stumperd schreef op zaterdag 25 april 2009, 10:03:
> Piet schreef op zaterdag 25 april 2009, 6:21:
>
>>

> Hartstikke leuk Piet,heerlijk omgaan met zo'n dier!!
> Ze vertrouwt jou totaal en geniet van de leerschool zo te lezen.
>
> Groetjes Conny
Hoi Piet,
Had het verhaal van Allegra al doorgelezen en had vandaag door regen tijd om mijn oude foto's hier te bekijken.
Eerst schreef ik onder de naam reddertje en werd later stumperd omdat ik opnieuw moest aanmelden en ik mijn wachtwoord niet meer wist

Ik heb zoals je misschien wel weet twee pony's weer helemaal goed gekregen die al tijden geen hoefonderhoudt hadden gehad en al half jaar op stal stonden voor ze weg ..zouden gaan.
De bonte had mega tenen met vreselijke wijkende scheuren in de tonen en achter een trap tegen zijn kont gehad van ander paard en het zou niet meer goed komen.
Hij stond heel stijl.
Ik kon de voeten niet opnemen omdat hij gewoon niet op zijn andere pootje kon steunen omdat dan de scheuren open gingen.
Ik heb de tonen gevijld in het begin zonder de hoeven omhoog te houden,gewoon de vijl vlak langs de grond langs de teen halen en zo de toon vrij van de grond te krijgen zodat er geen druk op de wand kwam.
toen de voet na een tijdje wel gegeven kon worden de pony laten steunen om mijn knie zodat het geen pijn deed.
In de rijbak kon ik op den duur de vijl onder de hiel doorhalen en kon zo beetje vijlen.
Ook de achterhoeven gingen niet makkelijk omdat hij dan weer moest steunen op voorvoeten,dus ook achtervoet op mijn gehurkte knie gelegd voor stabiliteit.
Foto's onder reddertje 02-04-06 latere foto's onder stumperd 22-05-07.
Ook de andere pony had vergroeide hoeven die bijna omkrulden en het dier lag bijna de hele dag op stal.
Het eerste wat ik gedaan heb was de tenen rondvijlen van de voorhoeven zodat daar de druk weg was.
Ze hebben heel snel in de gaten dat je ze helpt en al ben je telkens iedere dag of paar x in de week bezig met kleine beetjes en belonen komt het goed.
Foto's andere pony 13-12-06 onder stumperd in het fotoalbum.
Allegra heeft hoogstwaarschijnlijk angs haar voeten te geven omdat ze dondersgoed weet dat ze dan pijn krijgt in haar andere voet.
Ook de achterhand is nog niet in staat het gewicht te verdelen.
Misschien kan iemand helpen voor ondersteuning zodat ze goed kan staan en je in ieder geval iets kunt doen.
Groetjes Conny