Marianne schreef op vrijdag, 12 november 2004, 15:07:
> Esther schreef op vrijdag, 12 november 2004, 14:37:
>
>> Marianne schreef op vrijdag, 12 november 2004, 14:15:

> gezegd, aanleuning is dan weer niet bevorderlijk of zelfs
> contra-productief voor de gewenste de verzameling. Toch?
>
> .......M.
Ik moet me in ieder geval eerst verdiepen in die bitloze optoming, snap nog niet helemaal hoe ie werkt. Maar als die optoming door teugeldruk het hoofd omlaag dwingt lijkt ie mij niet zo handig. Ik denk dan zeker dat je met een losse teugel moet rijden. Nu rijdt ik zelf ook met een losse teugel, en ik kom vaak tegen dat het halster wat schuift. Ik rijd met stalhalster trouwens. Heel soms met bit. Ik heb nu een lichte kaptoom, die schuift niet.
Maar ik denk eerlijk gezegd ook, dat als je met dat cooke hoofdstel rijd, en je geen verzameling vanuit de achterhand krijgt, dus probeert een paard in tolt te trekken, je eigenlijk wel lik op stuk krijgt

Tolt is trouwens een hele snelle stap kwa beenzetting, alleen door het tempo komt de oprichting er extra bij. Hoe zou dat Cooke hoofdstel in stap werken komt nu ineens bij me op?? Ik moet de link weer opzoeken, vind het interessant. Ben eerlijk gezegd ook wel wat gemakzuchtig omdat de optoming die ik nu heb goed werkt. Dus ik moet bekennen dat ik vrijwel niets van de cooke optoming weet.
Groeten Esther