InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
1266 berichten
Pagina 12½ van 85
Je leest nu alle berichten van "Marianne"
Volg datum > Datum: maandag 8 maart 2004, 21:428-3-04 21:42 Nr:2332
Volg auteur > Van: Marianne Opwaarderen Re:2329
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Internetgeleerden.. Structuur
Marianne
Nederland


1266 berichten
sinds 13-2-2004
Karen Koomans schreef op Mon, 8 Mar 2004 19:33:49:

> Hoi Marianne en anderen,
>
> Ik kan me in je onderstaande e-mail grotendeels wel vinden, op 1

> eerste zin al schreef, kan ik me wel vinden in je e-mail!
> .
> groeten,
> Karen

Hoi Karen,

dank je voor je reactie. Ik geef grif toe dat het misschien mijn 'hang-up' is dat ik in jouw eerste bericht een bepaalde hierarchie-structuur zag ( "jullie mógen.. etc"). Ik realiseer me nu dat je het niet zo bedoeld hebt. Okay, point taken en verder even goede vrienden, wat mij betreft!

Groet, Marianne
Volg datum > Datum: maandag 8 maart 2004, 21:518-3-04 21:51 Nr:2333
Volg auteur > Van: Marianne Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Olie enzo.. Structuur
Marianne
Nederland


1266 berichten
sinds 13-2-2004
Frans schreef: 3)Het voerschema vind ik nogal "exotisch". Als je al een dergelijk voerschema met succes hanteert dan mag je er van uit gaan dat het paard en de darmflora zich hieraan hebben moeten aanpassen. Een weg terug is er nauwelijks, tenzij je het heel geleidelijk doet. Ik kan me dan ook wel iets voorstellen bij de vorige bevangenheid, toen het paard "op vakantie was" en in een natuurwei stond zonder iets erbij. Misschien was simpel-gras wel een te groot verschil vergeleken met lucerne-met-olie-met-brokjes-met-toevoegingen..

ik denk dat je er bepaald niet ver naast zit! In alle documentatie over het 'overschakelen' op olie als eneri-e-leverancier, wordt ook uitdrukkelijk een overgangsfase aanbevolen en een geleidelijke opbouw van de oliegift. Het probleem dat hierbij speelt is de darmflora van het paard: die raakt door het opeens wijzigen van voer, laat staan van het in grote hoeveelheden toevoegen van olie, compleet verstoord, met alle gevolgen van dien ( in het allerergste geval een stevige koliek met de dood tot gevolg..)... het omgekeerde geval lijkt me ook voorstelbaar: als je van hele hoge voedingswaarden opeens terug valt naar uiterst sober voer, dan gaat dat darmstelsel ook op tilt!
En dan mag het zo zijn dat een beetje paard zelf in staat is om in de 'natuur' zijn kostje en genezende kruiden bij elkaar te scharrelen.. hoeveel van onze stalpaarden kunnen dat nog?

Groet, Marianne
Volg datum > Datum: maandag 8 maart 2004, 22:138-3-04 22:13 Nr:2337
Volg auteur > Van: Marianne Opwaarderen Re:2336
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: voeding > allergie Structuur
Marianne
Nederland


1266 berichten
sinds 13-2-2004
viola schreef op maandag, 8 maart 2004, 22:07:

> Ilona Kooistra schreef op maandag, 8 maart 2004, 22:00:
>
>> viola schreef op maandag, 8 maart 2004, 21:54:

> Die van mij krijgt problemen met z'n huid, vormt korsten en die
> vallen er af met een pluk haar erbij.
>
> Groetjes Viola.

Hée, dat is vreemd.. het is precies dezelfde reactie (huid, korstjes met een plukje haar) die een van onze friezen had! En waarvan de veearts dacht "zomereczeem"... Mijn gevoel gaf me toen in dat het niet zo was en dat het waarschijnlijk toch te 'rijk' voer was.. ik ben toen overgegaan op een heel sober voer met de allerlaagste waarden die je maar kunt krijgen en na verloop van een aantal weken was het probleem over.. Een shetje is natuurlijk ook een 'sober' paardje dus misschien zit er wel iets te veel in die muesli..?

Groet, Marianne
Je leest nu alle berichten van "Marianne"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
1266 berichten
Pagina 12½ van 85
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact