yvette backhuys schreef op zondag, 14 november 2004, 12:16:
> marjolijn schreef op Sun, 14 Nov 2004 11:55:01:
>
>> Leuk Yvette, dat je weer begonnen bent!

> ik wil inderdaad eerst met het grondwerk beginnen voordat ik ga
> rijden...mochten er mensen op het forum in de buurt van brielle
> wonen(onder de rook van rotterdam)en mij hiermee kunnen helpen
> reageer gerust..

Ik woon niet bij je in de buurt, rook van Rotterdam komt hier alleen bij een enorme noorderstorm gelukkig :) Maar je zou aan mij ook niks hebben als het gaat om
Parelli te leren.
Ook ik ben opnieuw begonnen en heb heel veel methodes bekeken en geproefd. Uiteindelijk ben ik uitgekomen bij het boek "True horsemanship through feel" geschreven door Lesly Desmond en Jim Dorrance.
De laatste was een oude cowboy die zijn hele leven erover gedaan heeft om deze zachte manier van werken met paarden te ontwikkelen. Op dit moment is voor mij en mijn paard
clickertraining het belangrijkst. ( Wij doen ook nog alleen grondwerk om dat Shiny te jong is voor het berijden)
Kom ik er met clickeren even niet uit dan grijp ik terug op wat de oude cowboy me te verellen heeft.
Clickeren kan je dus prima als zelfstandige manier van werken gebruiken, maar ook in combinatie met bijna elke andere methode.
Voor grondwerk perfect, met rijden ben ik er nog niet uit omdat we nou eenmaal nog niet zover zijn. En misschien wel aardig........ het kost niks!
Piet