InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
33 berichten
Pagina 1½ van 3
Je leest nu alle berichten van "Chloe"
Volg datum > Datum: maandag 30 maart 2009, 11:2230-3-09 11:22 Nr:161990
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Paardenarts doorbreekt taboe Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
Paardenarts doorbreekt taboe
28/03/2009 11:51

Om te voorkomen dat het Friese paard aan inteelt ten onder gaat, is kruisen met andere rassen een optie, vindt een Friese paardenarts. Dat is tegen het zere been van het stamboek Friese paarden. Veulentjes met waterhoofden, eten dat door de neus weer naar buiten komt, dwerggroei. Het komt bij alle paarden voor, maar opvallend vaak bij Friese. Voor dierenarts Siebren Boerma was dit de aanleiding de noodklok te luiden.

Kruisen met andere rassen is voor de Koninklijke Vereniging Het Friesch Paarden-Stamboek (KFPS) taboe. Men is als de dood dat er in plaats van het karakteristieke pikzwart bijvoorbeeld een bruin paardje ter wereld komt. Experimenten waarbij gekruist wordt met Arabisch of Andalusisch bloed vinden geen genade in de ogen van het KFPS. Boerma denkt hier heel anders over. Ander bloed binnenhalen gebeurt bij andere stamboeken ook. Wat is er mis mee als je daardoor gezondheidsproblemen kunt veroorzaken?

Het KFPS werkt momenteel nauw samen met de universiteiten van Utrecht en Wageningen. Er wordt geprobeerd om DNA-testen te ontwikkelen. Wim Back, arts aan de diergeneeskundige faculteit Utrecht is nauw betroken bij het DNA-onderzoek. Hij vindt dat niet zomaar ander bloed binnen het Friese stamboek moet worden gebruikt. „Dan ben je de mooie gang kwijt en het mooie plaatje.”

Het KFPS voorspelt dat binnen enkele generaties het ras op orde zal zijn. Dat duurt Siebren Boerma te lang. Negen jaar geleden stuurde hij als eerste een gehandicapt veulen naar Back en er is in de praktijk nog niet een test beschikbaar. Er is nog veel geld nodig.

Boerma vraagt zich hardop af waar dat vandaan moet komen. Als de individuele leden van de KFPS het moeten ophoesten, heeft hij er een hard hoofd in. „Ze hebben een keer een waterhoofd en denken dan: toe maar, volgend jaar fokken we wel weer een ander. We moeten echt voortvarender te werk gaan en het ras zo gauw mogelijk gezond fokken.”

Bron: Trouw, http://www.trouw.nl/
Volg datum > Datum: dinsdag 31 maart 2009, 17:3831-3-09 17:38 Nr:162057
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Slechte opkomst bij rondetafelgesprek paardenwelzijn Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
Slechte opkomst bij rondetafelgesprek paardenwelzijn
31/03/2009 11:38

De Partij van de Dieren (PvdD) organiseerde gisteren in Den Haag een rondetafelgesprek met mensen uit de paardensector. De belangstelling vanuit de Tweede Kamer was bijzonder slecht. Naast Marianne Thieme en Esther Ouwehand van de Partij van de Dieren was alleen Dion Graus van de Partij voor de Vrijheid (PVV) aanwezig.

Dion Graus van de PVV: ,,Ik zit hier met een soort plaatsvervangende schaamte, dat er zo weinig mensen zijn. Nu blijkt wel weer dat paardenwelzijn een onderschoven kindje is.”

Marianne Thieme zat het rondetafelgesprek voor. ,,We hebben dit georganiseerd om volgende week tijdens het gesprek in de Kamer met minister Verburg een compleet beeld te hebben. We vonden het onvoldoende om alleen de SRP te horen en wilden ook andere partijen aan het woord laten. We hebben inmiddels ook een aantal werkbezoeken afgelegd.”

Bron: Horses.nl/De Paardenkrant
Volg datum > Datum: woensdag 1 april 2009, 18:201-4-09 18:20 Nr:162089
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen Re:20743
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: weidebeheer Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
Peter Donck schreef op donderdag 20 januari 2005, 18:06:
> Ik vindt persoonlijk dat je dit op 6 ha met 8 paarden wel mag
> aandurven. MAAR je zal wel bakken kritiek over je heen krijgen.
> Lange grasstukken zijn ook goed voor rupsen en vlinders,
> muizensoorten als bv dwergmuizen, vogels enz. In de struweln
> krijg je plaats voor dierne als wezel en hermelijn.......

Ik heb er totaal geen verstand van hoor, daar niet van. Maar als ik onderstaande lees, dan vind ik 8 paarden op 6 ha allesbehalve extreem. Ik vraag me alleen af of dit een betrouwbare site is dan, als er hier zo anders over gedacht wordt?

Afmetingen
Per paard is 0,5 – 1 hectare weiland nodig indien ook het ruwvoer voor de winter meegerekend wordt, anders biedt 1 hectare weiland ruimte aan circa vier paarden. Voor de opfok van jonge paarden is een oppervlakte van minimaal 2 hectare per perceel gewenst, hoe groter hoe beter.

Bron: http://www.eigenpaard.nl/weide.aspx
Volg datum > Datum: woensdag 1 april 2009, 18:321-4-09 18:32 Nr:162091
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen Re:20756
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: weidebeheer Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
> Even een reaktie over Aujewski................ is niet alleen
> besmettelijk voor paarden maar OOK voor mensen......
> PS. Er wordt in Europees verband over gesproken om de
> varken-enting tegen Aujewski af te schaffen; (beter voor de
> export) wat gebeurt er bij een uitbraak dan met onze paarden?
> Ruimen?
> Nynke v.d. Veen

Absoluut onjuist, Nynke.

Andere diersoorten zoals herkauwers, honden en katten, worden hetzij door direct contact, aerogeen of door vreten van ongekookt slachtafval besmet. De mens is niet gevoelig voor de infectie.

Alles over de ziekte van Aujeszky en het laatste nieuws staat op ons forum. Aangezien dit voor ons enorm belangrijk is (wij voeren onze honden en katten natuurlijke rauwe voeding, maar geen varkensvlees!) blijven we op de hoogte van de ontwikkelingen

De artikel 10 status is trouwens al bereikt.

Per 1 januari 2009 heeft Nederland de zogenaamde 'artikel 10 status' voor de Ziekte van Aujeszky. Dit betekent dat Nederland officieel vrij is van deze ziekte zonder dat er gevaccineerd wordt.

Het paard is trouwens geen herkauwer en de kans is niet erg groot dat het paard de ziekte krijgt.

Andere diersoorten en de mens:
O.a. runderen, schapen, geiten, honden, katten, nertsen, muizen en ratten kunnen na infectie ziekteverschijnselen vertonen. Het meest opvallende verschijnsel bij rundvee is hevige jeuk waarna bijna altijd sterfte volgt. Mensen en pluimvee zijn nauwelijks gevoelig. Er zijn een paar onvolledig bewezen ziektegevallen bij het paard beschreven.

Dat paarden dus zullen worden geruimd bij een uitbraak is zéér onwaarschijnlijk!

Schade
Indien de ziekte op een bedrijf uitbreekt zal de schade bestaan uit:
tegenvallende technische resultaten en meer uitval van varkens;
het niet kunnen verkopen van gespeende biggen en vleesvarkens.

http://natuurlijkevoeding.yourbb.nl/viewtopic.php?f=12&t=8695
Volg datum > Datum: woensdag 1 april 2009, 18:401-4-09 18:40 Nr:162094
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen Re:20869
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Weidebeheer Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
Spirithorses schreef op zaterdag 22 januari 2005, 17:43:
We hebben nu een pereboom
> omgezaagd overigens en die wordt stukje bij beetje door de
> paarden en ons in mootjes gehakt, helpt ook weer tegen
> verveling.
>

Wat doen ze precies met die perenboom? Knagen ze daar aan?
Volg datum > Datum: woensdag 1 april 2009, 18:521-4-09 18:52 Nr:162095
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen Re:161489
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Haver? Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
Ik kreeg op een ander forum deze tip, kennen jullie dit en wat vinden jullie ervan?

http://www.topdiervoeders.nl/st-hippolyt-pre-alpin-wiesencobs-p-301.html

Ik heb een week geleden een mail gestuurd naar dit bedrijf of het misschien verzonden kan worden als maximaal 3 kilo bijvoorbeeld, wat moet ik nou met 25 kilo van die brokkies. :-) Heb nog geen antwoord gehad.
Je leest nu alle berichten van "Chloe"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
33 berichten
Pagina 1½ van 3
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact