InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
1895 berichten
Pagina 85½ van 127
Je leest nu alle berichten van "Jacqueline v d Berg"
Volg datum > Datum: maandag 29 maart 2010, 16:1429-3-10 16:14 Nr:197575
Volg auteur > Van: Jacqueline v d Berg Opwaarderen Re:197401
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Intestinale klei Structuur

Jacqueline v d Berg
Zandvliet
België

Jarig op 16-4

1895 berichten
sinds 16-11-2004
Coralie schreef op zaterdag 27 maart 2010, 21:51:

>
> Het verschil tussen 1e en 2e snee bij ons, is alleen dat de 1e snee door
> omstandigheden veel beter gedroogd is, voor het in plastic verpakt werd.

> Ik heb vorig jaar probiotica van De Groene Os gegeven.
> Het kan zijn dat het een beetje geholpen heeft, maar echt duidelijk was
> dit iig niet.
> Het ging pas over toen de paarden weer de wei in mochten.

Ik voer inderdaad hooi en heb twee leveranciers gehad, bij de laatste kopen we nog steeds. Let erg op de kwaliteit, Player is sowieso een viesneus en minderwaardig hooi eet ze niet van, ze zou nog liever dood vallen.
De eerste leverancier ken ik en is vlakbij, ken ook het weitje waar hij van oogst, de hoeveelheid is alleen beperkt en als het op is, moet ik ergens anders hooi halen.
Het heeft geen verschil gemaakt in Carmen haar mest.
Heb ook met het drinkwater aan het afwisselen geweest en dat was het ook niet.
Wel is het zo, nu het gras doorkomt, lijken haar spuitscheten weer gestopt te zijn, vorige zomer had ze daar ook geen last van. Het is pas wanneer ze vrijwel alleen van hooi leeft dat ze last krijgt.
Haar mest blijft wel het hele jaar door wisselvallig. Het is niet dat het altijd slecht is (koeienvlaaien) ze zijn ook al eens perfect: mooie mestballen. Meestal zit ze er ergens tussenin.
Gras is dus goed voor haar darmen (beter dan hooi, zo blijkt toch) Er zit alleen een grote Maar aan, namelijk haar IR nek; die wordt bikkelhard wanneer ze teveel gras kan eten. Moet haar dus beperken en hooi bijvoeren (geen massa maar toch een halve schijf)wanneer ze apart staat. Ook krijgt ze last van zomerschuren als ze teveel gras kan eten, plus moet op haar lijn letten.
Ze krijgt nu wel een massa meer beweging :-P , ze scheurt mee door de bossen en ze geniet er ontzettend van, zo machtig leuk om te zien. In het begin maakte ze rechtsomkeerd wanneer Player begon te draven, zo van salut en de kost vééééél te vermoeiend Grinn! maar nu krijgt ze er geen genoeg van. Moeten nog werken aan haar conditie, maar dat komt vanzelf!
Volg datum > Datum: dinsdag 6 april 2010, 12:216-4-10 12:21 Nr:198341
Volg auteur > Van: Jacqueline v d Berg Opwaarderen Re:198339
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Intestinale klei Structuur

Jacqueline v d Berg
Zandvliet
België

Jarig op 16-4

1895 berichten
sinds 16-11-2004
Nataschadevreede schreef op dinsdag 6 april 2010, 12:05:

> ik kwam toevallig dit stukje tegen, gewoon om het je niet te onthouden he;-)
>
> http://www.biomentor.org/paard/Pony.html
>
> http://www.biomentor.org/paard/index.html

hee, dank je wel,
info is altijd welkom!
Volg datum > Datum: dinsdag 20 april 2010, 13:1620-4-10 13:16 Nr:199713
Volg auteur > Van: Jacqueline v d Berg Opwaarderen Re:199663
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Welk dagdeel op de wei? Structuur

Jacqueline v d Berg
Zandvliet
België

Jarig op 16-4

1895 berichten
sinds 16-11-2004
Karen Koomans schreef op maandag 19 april 2010, 23:31:

> Spirithorses schreef op maandag 19 april 2010, 23:07:
>
>> Kijken naar je paard en je paard kennen zegt net zoveel als een

> qua aantal kilo's voerbehoefte mooi gelijk op gaan, dan heb je mazzel :-)
> !
>
> Karen

Ook bij Carmen is dè graadmeter de dikte van haar nek en de jeuk. Momenteel staat ze weer 24 tot 48 uur in de paddock op hooi; is haar nek weer wat geslonken mag ze weer een 8 uur per dag mee de wei op. Momenteel nog zonder graasmasker zelfs.
Wel krijgt ze nu veel meer beweging. Ze loopt mee in de piste en gaat mee naar het bos -al staat dat op een heel laag pitje nu omdat de laatste keer geen succes was. Tot nu toe had ze een halstertje aan met bontje op de neus -tegen het schuren- en met teugels eraan vastgemaakt, nu is het wachten op een barefoot bitloos hoofdstelletje dat ik voor haar besteld heb.. Kan nog even duren voor het binnen is want de mensen van barefoot zitten in de USA en geraken niet thuis....
Je leest nu alle berichten van "Jacqueline v d Berg"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
1895 berichten
Pagina 85½ van 127
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact