InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
11 berichten
Pagina 1½ van 1
Je leest nu alle berichten van "Helen1"
Volg datum > Datum: vrijdag 4 november 2011, 20:304-11-11 20:30 Nr:239092
Volg auteur > Van: Helen1 Opwaarderen Re:239077
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: angst voor aanstormende koeien Structuur

Helen1
België


11 berichten
sinds 5-5-2011

hallo
inderdaad ook al gemerkt dat het afhankelijk is van het karakter van het paard. Meestal doe ik luchtig en/of laat ik even kijken. Het paard is heel stressgevoelig, misschien bevestig ik net de angst door er aandacht aan te geven?? Hij had dit echter al voor hij bij ons kwam, het zat er al in van vroeger...en ik dacht, ach na een tijd lekker 24u/24u in de wei met soortgenoten, zal hij wel kalmeren.
Hij heeft hartruis volgens de DA, kan dit mss een aanleiding zijn van het stressgedrag?
Hij mag wel lichte 'arbeid' doen, dat zou goed voor hem zijn (volgens DA), paard is 6jaar nu.

De andere kleinere pony , die is nog nooit van iets echt geschrokken, en we geven er gewoon geen aandacht aan als die toch eventjes schrikt. Haar reactie is mild, gewaarloosbaar.
De andere reageert dus heftig (heel luid briesen), zodanig vb dat mensen in de straat mee schrikken "oh la la... " en hun bezigheden staken, zoals auto afsproeien. (vind hij ook eng uiteraard)... terwijl vraag ik om er niet mee stoppen aub... :-(
Ik heb ook al enkele keren een elastische bandage achter z'n kont bevestigd, vastgemaakt aan de longeersingel, à la Tellington-Jones, om hem zo een beter lichaamsgevoel te geven, maar ik merkte weinig verschil. Op de bandage reageerde hij eerst wantrouwig , maar hij was het gevoel snel gewend.

Wat ik NIET wil , is dat er versneld wordt en dat hij er voorbij rent aan, dit is echter wat het paard het allerliefst zou willen doen. Dus gewoon laten bewegen , heb ik ook al als advies gekregen (van enkele eerder 'traditionele' paardenmensen), laat hem eens goed doorrennen , hij zal het wel vanzelf beu worden...dus gaat hij harder, dan vraag jij om NOG harder te gaan...of zet hem aan het werk en doe zelf vervelend (lastige opdracht geven)
Wat ik doe onder zadel, dat is inbuigen (one-rein stop) gevolgd door 'disengaging hindquarters', maar de spanning blijft steeds, zodanig dat hij toch nog bokt achteraf.
Maar momenteel rij ik er al een tijdje niet meer mee, ik wil eerst dat hij aan de hand rustiger wordt.

Wat ik ook al (van diezelfde 'tradi'mensen) als advies kreeg: als je hem telkens laat kijken en een pauze gunt, dan beloon je net het schrikgedrag (pauze = beloning).
De coole pony als voorganger gebruiken is een goed idee, echter ik ga meestal in m'n eentje op stap en ik heb ze nog niet samen meegeleid. Ik ga dit zeker eens doen.
bedankt voor jullie tips
groeten
Helen
Volg datum > Datum: maandag 7 november 2011, 9:147-11-11 09:14 Nr:239264
Volg auteur > Van: Helen1 Opwaarderen Re:239216
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: angst voor aanstormende koeien Structuur

Helen1
België


11 berichten
sinds 5-5-2011

Hoi
bedankt voor alle reacties!
Gisteren hebben we een tocht gemaakt, onder zadel, met m'n lesgeefster en haar paard vooraan. En ja hoor, natuurlijk voorbij de koeienwei en andere ENGE dingen :-M
Mij doen die koeien echt niks hoor, maar m'n paardje ging heel stijf lopen, keihard was hij, hoofd omhoog. Wat ik deed is rustig blijven (buik)ademen, in de hoop dat hij dit ook ging doen.
Die koeien lagen rustig te herkauwen. We waren de wei voorbij, ik was de koeien al echt al vergeten, oeps sprong het paard toch nog even naar voren opzij (rug wegdrukkend), want die koeien BEWOGEN , inderdaad ze waren op dat moment achter ons rechtgestaan. We hebben eens gelachen....maar inderdaad er was een moment dat m'n concentratie even verslapte, m'n lesgeefster en ik waren een kort babbeltje aan het doen. Terwijl keek paard heel de tijd nog achteruit naar de koeien dus...
By the way, zijn eigen wei grenst aan een koeienwei, maar dat zijn andere koeien... ;-)

Dat klopt, van die concentratie, als ik vb gebeld wordt op m'n gsm en ik neem aan (vb tijdens grondwerk), dan wil m'n paard zelfs niet verder stappen, echt staken doet hij dan, zolang ik praat aan de telefoon. Ik ben dan niet geconcentreerd genoeg in z'n ogen , dus wil hij gewoon niet meedoen ! In mijn ogen kan ik best wel multi-tasken, maar hij vindt dat niet ok.

Enfin, gisteren op wandeling kwam na een half uur eindelijk z'n zucht (die hoor ik graag) en kreeg ik z'n ontspanning kado, dat zat ook wel lekkerder en het werd een leuke tocht.

Wat het paardje ook soms doet in een schrikmoment, da's omvallen ! Nog niet onder zadel gebeurd, wel aan de hand. Gewoon 'uitschuiven' doet hij dan en zit dan schuin op z'n kont. Hij weet dan geen blijf met zichzelf denk ik dan, hij kan niet wegrennen, want ik sta daar. Ik stuur hem uit m'n ruimte, omdat ik niet wil dat hij tegen mij loopt. Dan is het al 3 keer gebeurd dat hij valt, terug recht krabbelt, en dan is er ineens niks meer aan de hand... raar zicht hoor (ik las in een boek van Voest : de 4 F reacties flight / fight / freeze / faint, dat laatste is dus het 'flauwvallen' wat ik zie bij hem) Onder zadel laat ik hem dus liever even vluchten, dan dat hij omvalt met mij erop. =-) Het is wel gek gezicht, hij is best wel stoer van uiterlijk, stevig gebouwd en al, maar echt een 'watje' hoor.
groeten
Helen
Volg datum > Datum: dinsdag 14 februari 2012, 22:1814-2-12 22:18 Nr:244222
Volg auteur > Van: Helen1 Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: nieuw zadel Structuur

Helen1
België


11 berichten
sinds 5-5-2011
hoi,
kent er iemand het zadelmerk Marengo (dressuurzadels)? Iemand ervaring mee?
Heb hier één liggen als paszadel, maar ik ben op het eerste zicht niet super enthousiast, misschien ten onrechte, het zadel heeft nog niet op het paard gelegen.
groeten
Helen
Je leest nu alle berichten van "Helen1"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
11 berichten
Pagina 1½ van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact