Michiel schreef op zaterdag 31 januari 2009, 23:22:
Plan februari – nieuw
Hoi allemaal ik ben tot een volledig andere aanpak gekomen in mijn stop-probleem. De aanpak die ik gewend was, wekt niet bij Luna. Veel andere paarden gaan gewoon mee, bij een aanhoudende vraag of in beweging blijvend met rondjes draaien. Luna laat zich echter door geen druk overtuigen, want aanhoudend vragen, hoe slim ook, blijft druk uitoefenen op iets wat ze niet wil. Veel paarden zouden zich schikken-wennen-gewoon worden. Luna echter totaal niet! Ze heeft wel erg hard moeten schreeuwen (soms) om me dit duidelijk te maken, maar vooral liet ze me het zien door tot steeds minder bereid te zijn. In feite heb ik haar vanaf het begin geprobeerd te pushen over haar grenzen.
Hoe ben ik zo lang blind hiervoor geweest, denk ik nu? Tja eerst een Luna nodig op mijn pad, denk ik. Net zoals een van de paarden van Egon, die ook absoluut op slot springt bij elke vorm van druk. Zo verschillen paarden waarop de trainer zich aan zal moeten passen. Of je moet een Piet zijn, die sowieso nooit begint aan enige vorm van druk

En waarvan ik altijd zei, dan zul je weinig verder komen dan de bak. En dat hoop ik toch wel, de tijd zal het leren ...
Onderstaand artikel (waar ik de link van vond op
www.artofnaturaldressage.com ) verwoord het heel mooi en grondig Do Horses Test Us?
http://www.compassionatehorsetraining.com/TrainingIndex.htmlIk heb mijn lange termijn plannen dus opgeschort, het was zo duidelijk: eerst veel buiten wandelen, dan naast de fiets training en dan onder zadel de zelfde routes wandelen. Nu terug naar de bak samen spelen en wandelen over het erf en afwachten wanneer ze het met me aandurft naar buiten te gaan. Veel onzekerder dus allemaal, maar ook leren spelen samen, dat heb ik nooit eerder gedaan met een paard.
De omschakeling is voor mij ingrijpend en leerzaam. Het betekend dat ik lange tijd geen buitenwandelingen meer kan maken. Dus straks de jonge paarden wandeling op 21 februari sla ik over Esther. Dat lijkt me wel verstandig er is zoveel meer onzekerheid gekomen, voor mij dan, nu ik mijn plannen heb moeten wijzigen.
Groet, Michiel