InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
776 berichten
Pagina 30½ van 52
Je leest nu alle berichten van "Unartica"
Volg datum > Datum: maandag 15 maart 2010, 10:4515-3-10 10:45 Nr:196031
Volg auteur > Van: Unartica Opwaarderen Re:195946
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mijn paard bijt! Wat moet ik doen? Structuur

Unartica
Nederland

Jarig op 18-8

776 berichten
sinds 30-4-2007

Ik heb ook zo'n deugniet, al bijt hij nu nog maar zelden. In het begin toen we hem net hadden beet hij me ook eens flink hard. Ik heb hem toen teruggebeten in zijn lip en toen was het regelmatig bijten over. Ik weet inmiddels ook op welke momenten dat hij zou willen gaan bijten. Een waarschuwing op t juiste moment volstaat dan.

Misschien kun je iets in zijn mond stoppen als afleiding? Een bijtring ofzo? Of een oud halster? Die van mij vind het prachtig om iets in zijn mond te hebben. Pionnen, halsters, mestharkjes....ga zo maar door. Je kunt het misschien omzetten tot een opdracht?

Groetjes Jolanda
Volg datum > Datum: woensdag 17 maart 2010, 10:5617-3-10 10:56 Nr:196272
Volg auteur > Van: Unartica Opwaarderen Re:195849
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wie kent er een goed bodemonderzoek /bemestingsadvies bedrijf? Structuur

Unartica
Nederland

Jarig op 18-8

776 berichten
sinds 30-4-2007

Bedankt voor jullie reacties! Het was er even tussendoor geschoten, vandaar mijn late reactie.

Ik weet dat IR voor een deel met voeding te maken heeft, maar aangezien het hooi wat hij krijgt van de paardenwei af komt wil ik het gras zeker niet gaan overbemesten. We hebben ook eens geprobeerd om niet te mesten, maar dan hebben we niet voldoende hooi.
Bij Eijkpunt hebben we ook door moeten geven hoeveel, wat voor ras en welke leeftijden de paarden hadden die erop staan. Ik neem aan dat daar dan toch iets mee wordt gedaan, anders is het onnodig te vragen. Maar ik kan dit niet letterlijk uit het bemestingsplan terugzien, door gebrek aan kennis van meststoffen e.d..

Ik zal eens wat meer info zoeken van het genoemde bedrijf, bedankt hiervoor.

Groetjes Jolanda
Volg datum > Datum: donderdag 18 maart 2010, 12:5518-3-10 12:55 Nr:196355
Volg auteur > Van: Unartica Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Dazenvallen PN?? Structuur

Unartica
Nederland

Jarig op 18-8

776 berichten
sinds 30-4-2007
Hoi Frans/Ilona,

Ik was benieuwd hoe het staat met de dazenvallen waar vorig jaar over gesproken is? Zijn deze inmiddels getest? Ben benieuwd of ze al zover zijn dat ze voor deze zomer verkocht kunnen worden? Zo ja...dan ben ik de eerste ;-).

Groetjes Jolanda
Volg datum > Datum: donderdag 18 maart 2010, 13:0918-3-10 13:09 Nr:196359
Volg auteur > Van: Unartica Opwaarderen Re:196310
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wie kent er een goed bodemonderzoek /bemestingsadvies bedrijf? Structuur

Unartica
Nederland

Jarig op 18-8

776 berichten
sinds 30-4-2007

Bedankt Nils. We houden inderdaad al zoveel mogelijk rekening met de fructaangehaltes tijdens het hooien. Gelukkig is het fructaangehalte doorgaans erg laag als het hooitijd is.
We laten daarnaast ook het gras helemaal uitgroeien zodat er bloeiaren aan zitten. Ik weet dat er dan volgens sommigen ook voedingsstoffen "opgemaakt" worden, maar ook dat het overige fructaan verbruikt wordt (tenminste, dat heb ik vaker gelezen) Dat lijkt me voor onze pony net wat belangrijker dan de voedingsstoffen. Al moeten die natuurlijk ook wel voldoende aanwezig zijn. Het blijft een lastig iets. Het voordeel is wel dat de pony ook het hele jaar door (als het goed gaat met hem) de beschikking heeft over gras, dus ook daar haalt hij nog voedingsstoffen uit. En een liksteen is uiteraard ook aanwezig.

Groetjes Jolanda
Je leest nu alle berichten van "Unartica"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
776 berichten
Pagina 30½ van 52
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact