Ik was zondag met mijn tweejarige op de hei aan het wandelen, toen er een loslopende hond het ruiterpad op kwam sprinten. Nu is mijn paard niet bang voor honden, maar deze zag ze opeens in haar ooghoek opduiken. Dan is haar eerste reactie:

en ze néémt een sprong en "snorksnork". Zodra ze weer met vier benen op de grond staat, is ze gelukkig weer helemaal 'bij mij'. De hond werd gelukkig terug geroepen en luisterde zowaar.
Die eerste schrikreactie, die mag altijd van mij. Ik leid altijd met een lange leadrope en nooit met een gewoon halstertouw. Ze krijgt ook touw méé als ze schrikt, het aantal meter hebben we niet afgesproken

maar gewoon zoveel als nodig. Als ik op het moment van schrikken druk zou zetten of tegen zou houden maak ik het van kwaad tot erger, daar ben ik van overtuigd. Ik weet niet of dit is wat Ester bedoeld, maar zo ja, dan begrijp ik haar wel, en heb ik absoluut níet het gevoel dat ik hierdoor mijn paard te veel een eigen leven laat leiden, integendeel.
Maar ik heb een koele kikker, ik zou niet zo goed weten wat ik zou doen bij een paard dat in de schrikreactie blijft hangen of in een situatie die volledig escaleert, zoals Karen omschrijft. Dat vind ik daarom wel interessant om te lezen.