Anja Seijn schreef op zondag 26 april 2009, 13:10:
> Piet schreef op zondag 26 april 2009, 13:04:
>
>> Anja Seijn schreef op zondag 26 april 2009, 12:44:

>> vierkanten lopen enz. kan volledig op de voorhand lopend
>> gebeuren en dáár zit ook nog wel een adder onder het gras.
>
> Welke adder, Piet?
de voorbenen zijn veel minder krachtig dan de achterbenen en juist daar komt het gewicht dan voor het grootste deel op te rusten.
De veel sterkere achterbenen kunnen wanneer een paard goed verzameld loopt een flink deel van dat gewicht over nemen.
Maar hee, ik kan het aardig vertellen, maar ik weet zeker dat er hier mensen zijn die vele malen beter rijden dan ik en die eigenlijk antwoord op zulke vragen zouden moeten geven.
Ik heb niet meer dan bij de Bodt zijn rigoureuze trucs heel goed afgekeken, (veel rigoureuzer dan bv een slangevolte) ze verfijnd door de dagles en het contact wat ik heb met Piet Bakker- omdat ik niemand op een echt kreupel paard wil laten zitten- en probeer te begrijpen waarom het werkt zoals het werkt.
Daarom ben ik ook blij met de reactie van Markus. (Als je het weer op neemt gaat je paard beter lopen)
Ik laat de mensen die ik les geef bepaalde oefeningen doen en het kreupelen, ook het op eieren lopen, verdwijnt als sneeuw voor de zon.
Maar ik heb er nog te weinig verstand van om exact te kunnen beschrijven, waarom dat dan allemaal wel is.