Frans Veldman schreef op woensdag, 3 november 2004, 16:13:
> Isabel van der Made schreef op woensdag, 3 november 2004, 15:25:
>
>> "Haar en hoeven worden gemaakt van overtollig proteine afval (Ik

> "huidachtig". Beiden hebben bijvoorbeeld biotine nodig (al
> kennen we dat doorgaans alleen vanwege de hoeven).
>
>
Ik weet het Frans, en ik snap dat haar en hoeven van eiwitten worden gemaakt, maar wat is 'overtollig eiwit afval'? En waarom wordt huid, hoef nou juist daarvan gemaakt, waarom niet gewoon van eiwit. Of vertaal ik het verkeerd, 'excess waste protein'. Maar ook de Engelse term brengt me niet verder.
>Een laatste raadsel is dat Baladeika onverwachts genezen lijkt te zijn van >haar zomereczeem. De boettdeken is al wat langer afgegaan dan dat de >mugjes wegwaren. We hebben niets tegen de zomereczeem gedaan >maar blijkbaar is het overschakelen op gezondere voeding (dus zonder >brokjes met alle chemische toevoegingen en anti-schimmel middelen) >ook hiervoor heel heilzaam. Misschien moet de oplossing niet worden >gezocht in een zoveelste toevoeging (medicijn, wondermiddel, preparaat->X) maar in het weglaten van iets, namelijk al die ongezonde en >onnatuurlijke fastfood-rommel.
In hetzelfde artikel (is inderdaad uit de strasserhoek)
http://www.naturalhoof.co.nz/covers.htmlstaat hierover het volgende:
"What´s wrong with a little extra protein you may ask? If there is excess waste protein levels in the bloodstream, the liver and kidneys have to work harder, increasing the likelihood of such problems as mudfever, rainscald, allergies, excema, etc. "
Vertaald:
"Wat is er mis met een beetje extra proteine? Als er een overdaad aan eiwit-afval in de bloedstroom is, dan moeten de lever en de nieren harder werken, wat de kans op problemen als mok, regeneczeem(? ik weet niet hoe het in het nederlands heet?) allergieen, eczeem, etc vergroot."
Hoeveel er van waar is, weet ik niet, maar wel iets om verder over na te denken, misschien.
Isabel