InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
362 berichten
Pagina 20 van 25
Je leest nu alle berichten van "sibyl de jager"
Volg datum > Datum: maandag 4 januari 2010, 21:144-1-10 21:14 Nr:185321
Volg auteur > Van: sibyl de jager Opwaarderen Re:185238
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: sorry piet Structuur

sibyl de jager
Homepage
duffel
belgie

Jarig op 1-3

362 berichten
sinds 11-4-2008
Trudy schreef op maandag 4 januari 2010, 15:09:

> heb merry 2 dagen buiten gehad,maar zag vanochtend,kost haar
> heel veel energie.
> Ik zet haar vanavond gewoon effe lekker op stal.
> Ik ga met je mee in zoverre.
> Ze wilde eigenlijk gisterenavond al niet mee naar buiten.
> Ik wissel t wel af.
> Ze moet teveel reserve aanspreken.
> Vertrouw me maar he.
> komt goed.
> T kan toch niet erger en ze heeft t beter dan ooit he.
> trudy

Ik denk dat Merry wat extra "bescherming" wel kan gebruiken, en jij zal zelf wel het beste kunnen zien wat nu goed is voor haar. Ik denk niet dat je haar een plezier doet om haar nu onbeschermd, vel over been, buiten te sturen. Als ze zelf kan kiezen blijft ze blijkbaar binnen? Dat is duidelijk genoeg denk ik?
Veel plezier met haar, zij mag van geluk spreken dat ze bij jou terecht is gekomen

Groetjes
Sibyl
Volg datum > Datum: dinsdag 5 januari 2010, 13:205-1-10 13:20 Nr:185501
Volg auteur > Van: sibyl de jager Opwaarderen Re:185427
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bitloos en ruggebruik Structuur

sibyl de jager
Homepage
duffel
belgie

Jarig op 1-3

362 berichten
sinds 11-4-2008

>
> Ach Piet dat is inderdaad slechts een kleine anekdote en jij en
> ik (en nog anderen uiteraard) zullen er zo nog zovele meer

> te ontwikkelen en alle bijkomende kennis zich eigen te maken en
> te gebruiken binnen het kader van onze denkwereld. En deze
> kennis ook te delen en te verspreiden. Ik denk dat dit ook zeer
> belangrijk is.

Inderdaad, ik besef alsmaar meer, dat ik mensen in mijn lessen of door hun paarden te trainen leer voelen en inzien wat het probleem is vooraleer ik hen überhaupt iets kan leren hoe ze een "gewoon" paard moeten rijden. Het is echt triestig hoe gigantiche oogkleppen sommige mensen dragen, en zeker niet uit slecht wil hoor, echt door onwetendheid, maar misschien nog meer door de "manege-cultuur" of hoe moet ik dat zeggen, die hen lijkt dom te willen houden door hen met grote woorden te doen geloven dat zij de allesweters zijn zonder sommige dingen in vraag te stellen.
@Cindy: ik vind Dressuur onder vuur een geweldig boek, en jij kan waarschijnlijk al wel raden waarom ;-)

Groetjes
Sibyl
Volg datum > Datum: dinsdag 5 januari 2010, 13:535-1-10 13:53 Nr:185524
Volg auteur > Van: sibyl de jager Opwaarderen Re:185497
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mytha 11, wie heeft hier ervaring mee? Structuur

sibyl de jager
Homepage
duffel
belgie

Jarig op 1-3

362 berichten
sinds 11-4-2008
Unartica schreef op dinsdag 5 januari 2010, 13:15:

> Is er iemand die hier goede of minder goede ervaringen mee
> heeft?
>

> Mocht iemand nog andere tips hebben, dan zijn die zeer ook
> welkom!
>
> Groetjes Jolanda

Er is nog hoop!!

Ik heb zelf een pony van 24 jaar (staat altijd buiten, gezond leven achter de rug) en die is al bijna 15 "dampig". Vroeger beperkte zich dat tot een hoestje bij het beginnen rijden, en er waren periodes dat het erger was, maar haar ademhaling was altijd goed, enkel hoesten was een probleem. Tot 2 jaar geleden, dan werden de hoestbuien erger, waardoor ik soms moest stoppen met rijden, omdat ze niet meer uit de hoestbui geraakte en moeilijk begon te ademen. Vorige winter heb ik tegen mijn zin veel ventipulmin moeten geven om haar ademhaling draaglijker te maken en zelfs regelmatig cortisone, want het was niet meer te doen. Je hoorde haar tot op meters afstand piepend ademen.
Tot een half jaar geleden een leerling van mij vertelde over "silsterk". Zij heeft zelf veel last gehad van astma en is er door dat middeltje vanaf!!! Dus heb ik dat ook geprobeerd, en wonder boven wonder, mijn pony is (hout vasthouden) er vanaf.
Het is een weerstandsverhogend middeltje, een samenstelling van etherische olieën van de Silverlinde wat je 4 keer per jaar mag geven, een kuur gedurende 2 weken. Ik heb die kuur gegeven en een paar weken daarna was haar ademhaling normaal. Een week vóór ik de 2de kuur wilde beginnen heeft ze 2 kuchjes gegeven en iets later (tijdens begin van de kuur) opeens een grote astma aanval omdat ik ze even had binnengezet om op te drogen. Ik heb maanden het hooi voor haar geweekt omdat ze zoveel last had, maar nu geef k haar gewoon terug droog hooi, en er is geen probleem, en dat was vorig jaar absoluut ondenkbaar!! Ze kon geen 3 passen zetten of ze was uitgeput.
Ik moet er wel bijzeggen dat ik een leerling heb met een ijslander die ook heel erg dampig is, en die heeft ook al alle middeltjes gebruikt, die reageert zelfs niet op ventipulmin!! En door silsterk is het een beetje gebeterd, maar niet weg. Misschien heeft dat paardje meer tijd nodig?
Je kan het middel bestellen op de webshop van de Silverlinde
Veel succes ermee!!
Groetjes
Sibyl
Volg datum > Datum: dinsdag 5 januari 2010, 20:295-1-10 20:29 Nr:185628
Volg auteur > Van: sibyl de jager Opwaarderen Re:185530
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mytha 11, wie heeft hier ervaring mee? Structuur

sibyl de jager
Homepage
duffel
belgie

Jarig op 1-3

362 berichten
sinds 11-4-2008

>
> Hoi Sibyl,
>
> Ik ga meteen eens ff kijken! Ik houdt jullie op de hoogte!
> Bedankt voor het meedenken. Zou geweldig nieuws zijn voor ons
> als er nog hoop is :-). Ik wordt er zo langzamerhand een beetje
> wanhopig van zoals het nu al een hele tijd gaat.
>
> Groetjes Jolanda

Vóór ik silsterk ontdekt had is het middeltje dat eigenlijk het beste hielp ook een etherische olie mengeling in een spuit, ben even de naam kwijt. Als ik eraan denk, zoek ik het even op en laat het weten. Dat verlichtte de hoest heel goed, maar werkte ook enkel symptomatisch. Voor mijn pony werkte kruiden, hoest siroopjes en ook mytha niet, maar er zijn er een heleboel die het er misschien wel goed mee doen.
Volg datum > Datum: donderdag 7 januari 2010, 8:477-1-10 08:47 Nr:185956
Volg auteur > Van: sibyl de jager Opwaarderen Re:185954
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bitloos en ruggebruik Structuur

sibyl de jager
Homepage
duffel
belgie

Jarig op 1-3

362 berichten
sinds 11-4-2008

>
> Zo is Pête linksgebogen en galoppeert zij rechtsom een stuk
> beter dan linksom.
> Ik dacht dat dat ook met het aanspringen te maken heeft? Dat
> het buitenachterbeen daar voor meer tussen zit dan het
> binnenachterbeen?

Doorgaans galoppeert een paard makkelijker langs de kant waar die het moeilijkste draaft. Ik heb er al vaak over nagedacht waarom, maar ik denk dat het met de vrijheid en het vooruitbewegen van de schouder te maken heeft. Een jong of onervaren paard dat verkeerd aanspringt doet dat beter als je hem in buitenstelling zet. Mij lijkt dat omdat het paard dan meer plaats heeft om zijn binnenschouder naar voor te gooien. Eens hij sterk genoeg is in de achterhand kan hij meer vertrekken vanuit zijn binnenachterbeen, dus in juiste stelling.
Volg datum > Datum: donderdag 7 januari 2010, 8:547-1-10 08:54 Nr:185957
Volg auteur > Van: sibyl de jager Opwaarderen Re:185955
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ik dan ook maar een 2e poging: boomloos & scoliose..? Structuur

sibyl de jager
Homepage
duffel
belgie

Jarig op 1-3

362 berichten
sinds 11-4-2008
Ik ben persoonlijk geen liefhebber van boomloos, omdat naar mijn mening een zadel juist de functie heeft van drukverdeling en stabiliteit. En als er iets is dat dit zadel niet geeft is het dat boomloos wel. Ik weet dat er heel wat mensen heel graag mee rijden, dus blijkbaar zijn sommige paarden er wel mee gebaat. Ik denk eerlijk gezegd dat het vaak een zadel is na heel veel zadel ellende. Een goed zadel vinden is nl niet makkelijk, en als een paard een hele slechte ervaring heeft met knellende zadels (helaas een heel groot percentage) dan zal die heel blij zijn met een boomloos. Ik denk dat het het meest geschikt is voor brede, lage schoft paarden die vrij vlak bewegen.
Volg datum > Datum: donderdag 7 januari 2010, 11:537-1-10 11:53 Nr:185979
Volg auteur > Van: sibyl de jager Opwaarderen Re:185968
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bitloos en ruggebruik Structuur

sibyl de jager
Homepage
duffel
belgie

Jarig op 1-3

362 berichten
sinds 11-4-2008
Gudrun schreef op donderdag 7 januari 2010, 10:34:

> sibyl de jager schreef op donderdag 7 januari 2010, 8:47:
>
>>

> rechterachterbeen ook nog steeds buitenom in vrijheid.
> Dus als die theorie klopt zou ik vanuit kont naar buiten (of
> schoudervoor) makkelijker moeten kunnen aanspringen...
> En WAAROM is het nu te glad om dit uit te proberen?????

Piablo is dan ook een speciaal gevalleke he ;-)
Wat zo een discussie ook altijd moeilijk maakt is het feit wat wij verstaan of beter gezegd "voelen" onder een goeie kant in galop. Voor sommigen is dat de meest vlak gesprongen kant, omdat die makkelijker zit, voor sommigen is dat de meest gesprongen en los in de schouder galop.
Als ik een leerling een slalom middellijn laat rijden en vraag welke wending het beste gaat, is dat voor sommigen de kant waar hij het snelst naartoe draait (over de schouder valt dus), dat is dus voor het paard de moeilijkste kant om te buigen, maar zo wordt dat niet altijd ervaren. Ik weet wel dat de meesten hier wel het verschil voelen, maar je hoeft echt geen beginner te zijn om dit niet te voelen hoor, ik krijg heel wat "goeie" ruiters die al jaaaren rijden bij mij die dit nauwlijks voelen.
Volg datum > Datum: donderdag 7 januari 2010, 12:147-1-10 12:14 Nr:185983
Volg auteur > Van: sibyl de jager Opwaarderen Re:185937
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mytha 11, wie heeft hier ervaring mee? Structuur

sibyl de jager
Homepage
duffel
belgie

Jarig op 1-3

362 berichten
sinds 11-4-2008

>
> Ik heb vandaag de silsterk besteld, en ook de breeze spray die
> gebruikt wordt bij dampige paarden. Ik ben benieuwd of het

> van thijm voor hem.
> Mocht je nog op het ene middeltje komen, dan hoor ik het graag!
>
> Groetjes Jolanda

Dag Jolanda,

Ik heb hier het spuitje bij mij liggen. Het heet Pulvirex, van "AnimaMed" Mijn veearts heeft me dat gegeven, maar ik denk dat je dat wel makkelijk via internet kan bestellen. Ik heb er een paar in huis voor moest ze een hoestbui krijgen. Ik heb al veel kruiden en siroopjes geprobeerd, en dat was wat tot nu toe voor mijn pony het beste werkte. Maar zoals ik al zei, dat werkt ook maar symptomatisch, maar is tenminste natuurlijk en een goed product.
Wat die silsterk betreft, dat mag je gedurende 2 weken geven, 1ste week 3 X per dag 8 druppeltjes (op een stukje brood met wat honing) en de 2de week 2 X per dag 8 dr. Lotus (mijn pony) werd niet meteen beter, het heeft wel wat tijd nodig. Ik denk dat ze een week of 2 weken na die kuur er vanaf was. De tweede kuur (je mag maar 4 X per jaar een kuur geven) begon met een serieuze astma aanval maar dat was meteen weer onder controle. Ik heb haar toen wel met die aanval een beetje cortisone, ventipulmin en pulvirex gegeven. Maar de volgende dag was de ademhaling weer perfect in orde en geen gehoest meer.
Ik hoop dat het bij jou paard ook zo goed werkt. Een andere pony van ons gaf ik het ook en haar vacht werd na een paar weken prachtig (zij had een iets te groffe vacht naar mijn mening)
Veel succes en nog een beetje geduld op het resultaat!
Sibyl
Volg datum > Datum: donderdag 7 januari 2010, 12:187-1-10 12:18 Nr:185986
Volg auteur > Van: sibyl de jager Opwaarderen Re:185980
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bitloos en ruggebruik Structuur

sibyl de jager
Homepage
duffel
belgie

Jarig op 1-3

362 berichten
sinds 11-4-2008

> ja en ook het feit dat buitenachterbeen alles alleen draagt en
> binnenachterbeen samen met buitenvoorbeen in steun komt, niet?

Daar dacht ik ook opeens aan... er wordt altijd maar gesproken over het dragende binnen achterbeen, maar is dat in galop inderdaad juist andersom? Of toch, dat het buitenachterbeen meer draagt? Lijkt me logisch, maar ik ben niet de anatomie specialist ter zake... Cindy? ;-)
Volg datum > Datum: donderdag 7 januari 2010, 12:347-1-10 12:34 Nr:185994
Volg auteur > Van: sibyl de jager Opwaarderen Re:185991
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mytha 11, wie heeft hier ervaring mee? Structuur

sibyl de jager
Homepage
duffel
belgie

Jarig op 1-3

362 berichten
sinds 11-4-2008

>
> Als je paard begint te hoesten van het stof in het hooi zit er
> A : Teveel stof in het hooi of B: Je paard is gewoon gevoeliger
> dan de anderen . Uitschudden tegen de wind in en je zal als
> mens al snel vaststellen of er véél stof in zit Grinn! Probeer
> over te schakelen op droog voordrooghooi (is net geen kuil méér
> ) dit is iets vochtiger (ook wel iets krachtiger, opletten )
> Hier ook crusado Lucero ,hooi met stof in ! Na één dag hoestbui
> ,gras en voordroog of zacht, proper hooi ,geen probleem . Ik
> zou geen middeltjes geven die het hoesten tegengaan want zo
> verdoezel je gewoon zijn reactie die tenslotte licht allergisch
> is !!!

Als het gewoon een reactie op stof is dan heb je inderdaad gelijk, dat beetje hoesten is dan ook geen ramp. Maar als ze chronisch hoesten, moet je wel beginnen denken aan de longblaasjes.
Mijn pony heb ik met vanalles geprobeerd, maar blijkbaar lag het probleem niet in de eerste plaats aan de longen. Een of ander kruidenpeut (Jan Jonas) is hier eens geweest en die vertelde mij dat als een van de ingewanden (ik weet begon niet meer welk) niet goed fuctioneert, dan geeft dat ammoniak af in de longen, wat bij veel paarden als "dampig" wordt gezien. Daardoor wordt dat hun zwakke plek, en krijgen ze bij eender welke "trigger" last van hun luchtwegen.
Maar inderdaad, goed hooi is absoluut een vereiste. Ik geef gewoon droog hooi (het laatste pak is veel te hard geperst, lichtjes stoffig, en toch heeft Lotus geen last) en een beetje bijna droge voordroog.
Volg datum > Datum: donderdag 7 januari 2010, 12:387-1-10 12:38 Nr:185997
Volg auteur > Van: sibyl de jager Opwaarderen Re:185993
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bitloos en ruggebruik Structuur

sibyl de jager
Homepage
duffel
belgie

Jarig op 1-3

362 berichten
sinds 11-4-2008

>
> En dan heb je ook nog rechtsvoor dat verder naar voor moet
> komen en alles alleen moet kunnen dragen.
> Dus in galop zijn er meerdere factoren die mee kunnen spelen
> dan enkel en alleen scheefheid.

Dan is het toch niet zo onlogisch dat vele paarden die linksgebogen zijn (en dus linksachter sterker) het makkelijker vinden om rechtsom te galopperen... Ook hun rechterschouder is gewend om meer gewicht te dragen omdat het linkerachterbeen het gewicht diagonaal naar voor stuwt (als ze dus goed scheef zijn ;-) ) naar hun rechter schouder..
Volg datum > Datum: donderdag 7 januari 2010, 12:417-1-10 12:41 Nr:185998
Volg auteur > Van: sibyl de jager Opwaarderen Re:185996
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mytha 11, wie heeft hier ervaring mee? Structuur

sibyl de jager
Homepage
duffel
belgie

Jarig op 1-3

362 berichten
sinds 11-4-2008
Christel Provaas schreef op donderdag 7 januari 2010, 12:36:

> sibyl de jager schreef op donderdag 7 januari 2010, 12:34:
>>
>> Als het gewoon een reactie op stof is dan heb je inderdaad

>> meer welk) niet goed fuctioneert,
>
> Blindedarm? Die werd door reguliere da Offereins al in relatie
> gebracht met longproblemen.

Zou kunnen, weet het echt niet meer. Die man wist duidelijk heel veel, en had in no time heel de binnenkant uitgelegd, maar het tempo lag iets te hoog, heb dus niet alles onthouden. Is ook al een jaar geleden.
Volg datum > Datum: donderdag 7 januari 2010, 22:537-1-10 22:53 Nr:186083
Volg auteur > Van: sibyl de jager Opwaarderen Re:186073
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dieren beschermen tegen de kou Structuur

sibyl de jager
Homepage
duffel
belgie

Jarig op 1-3

362 berichten
sinds 11-4-2008

>>
>> Jee, super hoor, durf dat toch niet aan met de shetties, als ze
>> nat zijn van t rijden, doe ik toch gewoon ff een fleeceje op.
>
> A. Wie niet waagt, die niet wint.
> B. ieder zijn gedachte
> C. het is gewoon een Feece Deken, niks je of tje :-P
>
> Nils en Olly

Jawel ,want het is voor shetjes hahaha
Volg datum > Datum: vrijdag 8 januari 2010, 9:088-1-10 09:08 Nr:186111
Volg auteur > Van: sibyl de jager Opwaarderen Re:186105
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mytha 11, wie heeft hier ervaring mee? Structuur

sibyl de jager
Homepage
duffel
belgie

Jarig op 1-3

362 berichten
sinds 11-4-2008
Unartica schreef op vrijdag 8 januari 2010, 2:59:

> Bedankt voor al jullie reacties. Ik zal ook eens gaan kijken of
> ik dat middel online kan vinden. Je bedoeld met "spuitje" dat
> het gewoon oraal wordt gegeven, toch geen injectie?

>
> Bedankt voor het meedenken!
>
> Groetjes Jolanda

Het is inderdaad een spuitje om oraal toe te dienen.
Mijn pony heeft meer dan 13 jaar last gehad waarvan de laatste 2 jaar echt veel, zeker vorige winter. Heb mij blauw betaald aan ventipulmin toen. Dus het kan nog, maar ik weet natuurlijk niet of het enkel de silsterk is die het heeft gedaan, of dat er nog andere factoren zijn...
Hou ons op de hoogte he!
Mijn pony krijgt ondertussen gewoon terug droog hooi in een heel groot hooinet, maak het niet meer nat! Het is (tot nu toe) geen probleem.
Veel beterschap voor jezelf ook!

Groetjes
Volg datum > Datum: vrijdag 8 januari 2010, 15:378-1-10 15:37 Nr:186179
Volg auteur > Van: sibyl de jager Opwaarderen Re:186140
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mytha 11, wie heeft hier ervaring mee? Structuur

sibyl de jager
Homepage
duffel
belgie

Jarig op 1-3

362 berichten
sinds 11-4-2008

> De enige legitieme toepassing van cortisonen (vind ik) is
> wanneer je er tekort aan hebt. Lage bloeddruk, lusteloosheid,
> flauwvallen, etc. Een eventueel tekort kan worden aangetoond

> Frans
>
> "If your only tool is a hammer, you tend to see every problem
> as a nail."

Ik ben zeker geen voorstander van cortisone, zou het zo veel mogelijk proberen vermijden, maar ik was heel blij dat het bestond als mijn pony bijna stikte door vernauwde luchtwegen! Maar ik denk toch dat je het best altijd als noodmiddel blijft beschouwen,
Je leest nu alle berichten van "sibyl de jager"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
362 berichten
Pagina 20 van 25
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact