> dat zijn wel twee plompe rassen die jij wil, niet echt lenige beestjes
> bij tarwe kan ik me wel wat voorstellen maar hoe dat bepaald wordt is
> vaak nogal arbitrair

> "cream" bij paarden
> dat is een verdunningsfaktor dus weer een niet-normale opvulling mét, en
> verdeling vàn pigment
> daar probeer ik ver vanaf te blijven
Ik ben een hekel aan vliegende zenuwleiers, vandaar mijn voorkeur voor zwaardere rassen. Dat speekt ook voor de brugse vechters. Het liefst heb ik kippen die zo tam zijn dat wanneer ik met de kruiwagen voorbij kom ze eerst opzij moet zetten
Eigenlijk was de Mechelse kalkoen kop (met het geleende hoofd) het ideaal als ze wat meer gelegd hadden, maar 2 eitjes in de week is niet echt veel. Sulmtaler is een mooie afweging tussen vlees en leg. Alleen zo jammer dat er toen bijna geen normaal lopende haan te koop was (de échte hanentred) Ook niet in Oostenrijk.
Maar ik heb echt iets met de tarwe kleur. Zijn er geen tarwe hennen van het Brugse?
En zijn het vosse killers?

Ja is waar, een wildkleurige hen is patrijs, maar volgens mijn zeer bescheiden mening is de kleur buff toch nogal wat anders dan tarwe, of lees ik verkeerd?
Volgens mij is de sulmtalerhaan met matje in de nek perfect wildkleurig toch?