Michiel schreef op dinsdag 2 maart 2010, 16:14:
>
> Stress is goed mits het niet chronische stress is, er moet dus voldoende
> rust en kalmte ernaast zijn. Heel belangrijk, zonder meer. Aan de andere

> vergeleken kan worden, is vaak gezonder durf ik te stellen. Alhoewel voor
> jonge mensen sporten wel heel veel voordelen heeft. Ik neem mijn nordic
> walking stokken wel eens mee, dat geeft veel minder druk op gewrichten en
> ik gebruik meer spieren van het bovenlijf.
Michiel, ik vind je een intrigerend persoon. Jij kan alles zo rationeel benaderen en ook beleven (denk ik)!
Een struikelblok voor meer "emotioneel levende" mensen is juist dat ze door al hun emoties het rationele niet meer zien. Alhoewel, soms is dat ook een rijkdom

en misschien, ik ken je niet genoeg, voor jou een gemis. Ik bedoel hier niets verkeerd mee.
Maar... de ene mens is de andere niet qua verbranding. Net zoals er bij de paarden zuinige koudbloeden zijn, zijn er ook zo'n menselijke tegenhangers.
Vroeger deed ik 8 uur duurtraining tijdens de weekdagen, tijdens het weekend zat ik uren op het water (surfen). We hadden een winkel en woonden boven, op de derde verdieping, zonder lift. We liepen, maar dan écht van "lopen" heel de dag op en af. Met het Weight Watchers' schema, bleef ik op gewicht..... Ik kon me echt niks extra's veroorloven.
Zo eenvoudig is het allemaal niet. Het is niet alleen calorieën tellen...
Marianne