InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2749 berichten
Pagina 147½ van 184
Je leest nu alle berichten van "Ilona Kooistra"
Volg datum > Datum: dinsdag 5 januari 2010, 19:435-1-10 19:43 Nr:185617
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:185608
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Binnen of buiten.. Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
eva claey schreef op dinsdag 5 januari 2010, 19:15:

> Wat mij trouwens ook over de streep hielp was het feit dat ik
> hem nog amper uit de schuilstal zie komen, en dat deze dus ook
> constant vol uitwerpselen ligt waar hij in zit te trappen.. Ik
> had hierdoor meer het gevoel dat hij het inderdaad te koud
> heeft.. :-S

Hoe het paard er nu uitziet weet ik niet, of hij het te koud heeft ook niet maar als hij het te koud heeft, is een deken toch een veel logischer oplossing dan stalopsluiting? Het zou best kunnen dat dit paard deze winter nog niet in staat is zich goed op temperatuur te houden, dat zou best wat tijd kunnen kosten voordat het wel lukt. Een deken opleggen in deze tijd van het jaar (als de vacht toch sowieso niet meer groeit), is niet zo erg hoor. Zonder is beter, maar als dat niet gaat, is een deken beter dan een stal.

Hoe ziet zijn leefomgeving eruit? Is het blubberig voor de inloopstal of valt dat mee? Nu is het bevroren natuurlijk, is de grond erg ongelijk of is het best vlak? Die dingen kunnen nl ook de reden zijn dat hij in de stal blijft staan.

Het beste kun je het hooi niet (alleen) in de stal verstrekken he, ook veel hoopjes buiten neerleggen, dan heeft hij ook een goede reden om te blijven bewegen. Ook overal takken neerleggen en dat soort dingen, gewoon om het interessant te houden/maken voor hem. In vind de sneeuw ideaal, dan kunnen ze geen zand binnenkrijgen en ik maak er goed gebruik van door het hooi in mijn armen te nemen en bij iedere stap 1 pluk te laten vallen, zo loop ik het hele erf over. Uiteindelijk lijkt het bijna alsof ze hooi grazen. Zo zijn ze echt veel meer in beweging dan wanneer je alleen in de stal hooi neerlegt.

Dan over zijn conditie (dikte): hoe goed kun je zijn ribben voelen? Is het, als je er met je hand overheen gaat zo van 'taketaketaketake', iedere rib afzonderlijk en duidelijk voelbaar of voel je zn ribben wel maar zit ertussen wel een soort opvulling? Dat laatste is prima, dat eerste is dun maar als hij al dikker aan het worden is dan is het niks om je zorgen om te maken, het is helemaal niet nodig dat hij heel snel op gewicht komt.

Veel succes hoor, met je beslissing... Ik zou persoonlijk de stal als aller allerlaatste optie overhouden..
Volg datum > Datum: vrijdag 8 januari 2010, 17:278-1-10 17:27 Nr:186232
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:186208
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: make a change ,give a chance Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Christel Provaas schreef op vrijdag 8 januari 2010, 16:41:

> Ik denk ook dat de foto mede is geplaatst om een reactie uit te
> lokken en ik kan mij dat heel goed voorstellen. Trudy is al zo
> lang aan het ploeteren geweest om de 'wetten' van PN naar de
> letter na te leven en dan legt haar geliefde paard alsnog het
> loodje. Dat is hard.

Kom óp Christel, jij hebt zelf nog gewaarschuwd na het berichtje dat ze weer op de weide werd gezet. Je weet heel goed dat wij hier allemaal waarschuwen tegen het op het gras zetten van een hoefbevangen-gevoelig paard.....

Het was een kéuze en die heeft zo uitgepakt. Het is beslist niet na "de 'wetten' van PN naar de letter na te leven".

Dat vind ik persoonlijk dan wel weer heel hard om te lezen, eigenlijk.
Volg datum > Datum: vrijdag 8 januari 2010, 17:418-1-10 17:41 Nr:186243
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:186209
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Morgen harde wind en kou Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Christel Provaas schreef op vrijdag 8 januari 2010, 16:42:

> Arabesk schreef op vrijdag 8 januari 2010, 16:00:
>
>> Hoe gaan jullie morgen om met de kou en de snijdende
>> oostenwind? Voor jezelf (ga je verkleed als mummie :-M ) als de
>> paarden?
>
> Ik heb net gelezen dat de schuilstal op slot moet! Dan kunnen
> ze het niet koud krijgen!

