Karin schreef op zondag 17 mei 2009, 18:20:
> 99% van de paarden word zo beheert? Lijkt me niet. De meeste
> paarden die aan huis worden gehouden worden op een relatief
> klein oppervlakte gehouden.
Juist klein oppervlakte!
Ik heb het over een wei die zijn rust mag krijgen.
En velen doen dat zelfs niet.
Ook een kleine wei kan zijn rust krijgen al kun je, je afvragen of
die kleine ruimte niet beter één grote paddock kan worden met zand en hooi. Verder mag iedereen "t zelf weten natuurlijk, als je mest weg haalt uit de wei dan is het wat zuur natuurlijk als iemand zegt dat het overbodig werk is.
> Haal je dan de mest niet weg, dan
> is je weiland(je) binnen de kortste keren onbruikbaar.
Tja zelfs als je de mest weg haalt is dat weilandje al onbruikbaar denk ik. Het wordt dan te intensief belopen voor een goede grasgroei.
> De meeste paarden die op maneges pensionstallen staan komen
> niet of weinig buiten.
> En Egon heeft gewoon hartstikke gelijk.
Ontwormkuren zijn
> symptoombestrijders. Als je de oorzaak aanpakt en minimaliseerd
> heb je die wormkuren niet of veel minder nodig. Waarom rotzooi
> in je paard stoppen als je met goed beheer dit tegen kan gaan?
Mee eens, goed beheer heeft heel weinig wormkuren nodig. En slepen is ook goed beheer, als de paarden wormvrij blijven. Luna heeft 6 maanden terug 1 wormkuur gehad, op advies van het Woud, onlangs weer getest en nu niets nodig. Ik heb haar 7 maand nu en de besmetting is waarschijnlijk meegenomen. Ze loopt in een wei die gesleept word met 30 andere paarden. De wei krijgt straks wel zijn rust, dat er bovendien extra koeienmest op gekomen is in het vroege voorjaar, dan hooien en dan de paarden erop, is ook niet mijn keuze. De wei is te vet, enkel de paardenmest was genoeg geweest. Maar dat heeft weer niets met wel of niet slepen te maken.
Groet, Michiel