natuurlijk Bekappen gevolgd. Voorheen had ik helaas niet de mogelijkheid om dit op mijn eigen paarden toe te passen. Nu staat ons oudste paard aan huis en heb ik deze mogelijkheid wel. Het gaat om een 19-jarige merrie, Fee, die al jaren niet gereden wordt vanwege ernstige artrose (wist ik toen maar wat ik nu weet..). Fee heeft altijd slechte hoeven gehad met veel scheuren. Sinds een aantal maanden wordt ze 'natuurlijk' bekapt door een bekapper uit de buurt en hoewel haar hoeven er zeker beter uit zien dan voorheen, ben ik niet tevreden. De bekapper is ons aangeraden door de eigenaar van het pensionpaard wat we momenteel hebben staan en is dus niet zelf uitgezocht.
Een aantal problemen die mij opgevallen zijn:
* De bekapper komt om de 6 weken.
* Slechts 2 dagen na de bekapping zijn de steunsel al zichtbaar te lang!
* Er is in de toon van beide voorhoeven een inkeping gemaakt, volgens de bekapper omdat daar schimmels zaten die weggesneden moeten worden.
* De toon is te lang gelaten.
Ik geloof zelf niet dat een inkeping in de toon enig nut zou kunnen hebben, maar misschien weet iemand hier op het forum of dat een vaker gebruikte methode is? Bovendien lijkt het mij dat de toon sowieso te lang is als het mogelijk is een inkeping te maken!
Ik zou haar graag zelf willen bekappen, maar ik durf niet goed. Ook omdat de cursus alweer zo'n tijd geleden is. Ik wil dus graag hulp van een ervaren bekapper, maar zeker niet van de bekapper die nu komt! Ik hoop op wat advies!