Het is toch echt zoals Frans het schreef hoor. Ik stond ook even heel erg versteld maar eigenlijk is het heel logisch: het sneeuwt maar het is buiten zo koud en de vacht isoleert zo goed dat de sneeuw gewoon sneeuw blijft. Nu gaat paardlief t stalletje in (daar is hun liksteen), in de stal is het een stuk warmer, de sneeuw smelt en de vacht wordt nat.

Paardje gaat naar buiten, ineens overgang naar een stuk koudere omgeving, met harde wind. De gesmolten sneeuw zou niet gesmolten moeten zijn met die temperaturen maar hij is het wel. Gevolg: koud.

Ik heb de stal inderdaad dicht gedaan omdat ik duidelijk het verband zag. De paarden achter op de weide, die echt in de volle wind staan zonder beschutting, hadden 0,0 last van de kou en hun vacht was prachtig droog bevroren en besneeuwd.

Een schuilstal is prima voor als het regent en waait maar met de sneeuw en echte koude werkte het dus tegen. Het was me nooit eerder opgevallen, is misschien ook niet eerder aan de orde geweest want ze staan helemaal niet vaak in die stal maar nu was het heel duidelijk dat de kouwigheid juist kwam door de stal.
Volg datum > Datum: vrijdag 8 januari 2010, 17:478-1-10 17:47 Nr:186246
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:186235
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Morgen harde wind en kou Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
SimoneS schreef op vrijdag 8 januari 2010, 17:34:

> Frans Veldman schreef op vrijdag 8 januari 2010, 17:32:
>
>> Spirithorses schreef op vrijdag 8 januari 2010, 17:09:

>> ijsvrij, en staat ook nog eens gezellig.
>
> Eugghh, ligt misschien een beetje aan de regio maar het kan
> bepaalde klandizie tot gevolg hebben ;-)

Zeer gewenst bij-effect, misschien? Heel goed voor extra warmte LOL
Volg datum > Datum: vrijdag 8 januari 2010, 17:498-1-10 17:49 Nr:186248
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:186247
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Morgen harde wind en kou Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Peet schreef op vrijdag 8 januari 2010, 17:48:

> Ilona Kooistra schreef op vrijdag 8 januari 2010, 17:41:
>
>> Een schuilstal is prima voor als het regent en waait maar met

> Mijn paarden gaan de stal niet in met dit weer en zijn veel
> liever buiten.
> Ik vroeg mezelf al af waarom ze niet lekker binnen gingen staan
> of liggen. Maar ik heb dus gewoon heel wijze paarden. :-P

Misschien ben jij ook een wijze eigenaar die geen liksteen in de stal heeft hangen :-D Mijn arme schatjes móeten wel :-P
Volg datum > Datum: zondag 10 januari 2010, 15:3810-1-10 15:38 Nr:186694
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:186604
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Gisteren op het nieuws Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
verasita schreef op zondag 10 januari 2010, 1:01:

>>> Jij arrogante kolerelijer wens ik echt toe ,dat je uberhaupt in
>>> staat bent tot zo een paard liefhebben ,zoals ik VERA heb
>>> liefgehad.!!

>> voetbalsupporters staan die meppen elkaars snoet ook in omdat
>> ze andere kleurtjes dragen !!
>
> Is gewoon de waarheid!! en dat mag niet hier??

Wat een flauwekúl; "de waarheid", het zit doorspekt met asociale woorden die nergens maar dan ook echt nergens op slaan en laatst zei je al iets in de trant van A die luizen uit de k*t van J moest likken =-) Ik vind dat toch echt te zot voor woorden hoor, zeer zéér triest niveau.

Misschien vind je dat J zich teveel met jou bemoeit, nou prima, mag je vinden en daar mag je ook op reageren maar dat kan toch op normaal niveau? Zij maakt ook geen gebruik van scheldwoorden als ze het tegen jou heeft.

Dit soort gescheld willen we niet meer Trudy, houd er alsjeblieft mee op. Zeg gewoon niks als je je niet in staat voelt om op een fatsoenlijke manier te schrijven.
Je leest nu alle berichten van "Ilona Kooistra"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2749 berichten
Pagina 147½ van 184
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact