Hoi,
mijn paard heeft hele rare verschijnselen.
Hij heeft vorige week donderdag vermoedelijk met beide achterbenen in het draad gezeten.
Veearts meteen erbij gehaald omdat de huid van zijn benen een hele rood/paarse kleur hadden. Zijn benen waren ook iets verdikt en waren erg warm.
Hij heeft toen antibiotica spuit gekregen en een spuit tegen de zwelling.
Nu ben ik dus al ruim anderhalve week aan het koelen op advies van de DA.
Hij heeft Cubarmix gekregen omdat het niet beter werd. Dit heeft hij sinds zaterdag.
Maar ipv dat het beter werd word zijn ziektebeeld steeds vreemder.
Hij heeft nou ataxtische verschijnselen met dikke rare kleur benen en verhoging (38.3). Zijn temp gaat per 2,5 uur omhoog met één tiende graad. Vanavond om half 8 was het 38. Om 21:00 was het 38.1 en vanacht om half 3 was het 38.3
Als je zijn benen voelt dan is alles warm behalve het middenstuk van zijn benen. Die zijn gewoon koud. Met het middenstuk bedoel ik het stuk van zeg maar zijn scheenbeen. Dit is bij alle 4 zijn benen zo.
Hij zwabbert met zijn achterhand maar rent wel gewoon met zijn vriendje door de wei en steigert ook zo af en toe uit spelen.
Hij eet wel gewoon, maar gaat dan in een keer naar zijn stal om vervolgens met zijn kont tegen de muur aan te gaan leunen. Net of hij dan steun zoekt van de wand om te kunnen blijven staan.
Veearts wil een vochtafdrijvend middel toe gaan dienen morgen ochtend maar ik denk niet dat dit de oplossing is.
Mijn paard word tetanus geend, niet influenza. Hij is echter op 16 april west nijl virus geend.
samen met alle andere paarden op stal.
Heeft er hier iemand een idee wat het in godsnaam zou kunnen zijn?
Ik ben helemaal op van de zenuwen...
Alvast bedankt...
Groetjes Lineke