InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
601 berichten
Pagina 4½ van 41
Je leest nu alle berichten van "Marianne Gomes"
Volg datum > Datum: donderdag 21 oktober 2010, 14:2421-10-10 14:24 Nr:216254
Volg auteur > Van: Marianne Gomes Opwaarderen Re:216250
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mag je een ander dwingen om bitloos te rijden? Structuur
Marianne Gomes
Shangri La


601 berichten
sinds 4-10-2010
> Ik heb eerlijk gezegd geen flauw idee! Heb er nooit zo op gelet.
> Ik vind ook dat je het niemand mag opdringen. Je kunt proberen te
> overtuigen, mede door het gewoon te laten zien. Maar nooit met dwang want
> dat werkt niet.
> Het moet ieders vrije keuze zijn.
> Grotendeels komt het ook voort uit onwetendheid. Niemand zal bewust z'n
> paard pijn willen doen. Als de kennis er is... dan komt het vanzelf wel.
> Mits mensen willen zien... erkennen, en veranderen.
>
> Wil.
>
> Zeepaardje: embryo dat het verder verdomde.

En die kennis komt van ... O:) ...? O ja goed georganiseerde voorlichting :-*
of allemaal zeepaardjes dus

ohno ohno ohno ohno
Volg datum > Datum: donderdag 21 oktober 2010, 15:0121-10-10 15:01 Nr:216256
Volg auteur > Van: Marianne Gomes Opwaarderen Re:216255
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mag je een ander dwingen om bitloos te rijden? Structuur
Marianne Gomes
Shangri La


601 berichten
sinds 4-10-2010
Aafke schreef op donderdag 21 oktober 2010, 14:32:

>
> Jahhhh.... maar dan eerst vaststellen dat bitgebruik daadwerkelijk
> mishandeling is. Zolang dat niet zo is heeft niemand (ook jij niet) een
> voet om op te staan.

Maar wat ik er tot nu toe over gelezen heb, staat het wel vast, als inderdaad de helft van de PN members nog met Bit rijden ... nou ja ...

Het bewijzen van dierenmishandeling door het gebruiken van Bit, dat is voor het wettelijk verbieden, dus daar horen advokaten bij die door Vier Pfoten hier in Bulgarije met veel succes gebruikt worden en er wetten door drukken. Avaaz is ook een organisatie die veel bereikt.

Voor Wil's en anderen softly softly approach, hoeven alleen de leden die dus echt willen dat het veranderd de informatie te verzamelen, en in hun kring te spuien, dat kun je dus ook lezen in mijn post, maar wat ik zo tussen de regels lees uit de diverse reakties is - dat het alleen leuk is om er over te discussieren en elkaar af en toe voor van alles uit te maken, verder ....Niet veel..!

Als jij er zelf niet van overtuigd bent dat het bit dierenmishandeling is, Tja, dan hebben mensen zoals ik echt geen voet om op te staan.....waarom zou ik dan mijn tijd en energy geven aan deze campaign..
Volg datum > Datum: vrijdag 22 oktober 2010, 4:4322-10-10 04:43 Nr:216306
Volg auteur > Van: Marianne Gomes Opwaarderen Re:216295
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Energie spiegelen Structuur
Marianne Gomes
Shangri La


601 berichten
sinds 4-10-2010
Maria Delavega schreef op donderdag 21 oktober 2010, 21:45:

> >>
>> Maar weer de vraag 'Wat doet Mama paard om haar veulen te kalmeren ...?
>>
>> Van Mama kunnen we een hoop leren, werkt bij hondjes .....
Heb nog steeds geen antwoord op die vraag, maar ga zelf wel in de wei zitten om te observeren.>

> Marianne, je lijkt me goed hart te hebben, vind het prachtig dat je zo
> empathisch denkt, maar aub stel je deze situatie eens voor: een gezond,
> vrolijk, jong paard, gekkerd en heel erg speels, altijd in voor een
> spelletje, veel bloed en eentje die je graag eens grondig test maar daar
> eigenlijk geen kwaad mee bedoelt. Dan ga jij wat masseren en koetjie
> koetsjie kalm paardje fluisteren en een liedje zingen zodat hij kalmeert.
> Hm...
Nee ik begrijp meteen dat het paard wil spelen en me testen. En we spelen dan.
Als mijn Maya echt ergens echt heel heus bang voor is dan zie ik dat meteen, zelfs na 22 dagen en dan kalmeer ik haar op de manier die op dat moment toepasselijk is.

Als dat betekend zeggen; - Ben je nou helemaal mal, waar denk jij dat je mee bezig bent. Dit gaan we nu zo doen. Hop mee - of kalmerend strelen dat ligt aan de situatie, Maar elke situatie na opgelost te zijn eindigt met strelen. Liefde doet nooit kwaad. Het weerhouden van, wel.

Massage doen we regelmatig omdat wij dat contact gewoon leuk vinden, zingen doe ik vaak dat komt gewoon automaties als je blij bent, en dat is niet perse in hoge toon zingen vrouwen hebben nu eenmaal een ander octaaf dan mannen, er zijn natuurlijk enkele vrouwelijke Iwan Raybrof's maar ....dat zegt iets anders over ze.

> Mama kan soms ook gewoon erg hard zijn voor haar kind, dat zou jij moeten
> weten als je honden traint...
Hard zijn zoals Mama dat doet, daar is niets fout mee, als je het maar wel doet zoals Mama dat doet en niet zoals een mens die zijn controle verliest doet.

Maar hoe doet mama dat dan, dat is nog steeds mijn vraag.

En ik train geen honden in die zin van het woord, ik heb twee hondjes, broertjes met verschillende vaders, dat kan met hondjes, gekregen van hun moeder, en van haar, met wat backup van boeken heb ik geleerd wat hondentaal is. Kapcho en Blacky hebben totaal verschillende karakters en hebben in stress situaties een andere approach nodig maar als leader weet je dat gewoon. Toen Lovche mij geadopteerd heeft kwam hij uit het bos waar hij wild geleefd had met een poot met ernstige schotwond. Hij is nu totaal deel van ons familietje en de grotere broer. Met hem kan ik alleen niet zegen 'even braaf zitten' dat kan hij niet met die poot. Luistert nu ook in 3 talen.

Toen Maya bij ons kwam wonen en 's nachts in onze tuin en overdag op mijn stuk land leeft, was het blaffen geblazen. Het zijn zeer goede waakhonden. Ik heb ze allemaal aan elkaar voorgesteld, uitgelegd dat er niet geblaft wordt tegen Maya en dat Maya niet die achterpoot mag optillen naar ze. Met een buur vriendhondje, die komt spelen met ze, rollebollen en mock vechten ze nu gewoon om haar heen zonder problemen. Lovche slaapt vlak bij haar op zijn rug met alle 4 pootjes in de lucht.

> Je moet altijd rustig blijven met een paard, da's een eerste vereiste.

Een eerste vereiste is die rust in jezelf te vinden. Dan heb je in geen enkele situatie problemen, paarden, mensen, verkeer....

Als je zelf geen angst kent, kun je het niet over brengen op je paard.

En net als Steph ik praat tegen mij paard, in gekke situaties zeg ik gewoon. Wat doe je nou dan? Zo hoeft dat niet -ben je helemaal mal. Werkt - voor mij

Je kunt geen leader spelen, dat moet je zijn. Een hond of paard heeft dat direkt door.

> Maar als een paard, dat al z'n oefeningen kent in de bekende omgeving, in
> een voor hem onbekende zone plots niet meer wil meewerken omdat z'n
> vriendje roept en hij daar eigenlijk weg wil omdat hij de omgeving niet
> kent, dan moet er iets gebeuren. Wat doe je? Strelen? Zingen? Negeren?
> Even grasjes laten eten? Dat is niet de bedoeling van deze oefening. Je
> wil namelijk dat jouw paard bij jou blijft en doet wat je vraagt, ook al
> is het er voor hem niet veilig.

Dat is weer je bent een leader of niet. Jij moet duidelijke instructies geven. Dat verwacht je Paard van je anders zoeken ze een andere leader of worden het zelf.

>Als jij bvb op straat gaat wandelen,
> alleen en je paard vindt het plots niet ok, je hebt geen bit in want je
> rijdt bitloos en je paard wil rechtsomkeert maken (hoeveel komen er dat
> niet tegen??), dan zit je met een probleem. Dit wil ik vermijden.

Weer die angst om zonder de pijn van het bit als achterhand de controle verliezen.

En weer je bent leader of je bent het niet. Dat komt uit en met je empatische hart en er totaal in geloven. Een groot deel van leadership is ook het anticiperen van situaties en ze een stapje voor zijn.

Met Maya had ik 4 dagen problemen omdat ik steeds maar dacht Oh jee ik weet niets van paarden. Tot het moment waarop ik dacht OK met de hondjes heb ik geen probleem
dus met jou ook niet.
Mijn geloof in mijn leadership kwaliteiten en haar respect voor mij herstelt.

En vanaf dat moment zijn we dikke vrienden.

Dit is ook de rede dat er voorlopig geen knollie bij komt. Mijn band met haar wordt eerst one to one gevormd, als we elkaar totaal kennen, dan pas wordt het tijd voor een ander knollie. Dan pas kan ik ook aan het nieuwe knollie die aandacht geven en gaat het nieuwe knolllie ook helemaal bij ons horen.
---------------
En voor de mensen de de kruidenlijn volgen en interesse hebben- Bilki is on board - die gaat helpen.

Chao
Volg datum > Datum: vrijdag 22 oktober 2010, 7:5322-10-10 07:53 Nr:216309
Volg auteur > Van: Marianne Gomes Opwaarderen Re:216307
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Energie spiegelen Structuur
Marianne Gomes
Shangri La


601 berichten
sinds 4-10-2010
Piet schreef op vrijdag 22 oktober 2010, 7:02:

> Ik vind dat je knap schrijft en het voor een groot deel met je eens ben.
> Denk ook dat je jezelf zwaar belast als je er nu al een ander paard bij
> zou nemen. Eerst maar eens leren van eentje is vanuit jou heel
> begrijpelijk geredeneerd.
> Maar er zijn alternatieven, is een schaap of een geit geen optie?
>
> "Go to humans for opinions, but horses for answers"

Dankjewel Piet

Het hondje dat op bezoek komt is Rexy het hondje van Boncho die komt zelf met 15 geiten op bezoek en is de enige Bulgaar die ik met een boek heb gezien, die ligt dus in haar wei te lezen en de geiten eten alle plantjes die zij niet eet. Boncho is nog steeds jaloers dat Rexy wel naar mij luistert maar niet naar hem.

Een ander stuk wei (ik verplaats haar een paar keer per dag) is naast de buurvrouw die de hele dag in haar moestuin werkt, die praat ook tegen haar.

De boer met de boze vrouw heeft nu 10 teenage kalven los lopen en die komen graag bij haar op bezoek. Een andere buurman die in Sofia woont laat als security overdag een radio spelen, als ze naast zijn huis staat heeft ze Bulgaarse muziek.

Veel buren die langs lopen kennen haar van Gosho en komen ook even een kroelewoellie geven. Ook om te checken of die Holandkata wel goed voor haar zorgt, hoor! Maya staat buiten in de regen, wat denkt die griet wel..!

Schapen zijn er niet in het dorp. Maar in feite heeft ze een meer gevarieerde dag dan een paard dat alleen met maatje in de wei staat.

Ikzelf werk buiten op het moment en heb prakties de hele dag contact met haar. Ik roep van boven hallo meissie, oortjes naar voren en weer lekker doorgrazen en ga echt steeds naar haar toe, even kroelewoelen even praten. Een keer had ik beloofd dat ik nieuw water zou halen, telefoon gaat en deze ouwe muts vergeet dat helemaal, kom terug bij haar en ze staat me echt woest aan te kijken, en ik vraag Wat is dit nou? Op dat moment herinner ik me het water, zeg OK ga water halen kom terug, oortjes weer naar voren en hele emmer leeg. Dat was 'het' dus. Wel beloven en niet geven - Ha!

Het grappige is dat de hondjes haar nu ook verdedigen, er zijn twee jachthonden die 23.5/7 in een klein hokkie zitten opgesloten. Als die in de wei rennen zijn ze echt out of control. Zij is nu niet meer bang van ze, want ze weet dat mijn 'pack' die twee wel even wegjaagt. En het is geen paard verhaal maar wel een shift in gedrag. Mijn twee werden contstant echt aangevallen door die twee meiden, bijten, wonden alles - nu Lovche erbij is zijn de rollen omgedraaid en zijn die meiden bang van de jongens.

Zo zie je maar Animals know best. En volgend jaar, als het nieuwe stuk land echt doorgaat, mag ze in het andere dorp bij de andere paarden staan (er zijn er zeker 100 in dat dorp) maar die zijn dan niet van mij. Van mij mag ze wel een veulentje en dat blijft dan wel altijd bij ons.

Veel plezier vandaag. Marianne
Je leest nu alle berichten van "Marianne Gomes"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
601 berichten
Pagina 4½ van 41
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact